Дежурна Ординација! #2

Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Дали смеам да дарувам крв доколку користам анаболици? И доколку не смеам, дали има во аптека кит за сам да си испуштам крв? Причината е што имам зголемени RBC.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали знаете природен лек за обична циста на јајници? И колку се опасни? Кај мене е мала тек на почеток, 16мм ама баш се испаничив... а бидејќи немам родено страв ми е да ја пијам хормонската терапија...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Препорачајте некој антибиотик за болно грло или било што шо неоди на рецепта и можам слободно да го купам во аптека бидејки на одмор ми е матичниов а грлово ме искина
Фала
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Препорачајте некој антибиотик за болно грло или било што шо неоди на рецепта и можам слободно да го купам во аптека бидејки на одмор ми е матичниов а грлово ме искина
Фала
појди на дежурен навечер, еве сега ако појдеш ќе ти препише тој нешто.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Препорачајте некој антибиотик за болно грло или било што шо неоди на рецепта и можам слободно да го купам во аптека бидејки на одмор ми е матичниов а грлово ме искина
Фала
Антибиотик без рецепта не оди, не се земаат антибиотици на своја рака.
Јас за грло земам АНГИ СЕПТ (таблети за шмукање) од жалфија, другиот ден сум како нов.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Преладен сум. Едниов крајник ме е отечен упм. Немам проблеми при голтањето а и немам температура. Само затнат сум и чуствувам омалаксаност. Зедов ногрипин ама чуствувам како бавно да ми оди лекувањево. Да земам нешто ц-вит и б-комплекс?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Преладен сум. Едниов крајник ме е отечен упм. Немам проблеми при голтањето а и немам температура. Само затнат сум и чуствувам омалаксаност. Зедов ногрипин ама чуствувам како бавно да ми оди лекувањево. Да земам нешто ц-вит и б-комплекс?
Ne znam dali e individualno ali i jas cesto imam oteceni krajnici i sekogas zemam Acerola i mi pominuva brzo mozda zatoa sto direktno pominuva c vit kaj krajnikot pojma neam ali toa ako ti e vo pocetna faza pomaga koga se vospaleni a vekje ako ima i gnoj togas vekje treba antibiotik mislam.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Ne znam dali e individualno ali i jas cesto imam oteceni krajnici i sekogas zemam Acerola i mi pominuva brzo mozda zatoa sto direktno pominuva c vit kaj krajnikot pojma neam ali toa ako ti e vo pocetna faza pomaga koga se vospaleni a vekje ako ima i gnoj togas vekje treba antibiotik mislam.
Нема гној, немам температура, не ме болат кога голтам, нема онакви бели точки на нив кои се знак за бактерии или не знам ти што. Мислам дека се отечени од преладеност.
Би требало да помогне некој витамин
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Нема гној, немам температура, не ме болат кога голтам, нема онакви бели точки на нив кои се знак за бактерии или не знам ти што. Мислам дека се отечени од преладеност.
Би требало да помогне некој витамин
Пиј парацетамол штом си настинат, тоа ти е лек за тие работи. Витамини за крајници и отечено грло не помагаат
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
39
Поени од реакции
2
Zdravo decki sakam da prasam za nekoj sovet veke 3 meseci sw macam so ova pobudalsv se pocna koga vo dva meseci ispiv dva antibiotika poradi zabite i pose pocna da me maci zeludnikot i bolki vo grbot ince treniram bev na ortopet mi dade vezbi ali ne biva bev na lekar krv ok se bese sega koga se pretiska vo toj del imam strasna tapa bolka veke 3 meseci napraviv exo na cel abdomen se bese ok i a cat pat srceto nekako mi cuka zabrzank nekoj sovet pomos nesto da mi dadete fala vi.. isto taka imam pieno pantoprazole ali nisto
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Едно прашање ако некој знае да ми одговори.
Од време на време ми доаѓаат многу чести нагони за мокрење. Не е секојдневно, да речеме просечно еднаш во неделата. Кога сум дома не ми е проблем, ќе одам ќе измочам, не ми смета. Ама неколку пати ми се случува пред и за време на односи со девојката, и е прилично фрустрирачки. Не прилично, туку многу. Ерекцијата ми доаѓа одма, што е зборот ни 5 секунди не ми требаат, ама одма осеќам дека ми доаѓа и мокрачата и морам да станам да мочам. И пак. И пак.
Инфекција немам, не ме пече додека мокрам. Не се ни некои големи млазови мокрача што ми доаѓаат, ама сепак доволно за да морам да се испразнам.
Некој совет, или да си го барам чарето на уролог?
Читав и нешто на интернет малце, вика дека може и од цигарите да ми биде, на околу кутија-кутија и пол на ден сум. Исто вика и дека може од тежината да биде, 180 висок со 106 кила сум, спаѓам во гојазната група, па тоа вршело и дополнителен притисок на бешиката.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Едно прашање ако некој знае да ми одговори.
Од време на време ми доаѓаат многу чести нагони за мокрење. Не е секојдневно, да речеме просечно еднаш во неделата. Кога сум дома не ми е проблем, ќе одам ќе измочам, не ми смета. Ама неколку пати ми се случува пред и за време на односи со девојката, и е прилично фрустрирачки. Не прилично, туку многу. Ерекцијата ми доаѓа одма, што е зборот ни 5 секунди не ми требаат, ама одма осеќам дека ми доаѓа и мокрачата и морам да станам да мочам. И пак. И пак.
Инфекција немам, не ме пече додека мокрам. Не се ни некои големи млазови мокрача што ми доаѓаат, ама сепак доволно за да морам да се испразнам.
Некој совет, или да си го барам чарето на уролог?
Читав и нешто на интернет малце, вика дека може и од цигарите да ми биде, на околу кутија-кутија и пол на ден сум. Исто вика и дека може од тежината да биде, 180 висок со 106 кила сум, спаѓам во гојазната група, па тоа вршело и дополнителен притисок на бешиката.
Нешто на нервна база ти е
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Едно прашање ако некој знае да ми одговори.
Од време на време ми доаѓаат многу чести нагони за мокрење. Не е секојдневно, да речеме просечно еднаш во неделата. Кога сум дома не ми е проблем, ќе одам ќе измочам, не ми смета. Ама неколку пати ми се случува пред и за време на односи со девојката, и е прилично фрустрирачки. Не прилично, туку многу. Ерекцијата ми доаѓа одма, што е зборот ни 5 секунди не ми требаат, ама одма осеќам дека ми доаѓа и мокрачата и морам да станам да мочам. И пак. И пак.
Инфекција немам, не ме пече додека мокрам. Не се ни некои големи млазови мокрача што ми доаѓаат, ама сепак доволно за да морам да се испразнам.
Некој совет, или да си го барам чарето на уролог?
Читав и нешто на интернет малце, вика дека може и од цигарите да ми биде, на околу кутија-кутија и пол на ден сум. Исто вика и дека може од тежината да биде, 180 висок со 106 кила сум, спаѓам во гојазната група, па тоа вршело и дополнителен притисок на бешиката.
Штом се случува и додека имаш сексуален однос, може треба да ја испиташ и простатата. Сега женско сум, не сум упатена 100% во овие работи ама од прва, на тоа ми иде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom