Девица до прва брачна ноќ

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
nema covek koj umrel so pomisla "Trebase pomalku da se seksam"
Кажи им го тоа на одредена група сидаши, луѓе со сифилис, гонореа, херпес, HPV. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако во денешно време тоа е тешко изводливо, но сепак доколку некоја реши така да постапи, тогаш тоа е нејзина одлука. Не знам зашто само некои луѓе се потсмеваат и со цинизам гледаат на ваквите одлуки. Секој има право да одлучи што и како со неговото тело.
Јас нема да чекам до првата брачна ноќ, тоа сигурно, затоа што доколку сум во врска со некој што ме сака и почитува, нема зашто да немаме сексуални односи.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Па што знам за ова, не е некое си правило. А што ако девојката е спортист(ракометарка, кошаркарка) која може и самата без да сака да го направи тоа. Имам другарка која е голман на ракомет и си кажа дека на сред утакмица почувствувала како нешто и се случува таму доле.....
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Па што знам за ова, не е некое си правило. А што ако девојката е спортист(ракометарка, кошаркарка) која може и самата без да сака да го направи тоа. Имам другарка која е голман на ракомет и си кажа дека на сред утакмица почувствувала како нешто и се случува таму доле.....

Тачно. Може и самата да се скине, ако е спортист или ако дига потешки работи.

Глупо ми е малце, не верувам дека би издржала до прва брачна ноќ.:toe:
П.С. Останав зачудена кога прочитав дека Кака' (фудбалерон) бил девица до прва брачна ноќ:icon_eek:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Да се штедам од тоа уживање се до брак? :nenene: Ај неее....

Па и маж што ќе ми биде, треба да го проверам однапред. А верувам дека и тој повеќе би сакал искусна тигрица во кревет одколку некоја што нема поим.
:helou:
...ama taka poishe ke te saka(devichanski)...hahaaaaaaaa...devica ko trevica(inache ako e talentirana mladata nema problem, ke se nauchi i toa kako zastoima i nekoi sto pominale i sio i rsheo pa pak ne gi bidue,sve e do talentot i o praksata sekako,ko chigra ke bide,ma ko lagerica ima da se vrti)...mmm mmmmm mmmmmmmm...hahahahaaaa:tv:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
...ama taka poishe ke te saka(devichanski)...hahaaaaaaaa...devica ko trevica(inache ako e talentirana mladata nema problem, ke se nauchi i toa kako zastoima i nekoi sto pominale i sio i rsheo pa pak ne gi bidue,sve e do talentot i o praksata sekako,ko chigra ke bide,ma ko lagerica ima da se vrti)...mmm mmmmm mmmmmmmm...hahahahaaaa:tv:
Ех ај сеа.
Еве да препоствиме дека пред да се земеш, одите со девојката неколку години. И ќе изржиш да не ја легнеш толку време?
Абе ајдееее, приказни. Барем за во 21 век.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ех ај сеа.
Еве да препоствиме дека пред да се земеш, одите со девојката неколку години. И ќе изржиш да не ја легнеш толку време?
Абе ајдееее, приказни. Барем за во 21 век.
Ако се лажеме да ќе издржам
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Ех ај сеа.
Еве да препоствиме дека пред да се земеш, одите со девојката неколку години. И ќе изржиш да не ја легнеш толку време?
Абе ајдееее, приказни. Барем за во 21 век.
...save the best for the last...:baeh:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
П.С. Останав зачудена кога прочитав дека Кака' (фудбалерон) бил девица до прва брачна ноќ:icon_eek:
Во Латинска Америка, пред се Бразил... христијанството како и католичката црква има мноооооогу повеќе влијание од колку во Европа! Секоја недела на миса, молитва секој ден, исповед... како и почитување на христијанските правила: Нема секс до прва брачна ноќ!

Јабига, колку и глупо за звучи во тие земји многу повеќе луѓе го почитуваат ова „правило“ за разлика од кај нас...
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
девица до крај !!2 ( мојот пенис е за една Жена !!2
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
девица до крај !!2 ( мојот пенис е за една Жена !!2
The hunter becomes the hunted......Бреееј луѓе не ми се верува што све не изначитав, а коа ке помислам дека има луѓе на светов кои сеуште се стискаат за до прва брачна ноќ ми се плаче ми се рика:tapp:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Spored mene, toa e stvarno glupo - da se cuvas dodeka ne se omazis\ozenis......duri i nekoi od maskite so koi zavrsiv sredno (u Orce, dodeka bese elektro, znaci toa se mnoooogu maski) pred edno 10-na godini vikaa deka ne sakaat devica, ali i ne nekoja sto bila razrabotena previse :toe: I toa nekako bez vrska, posto, ja ne znam niedno zensko da go prasa maskoto so kolku spiel, a ima maski sto skoro odma sakaat da znaat so kolku devojkata legnala. Mislam deka toa ne treba da ima nikakva vrska i ne treba da bide nikakva precka.
 
Член од
20 јули 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
Sto ke vi e. Po nekoja godina da ve izgustira i da ve otkaci. Pa znaete deka zena bez dva vo grob ne odi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom