Дебата: кој е 'најголемиот' Македонски херој?

Според Вас, коj е наjголемиот македонски хероj и зошто?


  • Вкупно гласачи
    210

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Бат'Киро напиша:
Александ'р - тој е причината да знаем, че е с'штествувала д'ржава на име Македонија.
Само че всички под него са б'лгари, а не македонци.
Што имате вие со Александар Македонски и Македонија бе татаришта едни???
Сте дошле тука у 6 век од новата ера. По која логика Александар е ваш??? Ај грците да зборат ние словени ова она, ама вие???
Не ми кажувај само дека потекувате од Тракија, затоа што канезот Аспарух се населил мегу стара планина и дунав. А после доле сте освојувале. Вие сте турско монголско племе и немате ништо со Македонија !!!
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
FILIPII briljanten strateg, politicar, vojskovodec.shteta sto bil ubien.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Машки воскресната тема,инаку јас сум за Филип 2.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
I jas sum za Filip ovoj Aleksandar ne bi go redel nitu tret, toj ja zaeba rabotata.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Гласав за Ацета Македонски...толкава територија да направиш еееееј херој над хероите!!!Штета што го отруле,сигурно немало да престане додека не го освоел цел свет...Доказ за тоа колкав херој бил,е ерата после него...Караници за територија,за власт,Македонија се цепела,се цепела,и се што направил се стопило...Од толкава територија,да допреме до ова мало парче земја,кое згора на се,го делиме со уште купот народи ц ц ц....
Александар Македонски е најголемиот војсководец на сите времиња,најголем лидер...Никој не му е ни до половина...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Гоце Делчев е најголемиот македонски херој.
Ако Илинденското востание се дигнело подоцна како што мислел Гоце Делчев денеска ќе живеевме на двојно поголема територија
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.173
Поени од реакции
4.132
М.А.Ченто.За жал изгледа последниот вистински Македонец.Вечна му слава.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Анкетата е добра треба да се знае што мислиме
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Sekoj vo svojot period ima golemi zaslugi za makedonija .So ogled deka e zemen sevkupinotperiod od antikata do denes sepak ACE E NAJGOLEM.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Секој е заслужен за своето време или времето во кое живеел.Не знам за вас ама јас си носам привезок од Гоце Делчев.:vozbud:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
746
Поени од реакции
35
Најголем херој и патриот е Македонецот односно секој Македонец кој се борел за оваа земја,за својот народ и за нивните интереси.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
И што одлучивме сега? После 6 години од темава :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Секој македонски херој си има своја тежина и свое значење значи никој неможам да издвојам овој повеќе овој помалку ... Го немаат овде спомнато Андон Лазов Ќосето прочитајте за него многу занимлив тип и стварно со срце тој што правел многу дечки во денешно време не би се осудиле да го направат свака му част :))))
bTw. надвор од тема има ли некој податоци за Пердика I ми треба упм а незнам од кај да најдам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom