Да се пуши или не?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Искрено без навреда за тие шо пушат ама тие не само шо си го уништуваат организмот туку и нашиот го решетат па затоа не сум да се пуши, а и плус не глеам шо им е интересно у тоа, само трошите пари на цигари, почесто сте болни и други работи. Еве од кај мене татко ми пуши абе ме труе ама шо да праам
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
pusam cigari 4-5 god!
i nemam nisto protiv tie sto ne pusat!iako preteraa so kritikite nameneti za pusacite i davanje komentari "protiv"!ima 1000 raboti koi go zagrozuvaat zdravjeto na nepusacite.pa koga ke dojde vreme da kazat deka edinstenata rabota so go zagrozuva nivnoto zdravje se cigarire-togas ke gi ispocituvam site nivni baranja!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
На јавно место ДЕФИНИТИВНО НЕ, а дома ти што сакаш праи.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
city напиша:
На јавно место ДЕФИНИТИВНО НЕ, а дома ти што сакаш праи.
А зошто не на јавно место?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
M@wEcK0 напиша:
Нема никаква сатисфакција во пушењето.Пушачот само се уништува самиот себе,а и околината.Не се должни неговите блиски да го трпат димот од цигарите со 1001 штетни материи.
Само пушач може да каже дали пушењето му е сатисфакција или не. А чим пуши-значи не го прави тоа затоа што му се одвратни цигарите.

JeEnU GiRl напиша:
Дефинитивно треба да се воведе закон против пушењето.На пр.,на што личи тоа некој збори со тебе на улица и ти дува чад у лице и се мисли дека е којзнае што?Стварно не ги разбирам страсните пушачи - Ке се родат здрави прави и си го скратуваат животот...па и уште плаќаат за тоа:lud:!!!
Ех сега...ко демек сите пушачи ти дуваат чад на улица.:icon_roll Тоа е веќе прашање на лична култура, а некултурен може да биде и непушач.:) Ако се наоѓаат толку дрски личности да ти дуваат чад во лице и да се прават манги, се наоѓаат и такви кои би се дрзнале да ти ја земат цигарата и да ја изгасат! Лично мене ми се има случено ова, и реков дека ќе запалам следна, а ако се обиде да го направи истото ќе ја изгасам јас, ама од него. Никој нема право да ми ускратува од било какво задоволство.

meazza напиша:
И јас мислам дека не смее да се пуши на јавни места.. срамота е. А за пушење во канцеларии, во некио простории, коли зашо да не.. (знаете за какво пишење зборам :))
Срамота? Барем јас воопшто не се срамам да запалам на јавно место. Ако има знак, ок, го почитувам и излегувам надвор да пушам. Ама ако седам во оддел за пушачи, што е срамно? Да не се деградирам ко личност зошто се „трујам со cancer sticks"?
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
5
samo preciziraj sto da se pusi oti ja ina4e sum strasen pusac na rodeo meko cigari pozz do tebe i tvoite doma
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ма секој си има право да си прави што сака. Јас сум нека си пуши секој каде што сака освен во болница или пак на места каде што има болни и стари лица.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
city напиша:
На јавно место ДЕФИНИТИВНО НЕ, а дома ти што сакаш праи.
А кој може мене да ми забрани ако искочам на сред улица и да запалам цигара...???:lud:

Дефинитивно неможе никој... И џандар да дојде несмее да ми забрани... Бидејки мене дома не ми забрануваат и да дојде некој си што не ме знае ни ме познава и да ми каже гаси цигарата... :nenene:

Како прво доволно сум возрасен за моите постапки...
Како второ мој живот моја приказна...
Како трето добро свати ги првите две...

А за болници... или некоја си друга јавна зграда тоа го почитувам и никогаш не сум запалил цигара таму каде што не е дозволено...
 
Член од
9 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Epa mislam deka na nikoj ne mu e potreben sovet fakt e deka treba da se ima posebni prostorii pa koj kaj saka neka odi i koj saka neka pusi a koj ne neka ne pusi - I onaka eden den site ke umreme - bez razlika pusele ili ne :toe:
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
xaxaxa pusacite pocesto zaboluvaat -ne bi rekol
ja sum pusac!!!
treniram kosarka i imam poveke kondicija otkolku tie so se nepusaci
aj so se nepusaci toa da ama i sekojdnevno vezbaat i treniraat za kondicija i pak poveke izdrzuvam na trening i na natprevari so e rabotata i jas neznam:toe:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
да НЕ се пуши.. стварно многу грда навика! таквите личности според мене се себични! ако некој сака да си го крати неговиот живот, нема зошто и мене, или било кој друг непушач, да го труе дувајќи му во фаца, или исполнувајќи ја просторијата во која се наоѓа со чад! :nenene:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
...јас на работа имам едно правило!

Пушењето е дозволено само кај мене под маса!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
xaxaxa pusacite pocesto zaboluvaat -ne bi rekol
ja sum pusac!!!
treniram kosarka i imam poveke kondicija otkolku tie so se nepusaci
aj so se nepusaci toa da ama i sekojdnevno vezbaat i treniraat za kondicija i pak poveke izdrzuvam na trening i na natprevari so e rabotata i jas neznam:toe:
Ахааа и имаш 15 год. или 16? :)
Епа кога ќе видиш кога ќе тдали имаш двојно повеќе кондиција. Јас имам другари кои беа меѓу најталентираните во МК најдобриот плејмекер под 18год. во 2005 и со таа своја навика си уништи се. Иако беше суперталент и можеше далеку да стигне. Особено го критикувам тоа пушење на луѓе кои можат да имаат иднина во спотот, па си уништуваат кариера со тоа, па нивни избор е.
Катастрофа, цигари не поднесувам постојано сум опкужен од пушачи, дома имам 2 оџаци по 2/3 пакети на ден тоа е пола штека двата заедно. Дома е како во некој бар постојано заџадено и стварно ми пречи и сум против.
Не сум пушел, не пушам и немислам да пушам НИКОГАШ!

Поздрав.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Како шо прочитаф у една книга на Уелбек, главниот лик у еден момент вели дека цигарите се последното преостанато прибежиште каде што си слободен, аналогно на тоа сите тие шо зборат демек пушење на јавни места Не!, или пасивните пушачи поише го јадат се узурпатори и тирани и треба да се испушат на клада без ниедно очно капаче да трепне...:tapp:

А, и аргументот дека е штетно по здравјето на пушачот воопшто не држи....
Онака, мислам дека секој би можел на какоф сака начин да си посегне по сопствениот живот.... :pipi:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
да НЕ се пуши.. стварно многу грда навика! таквите личности според мене се себични! ако некој сака да си го крати неговиот живот, нема зошто и мене, или било кој друг непушач, да го труе дувајќи му во фаца, или исполнувајќи ја просторијата во која се наоѓа со чад! :nenene:
:tapp::tapp::tapp:Хахахахахахаха, пушачите се себични бе СВАШТА. Кажи ми ако си ЕДНА што НЕ ПУШИ помеѓу СТО што ПУШАТ, они се криви? Извини ама муабетов не ти е ич на место, како прво секој човек си има свое право на тоа дали ќе пуши или не. Јас треба да сум свесен за моите постапки во мојот живот и за тоа што праам и како чинам, сум одлучил мое право, и нема право некој да ми рече не пуши. Мој живот моја ствар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom