Да се пуши или не?

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Јас сум 100% сигурен дека сите тие подржувачи на битката против пушењето ( зборам за машките) кога ќе им дојде некоја цура нема ни А ни Б да кажат кога таа ќе запали цигара пред нив и ќе им дувне во лице!

Сите тие се јаки додека не видат некоја на штикла 15ка!
Многу јасно тука, ти шо мислеше?:pos2:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Јас сум 100% сигурен дека сите тие подржувачи на битката против пушењето ( зборам за машките) кога ќе им дојде некоја цура нема ни А ни Б да кажат кога таа ќе запали цигара пред нив и ќе им дувне во лице!

Сите тие се јаки додека не видат некоја на штикла 15ка!
Тројца другари го откажаа женските нивни од пушење само затоа што од секогаш викале дека нема да имаат девојка која пуши цигари.
Така да - не држи вода муабетов:)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Да НЕ се пуши, јас не пушам и колку што можам ги избегнувам местата каде што има чад од цигари. Закон ко закон, кој го почитува кој не. Ама оние што пушат покрај што се трујат со цигарите ги оштетуваат пасивните пушачи. Затоа пушачи престаните да пушите покрај тоа што ќе направите нешто добро за вашето здравје, ќе ја заштите и околината:pipi:
 
E

elena.

Гостин
Чуј другарице , мое право е што сакам да правам -тебе уво да не те боли-нит ти се мешам, нит барам од тебе тоа- затоа фурај си и не туку кажувај гачки-уосталом што ти е тебе гајле јас што правам- да не имаш некаков проблем???? ај земи запали една - ќе се релаксираш и нема да им одиш зад петици на другите .
Прашав оти ме интересираше, и очекував да добијам одговор. Очигледно не добив. Бај д веј ГАЧКИ? Хахахаа :pos2:
:eek:ftopic::kesa:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Ја не сум пушач ама НЕКА СЕ ПУШИ еден е животот...какви оскудни работи се случуваат низ светов и поминуваат не казнети ПУШИТЕ ИЧ ДА НЕ ВЕ БОЛИ!(само пазите да не ви пишат некоија честитка) све најбоље.
 
A

Antigona

Гостин
ако сака некој да пуши слободно нека пуши, а ако не сака нека не пуши, никој не го тера да пуши, тоа е прашање на избор
Баш така, посебно претпочитам пушење кое ги возбудуа и задоволува и двата партнери , значи дупло задоволство.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Абе добра работа е пушењето, ама многу болат колена
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Се откажувам си дадов услов неколку дена пробата да трае ако успеам до 1ви ќе биде супер!
Сепак стојам позади моите коментари од предходно :)
Виш ми а лак!
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.846
Поени од реакции
29.604
Се откажувам си дадов услов неколку дена пробата да трае ако успеам до 1ви ќе биде супер!
Сепак стојам позади моите коментари од предходно :)
Виш ми а лак!
со лак на постот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom