Да се пуши или не?

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Да не се пуши.Ме нервира кога ке влезам во некоја просторија каде што има чад од цигари.Не можам да поднесам и веднаш излегувам.Дома никој не пуши, и кога ке дојде некоја комшивка на гости, кога ке зачурли цигари најмногу ме нервира..ама се правам демек ништо не е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Tacno....nepusacite ne se dolzni da disat cad!
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Мислам дека не треба да се пуши,го мразам чадот од цигарите,но сигурно јас одлучувам за себе,а не за тие околу мене,мое е да кажам дека се штетни цигарите,иако мислам дека сите пушачи добро го знаат,а нивно е дали ќе продолжат да пушат,никад не ги осудувам бидејќи никад не сум пробал цигара што значи и не знам какво е чувството да ти недостига да запалиш една цигара на не знам колку саата.....така да :toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
за дали луѓето да пушат, тоа е нивно право, ( од кај ќе земаат продавниците пари :) ), но за пушењето на јавни места, каде што се собира голема група на луѓе, болници, станици, или некои други затворени или отворени простории, за таквото пушење сум НЕ, бидејќи не пушам, а ми смета чад-та. :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
ZIKS напиша:
за дали луѓето да пушат, тоа е нивно право, ( од кај ќе земаат продавниците пари :) ), но за пушењето на јавни места, каде што се собира голема група на луѓе, болници, станици, или некои други затворени или отворени простории, за таквото пушење сум НЕ, бидејќи не пушам, а ми смета чад-та. :)
И јас мислам дека не смее да се пуши на јавни места.. срамота е. А за пушење во канцеларии, во некио простории, коли зашо да не.. (знаете за какво пишење зборам :))

А за цигарите.. и мене ми пречи чадот. Не пушам но кога седам со неки другари кои пишат што да правам.. коку и да ми смета не можам да им велам не пушете.. тоа е нивно право. Јас мислам дека не треба да се пуши.. барем не кога околу тебе има непушачи.
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Иако сум пушач, се согласувам со покачувањето на цените на цигарите и сите рестрикции за пушење на јавни места. Начинот на кој што треба да се откажеме е вољата, а и ударите по џебот.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас мислам да не се пуши,зборувам конкретно за мене.Мислам ај нешо да ти даваше,али ова само ти одзима се како што е здравјето(најважно) и пари(исто така важно во денешицава)!Значи Пушење-Дефинитовно НЕ !
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Mislam deka zakonot e odlicen ama ne se sproveduva vo celost.

Pusacite nikako ne smeat da pusat koga na nepusacite im smeta, za toa sto e poloso da bides pasiven pusac i od samiot pusac.
Ama pa da si ima prostorii i za pusacite obavezno, a ne zimno vreme nadvor na -10.
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
Aleee напиша:
ако сака некој да пуши слободно нека пуши, а ако не сака нека не пуши, никој не го тера да пуши, тоа е прашање на избор

Ubo Kazano....A Na Tie Sho Mu Smeta Cadot Od CIgarite Neka Ne Se Pikaat Kaj Sho Ima Cad I Gotovo :):toe:
:salut:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
najubo e da ne se pusit zs ..... zs e taka najubo za site ...a ako pusit nekoj ne ke go mavam so tepih:tapp: :tapp: (ko so rekov vo temata : FRLI MU NESTO NA TOJ POD TEBE (barem mislam deka taka se vikase):tapp: )
 
S

Sith_Lord

Гостин
Пушач сум. Ме нервираат забрани за димење на јавни места и слични рестрикции, како и општото поскапување на еден од моите мили отрови.

That said, не би му препорачал на некој да почне со пушење. Стварта се сведува на јачината на автодеструктивниот импулс кај секој од нас, и волјата да тој импулс да го култивираме или потиснеме. Некој пуши цигари, некој пуши крек. To each his own.

Sith
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
lady_majush напиша:
Ubo Kazano....A Na Tie Sho Mu Smeta Cadot Od CIgarite Neka Ne Se Pikaat Kaj Sho Ima Cad I Gotovo :):toe:
:salut:
Мислам дека пушачите се тие што го напаѓаат здравјето на непушачите а не обратно, така да теба пушачите да да не се пикаат каде некои непушачи мораат да бидат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom