Да се пуши или не?

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
па јас уште не пушам, дека немам пари за цигари дека сите пари ги давам за делови:toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
па јас уште не пушам, дека немам пари за цигари дека сите пари ги давам за делови:toe:
Ако сакаш ти да пушиш ке најш пари и ке пушиш ама немој.
Тоа ти се флање пари. НЕ сум пробал и НЕ САКАМ да пробам. :baeh:
 

ala

Член од
17 јануари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
1
jas definitivno sum protiv pusenjeto ...ama i taka i taka sme zagrozeni ..duri vikat oti nepusacite se poveke zagrozeni od pusacite ..mozebi malku ke se spasime ako diseme preku nos ...zosto vlaknencata vo nosot neli go filtrat malku dimot od gasovite
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Против пушењето сум иако пушам, сакам да ги оставам но иако се обидував не бидува никако.А цигарите ништо добро не донесуваат:toe:.
 

Black Night

Galvanize
Член од
25 септември 2008
Мислења
327
Поени од реакции
20
Додека со продаваат цигари ке се пуши. Јас сум пушач и додека има цигари ке пушам или додека не ги откажам. Ако сака Груевски нека стави и доживтна робија за пушачи, додека ги има ке се пуши. Знам дека не е убаво да се пуши во затворена просторија, посебно во неа кога има и непушачи и затоа не пушам на такви места.

Една кутија ја мавам дневно ич око не ми трепнуе. Родео меко - simply the best.

 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Да не се пуши секако!!!! Не за друго, туку ни штети и нам, непушачите:pipi:
 

Zipo X

WinZip
Член од
27 октомври 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Абе појќе настрадуаа оние што не пушат отколку оние што пушат.Ја сум за НЕ:salut:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Јас не пушам..сеуште бе...али не ми пречи другите шо пушат :smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.559
Поени од реакции
33.811
Не.

Сум пробал де, ништо посебно. 1/2 пати макс. Порано ми пречеа, сеа многу другари пушат и малку сум навикнат.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Јас пушам и сакам да ги откажам,али кога сум нервозен или ус кафенце неможам да не запалам,али не препорачувам да се пуши:helou:
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
Јас пушам и сакам да ги откажам,али кога сум нервозен или ус кафенце неможам да не запалам,али не препорачувам да се пуши:helou:

Абе ако сакаш ќе ги откажеш....!! И ја пушам али нејќам да ги откажам, сакам да продужам да си пушам...:salut:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
зависи од периодот ... пушев една година па ги прекинав, па сеа нервози нешо ова она па пак почнав да пушам. нормално е дека се штетни али јебига шо да прајш ... нерви :toe::mist:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Moже да се пуши, ама цигари :nenene:
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
зависи од периодот ... пушев една година па ги прекинав, па сеа нервози нешо ова она па пак почнав да пушам. нормално е дека се штетни али јебига шо да прајш ... нерви :toe::mist:

Нерви, задоволство.... Хахахах... Булшит-тоа е све ПСИХА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom