Да се пуши или не?

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
брат/сестро :) збориме за јавно место. кола си е друга работа ама мислам дека на пример у кафич не е баш најадекватно место :)
(малце забегавме али јбг :) )
не бе зошто сеа да нема пушење во кафич може така размислуваш дека не си пушач...еве јас на пример што би правел во кафич кафенцето на маса и да не смеам цигара да запалам....по тиња работа здравје....чисти глупости се тоа
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Една година и три месеци веќе цигаре немам ставено во уста :smir:

Пушев ЦЕЛИ 7 години, последните 2-3 години најчесто по 2 кутии на ден!!
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Јас лично сум пушач, но сметам дека со таа моја одлука не треба да влијаам врз здравјето на другите. А за моето здравје... од кај знам дека утре нема да ме згази кола :jaj:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Не сум пушач така што нормално одбирам да не се пуши :smir:.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
па сега неможам да кажам да не се пуши секој си знае за себе само ја еве чист сум 5 месеци после долги години и се осеќам многу подобро
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Пушач сум неможам да кажам да не се пуши...ете ајде доволно е да бидат поделени објектите на дел за пушачи и дел за непушачи али скроз да не се пуши :nesvest: е богами незнам шо ќе праам тогаш.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Тој што пуши нека му ја мисли.Јас не пушам и не ми е гајле дали некој пуши.
Тоа е прашање на личен избор :wink:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Да не се пуши ама на кого ќе му докажеш....
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Ја сум пушач али сепак би избрал да не се пуши бидејки само со строг закон можеби ке ги оставам цигарите:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Убаво е да не се пуши сите ке бидеме здрави и весели:) , ама ете има многу пушачи (во кои и јас спаѓам) шо имаат потреба ете да пушат и со законот за забрана на еден начин ни се ускратува правото на слободен избор. шо сепак мислам дека не е во ред , нели? непушачите одбрале да НЕ пушат , пушачите одбрале да пушат . деар чојс.
али нема врска сега со поскапувањето на цигарите многу луѓе ке се откажат од давање 100 и кусур денари за една 19цигарна кутија, така да пушачите полека стануваат малцинство. :)
 

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
jas sum pushach.. i mislam deka ustanovite treba da bidat podeleni na del za pushachi i del za nepushachi i normalno vo delot za pushachi da se pushi pri shto toa ne bi mu smetalo na nepushachite.. mislam deka pushenjeto na javno mesto treba da bide dozvoleno bidejki toa ne mu smeta na nepushachite.. mislam deka treba da prestane diskriminacijata kon pushachite.. i da se namali pritisokot vrz pushachite..
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
за тие што не почнале, нека не почнуваат, а оние кои пушат-да бидат упорни и да најдат добар мотив да се откажат
еве на пример парите што планирале да ги потрошат за цигари да си ги тргнат на страна и да си ветат дека ќе ги потрошат за пр. да си купат нов мобилен телефон како награда за тоа што немат да пушат пак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom