Да можев да го вратам времето назад... (Батерфлај Ефект)

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Нема еден. Има премногу. Многупати сум посакала да го вратам времето, да го направам стореното подобро, да не згрешам како овој пат и.т.н. А најбитен датум што би сакала да го вратам е минатата година крајот на Јули почетокот на Август. Причината......направив нешто глупо.
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
eeeeeeeeeeeeeeeeee. koga samo bi mozela da go vratam vremeto nazad:icon_frow. bi go vratila koga mojata najdobra drugarka bese vo bolnica i koga bi i kazala samo kolku mn mi znaci i samo kolku mn ja sakam. bi i ja dala togas najdobrata uteha sto moze na nekoj prijatel da mu se dade. da, togas toa bi go napravila nepogresno. toa bi bil datumot 25/26. 08. 2004. pominaa 2 godini pa ne se sekavam sto datum tocno bese.
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Да можам да го вратам времето назад би поравила 2 грешки. Едната на 4.05.2004 кога се фативме со дечко ми, па потрошив ТОЛКУ МНОГУ време на него и би вратила и некоја недела поназад да не запознаам една личност што не ми излегува од глава.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.401
Поени од реакции
589
Capo Kapistec напиша:
Koga bi mozel da go vratam vremeto bi go vratil na 4 avgust 1999. Toa e denta koga pocina tatko mi i toa vreme bi go vratil vo zamena za celoto bogatsvo na svetot!
Потполно се согласувам со тебе , кога би можел би се вратил некаде во 97 година за да можам да го спречам тоа што ми се случи во 98 .
Ама , животот е таков , кога ќе дојде лоша работа треба да се прифати и КРАЈ . Мислам дека нема сврха човек да мисли што би било кога би се вратил назад во времето(мада би било екстра кога би било можно) .
Или , ко што рече Офчарот , зашто да се менува нешто кога , од кај знаеш дека така ќе ти биде подобро :toe:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Sakam samo da se vratam nekolku saati nanazad i da resam se nisto poveke. Nejkam nikakov dadum nejkam nisto samo nekolku saati nanazad da sum da sum na sobirankata so bese sea i da rascistam nesto so trebase a ne napraiv. Ali kako so kaza pogore Head bolji da gleame so ke se desi u idnina i takvi nekoi stvari
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paa da mozam samo 2dena unazad bi terala...drugoto e okey,se naviknav da si gi nosam na grb makite...samo sakam da iscezne vcerashniot den
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Сакам да се вратам на моментот на Биг Бенг. Викаат било one hell of a bang. :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Да можев да го вратам времето, би го докрајчил Киро...:)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Не би го враќал времето назад. Така не би ги научил лекциите кои сум ги научил и не би можел да ги користам во иднина. Моментот на животна школа секако би морал да го поминам. Порано или подоцна.

Не жалам за ништо. Тоа сум бил јас. Тогаш сум сметал дека е правилно и добро за мене. Нема бегање од тоа. Сум го направил изборот.

Штета што некогаш методите на учење биле пре-експлицитни, али... Тоа е живот. За да правиме добри проценки во иднина, потребно е искуство. А искуството се стекнува од лоши проценки :)


*Нормално, овде зборувам за животните ситуации во кои ЈАС сум имал можност нешто да променам. Не мислам на ситуации во кои природата или некоја "виша сила" умешала прсти...

** Види потпис :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
А за враќање на времето ептен би сакал да го вратам. За да се средам и да личам на човек уште од шесто или седмо одделение у основно :toe:

Мада ми е гајле, било поминало :baeh:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
daaaaa,sakam da go vratam vremeto na stara nova godina i da ne ja napraam taa glupa greska .......leleeeeee kao mozev samo ne znam?! aj jebiga...zivot
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
ne ziveam vo minatoto ama 26. april 2005 bi go vratila za se na svetot i po cena na mojot zivot, znam deka i koga bi go vratila nema da se smeni nesto ama barem poveke vreme pominato znaci mnogu, i poveke zborovi kazani koi ne uspeav da gi kazam. I tolku nisto poveke a navamu nisto ne bi menuvala, ednostvno uzivam vo zivotot i ne bi sakala da se vrati nitu eden moment nitu edna postapka, nitu eden zbor, se e toa zivot.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не би го вратила времето назад. Сеуште верувам дека се се` случува со некоја причина. Тогаш сум направила како што сум мислела дека е најдобро. Она што се покажало како погрешно ми помогнало да созреам и научам нешто од сопствените грешки.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
02.03.2001, би сакала да се вратам сабајлето, таман пред да излезам во град, и да и кажам на една личност колку ми значи и колку ја сакам пред да замине засекогаш од мојот живот.

11.12.2006 да сменам една трагедија.

И да, сигурна сум дека промените би биле на подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom