Да можев да го вратам времето назад... (Батерфлај Ефект)

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Macedalien напиша:
Е сеа ништо не те разбрав :icon_roll :icon_conf
aa.. направив голема грешка тој ден де.. а тоа цитираното после значи се согласувам и јас, само да не го пишувам истото - го цитираФ :wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
29.05.2005
Mnogu raboti mi se izmenija od togas nekoi na loso nekoi na dobro.Bi go vratila vremeto ako mozam i ne bi napraila nekoi raboti kako sto gi napraiv togas.:raz:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ако не испаднело така како што испаднало, ќе било можеби полошо. Задоволна сум од се она кое ми се случило, сум научила многу работи без разлика дали се добри или лоши моменти. Најчесто се трудам да го запомнам само доброто, а лошото да го имам како црвено светло доколку има изгледи да се повтори.

Не би менувала ништо, бидејќи така немаше да ги запознам луѓето кои ги знам, сакам и ценам.. немаше да дочекам некој да ме повреди, да ме навреди (и од тоа да излезам посилна), да ме сака, почитува (и од тоа да сум среќна што сум се родила).
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Има еден куп датуми на кои би сакал да се вратам и да изменам некои постапки ама ништо не е многу значајно . . . и вака ми е супер.
Инаку ако веќе морам да бирам, нека биде тоа : 13.11.2005 (недела) 17:30 часот :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.200
Поени од реакции
34.434
Batistuta напиша:
Инаку ако веќе морам да бирам, нека биде тоа : 13.11.2005 (недела) 17:30 часот :)
Џабе. И да се вратеше на тој датум, и да сменеше многу работи - сепак денес јас ќе го пишував (како што веќе го пишувам) овој пост и ќе те реметев (како што те реметам) за примените 7 гола и поразот од модераторите.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Тоа што било, поминало, дај да видиме што има во иднината.
отсекогаш сум сакал да видам како ќе биде 2050 например..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоа што не ме убива ме прави посилен!

Малите радости ме прават среќен, крупните ме тераат да живеам за да бидам среќен!

назад бис е вратил, ама само кога реков, за да го вкусам виножитото на забавата, слободната љубов, мислата а и да видам на кој начин се појавија и загубија вредностите кои не чинеа подобри луѓе.
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
И да измислат машина за патување по времето, нас ќе ни бараат виза.
Џабе дробиме.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wow....еве сценарио за филм. Замисли идинина каде ќе има елтини и ептен скапи патувања низ времето за оние со подлабок џеб во која можат да учествуваат само како надбљудувачи, и имаат нешо као визи и еден тип, нешо као мегаломањак ќе напраи некое срање па све ќе иде у бестрага, и некој тип, нешо као археолог ќе оди да ја спаси дотичната група која е затворена у некоја дупка у времето, а они у меѓувреме пробуваат да преживеат кореистејќи копја енд шит, ама после че излезе оти дотичниот мањак е бил добар тип а компанијата која го организирала патувањето намерно тоа го направила, па добриот тип ќе тргне против копмаијата им ќе им ебе матер.

ебате то јас ебате....нели реков оти се осеќам плодно...ко Томас Едисон у Борг Колективот!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Оп оп оп ... кочи малку!!!
Абе, муабетот е дали и кога ти би се вратил назад, а не да ми снимаш филмои со ванвременски ашљаци... :) :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
парти пупер...

би се вратил пред 2 години кога една дотична тетка сакаше да ми даде а ја ја одбив од необјасниви причини...можда ради фактот оти бев кај неа на фризер...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Toreador напиша:
парти пупер...

би се вратил пред 2 години кога една дотична тетка сакаше да ми даде а ја ја одбив од необјасниви причини...можда ради фактот оти бев кај неа на фризер...
Чекај сеа, ова заслужава малку офтопик : сакала да те онади на столица, или само те викнала на онадење?

Е, Торчо, да прифатеше, немаше сеа девец да бидеш :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom