Да можев да го вратам времето назад... (Батерфлај Ефект)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Може и малку посодржајни муабети? :icon_roll
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Би го вратила времето назад за 4 години.
Многу нешта немаше да бидат како што се сега, многу луѓе немаше да ги знам, многу грешки немаше да ги направам.. животот ќе ми беше поубав со еден збор.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Кога ќе размислам... само на еден момент би се вратил, ама не верувам дека би додржал да не изреагирам како тогаш.
 
Член од
23 јули 2005
Мислења
43
Поени од реакции
0
БИ СЕ ВРАТИЛ ВО ВРЕМЕТО НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ
-ХИПИ, ДЕЦА НА ЦВЕКЕТО, 70-те
ама со годините кои сега ги имам

rock and roll
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Би се вратила на 17ти март 1986 во 10.00 -и пак би се родила! Многу малце би изменила од својот живот ама искрено би сакала да ми се вратат сите години што ми поминале до сеа :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Zoki_S напиша:
БИ СЕ ВРАТИЛ ВО ВРЕМЕТО НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ
-ХИПИ, ДЕЦА НА ЦВЕКЕТО, 70-те
ама со годините кои сега ги имам

rock and roll
Mislam dека ова е најарниот пост досега на темава со кој јас апсолутно се сложувам. само јас мислам дека е поарно околу 1965-6 за тамам кога се најарните журки и концерти да ги фатиме, за после деца на цвеќето да се престориме, морееее, промискуитет, трава, забава. Живот. Ќе имавме деца у некој комуна коиќе беа од непознато потекло (татковци куп) по име Sky, Luna, Flower, Medow и слично. Живот брате.
Риспект :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Garfield напиша:
Mislam dека ова е најарниот пост досега на темава со кој јас апсолутно се сложувам. само јас мислам дека е поарно околу 1965-6 за тамам кога се најарните журки и концерти да ги фатиме, за после деца на цвеќето да се престориме, морееее, промискуитет, трава, забава. Живот. Ќе имавме деца у некој комуна коиќе беа од непознато потекло (татковци куп) по име Sky, Luna, Flower, Medow и слично. Живот брате.
Риспект :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
ама каде, тука или у сад или другде?
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
U mojot zivot bi se vratila vo milion mali momenti, no ne za da promenam isto tuku da gi proziveam ubavinite uste po ednash bar...
A istoriski -- 19 vek, so moznost da ja protalkam vienna...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Офчар напиша:
ја не би мењал ништо.. од кај да знам дека ако сменам ќе ми биде подобро?
Најточен пост.

Долго размислував, и сфатив дека и покрај тоа што би сменил некои работи кон подобро, сепак би можеле да излезат некои нус-ефекти од тие промени. Не би сакал да сменам ништо. Можеби нешто не толку значајно, а датумот е 20.01.2004 година.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ако можев да сменам нешто - би сакал да се вратам на 16 април 1991 година и да сторам неколку работи коишто требаше да сторам...

Сепак - добро е и вака... Порано жалев за времето коешто го изгубив на тој 16 април 1991 но сега сфатив дека некои лоши работи се случуваат за добро.

Сега, како и Офчар, би прашал само ”Дали имам сигурност дека сега би ми било подобро ако сменам некои работи?” :raz:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
27.12.2001 .. голема грешка :icon_conf

Macedalien напиша:
Сега, како и Офчар, би прашал само ”Дали имам сигурност дека сега би ми било подобро ако сменам некои работи?” :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom