Дали флертувате на интернет?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хех... Ако под флерт подразбирате интимно отворање, исповеди и слично, флертуваат сите оние што пишуваат на Кајгана форумите. :)))))

А јас си пишувам и на Skype и MSN. Не знам дали тоа можам да го наречам флерт, но никогаш не лажам во врска со девојка ми и не знам како би можела да се прекине врската ако човек зборува со други луѓе на Интернет. Треба човек да е лудо љубоморен (накај само луд) за до тоа да дојде.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Да,многу.
Посебно ако е досадно дома и нема што да се прави.Баш сум многу по отворена така отколку во живо и ми оди муабетот со cyber пријателите(добро сега зависи и од него).Мислам дека и тоа не е некоја причина за раскинување врска.Некогаш и кога јас сум била во врска сум флертувала нема тука ништо лошо,само тепање време е тоа:smir:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Често флертувам, воопшто. Не само на нет. Безопасна игра според мене. Се знае за граници :)
 

Jovanova

Wild ChiLd ::
Член од
26 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ја онака немам Флертувано на интернет . Ама и мисЛам дека е досадно едноставно тоа ти е само губење на Време . НамесТо да го потрошам за да одам кај дечкоТо јас ке се замарам со некоЈ друг:nenene:
 
M

marsovka

Гостин
Тоа ми е хоби да си флертувам наваму или натаму да си поигрувам,бетер сум од мало дете.
Ама никад не би заебала врска за нешто што е илузија и нереално
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Порано мн, почесто се занимавав со ова хоби, а сега некако излитено ми е па ме мрзи мн, мн, да куцам и расправам секакви теми, ептен ако ми се погоди во муабет па да се отворам така малце повеќе:helou:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
Флерт онака кога ми е досадно и кога немам попаметна работа а ќе налетам на некоја интересна личност. Инаку не практикувам многу флерт на нет. Според мене флертувањето треба да биде во живо, бидејќи на крајот на краиштата колку и да флертувашп на нет ако сакаш нешто повеќе треба да се најдеш во живо.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Не сум прекинала врска заради некои "internet prijatelicina"али сум флертувала преку интернет со некои затоа што ми е било интересно во тие мигови и сум имала потреба од флерт со некој што не го познавам:toe:.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Постојано, не само на нет...каде стигнам.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
зависи... кога како
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Флертување не. сум запознал многу девојки, онака сме се размуабетиле па после сме се начекале у град. Со некои од нив биднало и нешто повеќе , некои ми станале другарки, некои сеуште ми се другарки. Али никогаш кога почнувам муабет со девојка н е тргнувам со намера да ја ќарам, чисто онака да си ситерам еден муабет.
хах флеруам коа ке ми текне т.е кога ми е досадно.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Тапа ми е да раскина со женската поради некој сто само се дописувам.
Тоа мозе да го направи само најголемиот дегеннннн:tapp:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Не само во стварност.:pos:
И сликичката на прва стр. е... ЗАКОН.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom