Дали флертувате на интернет?

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Дали намерно се ставате на Skupe me mode или барате маил адреси од профили, ви се ставаат непознати адреси на MSN, иако не ја знаете личноста сте се отвориле онака целосно пред неа, кој бил крајниот исход после тоа. И покрај тоа што имате девојка или дечко и понатаму продолжувате да флертувате со cyber пријателчињата :vozbud:...Дали некогаш сте прекинале врска поради тоа што интересен ви бил муабет со cuber пријателот...Поздрав
 

cd-krsac

Field Marshal
Член од
18 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
9
нели е малку глупо да прекинеш со некого заради некој што не ни знаеш кој е и што е
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Jas sum imal nekolku dolgi sesii na MSN pred godina dena so edna tipka ali posle 2 meseca se prekina se toa oti taa sakase mnogu da dudla a i prvo probuvase da me nalvece se na nekoi seks temi, pa so ni se svigja u sprotivniot pol pa so ti znam.... i naednas pocnuva da mi psie za nejziniot decko hahahahaa i demek jas treba da puknam od ljubomora ama koga i kazav deka i jas ne sum single muabetot naglo sopre okolu 10-ina dena i posle toa taa mi dade block. LOOSSEEERRRRR!!!!!!
Taka da....ne pridavam mnogu znacenje na online flertovi, na kraju krajeva site sakat da se izladat i nisto povekje, ama nema veza...i'm in :D
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Да, зошто да не. Доколку е флерт, нема ништо страшно ни лошо во тоа. Без драматочни „сценски“ испади :) :) Само за забава, и никаде и онака нема да води :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Глупо мене ми е тоа посебно кога ќе видам коментари супер си, ваква си, таква си, срцка си (ова за машките) :pos::pos::pos:.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
По интернет, онака по профили.. hi5, пријатели, facebook - не.
По MSN - да.
Не сум прекинал врска ради тоа. Не вреди, за некое флертување, безвезално да прекинеш реална врска.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Флертување не. сум запознал многу девојки, онака сме се размуабетиле па после сме се начекале у град. Со некои од нив биднало и нешто повеќе , некои ми станале другарки, некои сеуште ми се другарки. Али никогаш кога почнувам муабет со девојка н е тргнувам со намера да ја ќарам, чисто онака да си ситерам еден муабет.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Е па штознам, имам многу машки пријатели на мсн и скајп и на пример ако изгледаат убаво или имаат некога добра особина не штедам зборови да ги пофалам, иако можеби тоа и би го сфатиле како флерт, не ми е тоа крајна цел.
Но никогаш не ја кријам вистината, т.е ако ме прашаат дали имам дечко секогаш ја кажувам вистината. а ме нервираат оние кои откако ќе го дознаат тоа се повлекуваат, а претходно сме правеле добар муабет долго време.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Флертувам...:vozbud:
Да разбијам досада и монотонија - Си го ладкам на мсн или пак профилот што го имам на пријатели ми служи за да реметам :icon_lol:

Ако некоја ептен ми се засвиѓа и барам МсН и после паѓа добар муабет...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Да и тоа најчесто за тепање време. Имам девојчиња неколку што сум ги додал само онака за да направам муабет и кроз тоа се дудла и тоа како.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
нели е малку глупо да прекинеш со некого заради некој што не ни знаеш кој е и што е
па нормално нема да прекинеш врска од незнаење мислам на тоа доколку се видите, значи ви тргнал муабетот до толку што сте се решиле да се видите и отпосле дознаваш дека тоа е правата личност за тебе

Е па штознам, имам многу машки пријатели на мсн и скајп и на пример ако изгледаат убаво или имаат некога добра особина не штедам зборови да ги пофалам, иако можеби тоа и би го сфатиле како флерт, не ми е тоа крајна цел.
Но никогаш не ја кријам вистината, т.е ако ме прашаат дали имам дечко секогаш ја кажувам вистината. а ме нервираат оние кои откако ќе го дознаат тоа се повлекуваат, а претходно сме правеле добар муабет долго време.
значи чим ја кажеш вистината чао пријатно, кај машките... кај женските па мислам дека не е така, чим кажеш дека имаш девојка поинтересен си им предизвик :vozbud:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
sekoj barem ednas sakal ili probal da flertuva na interenet jas sum flertuval i sim iskacal so devojki se e kul.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Дали намерно се ставате на Skupe me mode или барате маил адреси од профили, ви се ставаат непознати адреси на MSN, иако не ја знаете личноста сте се отвориле онака целосно пред неа, кој бил крајниот исход после тоа. И покрај тоа што имате девојка или дечко и понатаму продолжувате да флертувате со cyber пријателчињата :vozbud:...Дали некогаш сте прекинале врска поради тоа што интересен ви бил муабет со cuber пријателот...Поздрав
Епа и кога имам женска флертувам на нет....зашто да не...it makes good practice. Јас искрено не би и раскинал ако збори со други типови онлајн (АМА САМО ОНЛАЈН). Ако се сретне и флертува со нив...Е тогаш би и раскинал.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
I toa kako . od igracka od zabava mnogu pati ispadnalo da se najdam so kuklinjata i se toa ovo-ono , povuci - potegni :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom