Дали сте фотогенични?

Член од
13 декември 2008
Мислења
165
Поени од реакции
3
poubava sum vo zivo. ma da i na slika ne sum losa.
na kamera ic nekam da se snimam
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Искрено обожавам да се сликам -едноставно ОБОЖАВАМ..можам цел ден да се сликам,ама сепак најдраги ми се ненаместените слики,зашто се најинтересни,но и сакам да позирам,и после сакам да ги гледам сликите...Е сега за тоа дали сум фотогенична - Мислам дека сум..но има слики каде што не излегувам толку убаво,а на некои излегувам супер..ама во принцип мислам дека сум фотогенична
Istooo.. Po cel den bi bila pred aparatot, ne deka sum nesto narcisoidna ama..:pipi:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Толку премногу сум фотогеничен шо тоа веќе и ми смета
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ја сум толку многу фотогенетичен... што после секоја фотка купувам нов апарат.... и сега веке не се сликам пошо банкротирав
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Зависи од сликарот. Ако е некоја пијана будала, не не сум фотогеничен.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.255
Не сум фотогеничен, не сакам ич да се сликам :toe:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
на секоја втора може да се каже дека испаѓам како што сакам. секој е фотогеничен на свој начин али нормално коа се сликам дека со осмех сум :pipi:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не знам. Како-кога. Зависи од осветлувањето. Ако не сум фатена додека правам гримаса или вештачки исценирана насмевка обично излегувам во ред.
И да, добар дел од луѓето што се сметаат за нефотогенични не се такви, туку не можат да се соочат со тоа дека не се убави. Што и не е воопшто лошо. :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Јас сум нај нефотогеничниот човек на планетава земја....кога ке се видам на слика не се препознавам .....:)
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Кога како зависи со што сум сликан и како:helou:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ама ич не сум фотогенична, ептен ретко да се погоди некоја асална слика. Додуша не се ни сликам, имам фобија од секаков вид на оптичка леќа :))), гледам да се сликам само ко морам, ко на пример за лична карта, пасош и слично. И ко заинат луѓето знаат дека не сакам да се сликам и намерно ме сликаат и тогаш уште по мизерни слики испаѓаат:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom