Дали сте фотогенични?

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
дали сте фотогенични? колку сакате да се сликате? дали се сликате насмеани?...дали гледате право во апаратот? или гледате некаде на страна? или пак гледате што побрзо да се сликате и да замините?

п.с ако некој сака да поставам анкета само нека кажи...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ич не сум фотогеничен, на сите слики ко дебилен сум
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Воопшто не сум...онака поубав испаѓам на „случајни“ сликања отколку да се наместам за сликање...
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Леле какви нарцисоидни одговори може да произлезат од темава :baeh:...инаку верувам во тоа дека секој кој му се смее на апаратот и „апаратот го сака“, шо викаат некои :icon_lol:
А инаку обожавм да се сликам, без разлика дали после ќе си се бендисам на сликата или не, зошто многу е убаво кога пак преку сликите ќе ти се вратат некои убави спомени...
Имам прочитано дека ние, луѓето, преку сликањето сакаме да ги овековечиме нашите ликови и да и противречиме на смртта... па можеби и сакаме...
А колку само топлина носат сликите за некои минати работи за кои споменот ти изветреал...и колку само солзи и насмевки :pipi:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Uuuuuuuu ic ne sum fotogenicna,tolku od mene,kolku i da se mestam dzabe e,uvek se mestam u pogresen moment hahaha:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Искрено обожавам да се сликам -едноставно ОБОЖАВАМ..можам цел ден да се сликам,ама сепак најдраги ми се ненаместените слики,зашто се најинтересни,но и сакам да позирам,и после сакам да ги гледам сликите...Е сега за тоа дали сум фотогенична - Мислам дека сум..но има слики каде што не излегувам толку убаво,а на некои излегувам супер..ама во принцип мислам дека сум фотогенична
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ѕирнете у галерија и одлучете дали сум фотогеничен.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ne sum fotogenicna,ali sakam da se slikam,slikite se mi se dragi spomeni na koi sekogas slatko se smeam i se prisekam na nekoi slucki ili nastani
 
С

Сатори

Гостин
Да, да фотогенична сум :pipi: .Искрено, многу сакам да се сликам, сакаат да ме сликаат и + многу убаво излегувам на слики.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ај и јас да кажам..првин за водка...абе дај сам кажиси сеа шо си мислиш за тебе...па после ние ке одлучуваме...
јас сум фотогенична...сакам да се сликам многу...и скоро секогаш испагам добро на сликите...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa zavisi koga ama moze da se kaze deka sum sredno fotogenicen.Ne ispoagam sekogas dobro ama ne e loso.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Not fotogeni4na definitvno.. Zs postojano koa da receme "poziram" izigravam budala kolku da ispadne pokul a ispaga KATASTROFA :D Se kurcam na sliki samo niso dr :D Uzas :/ :D
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
на 9 од 10 слики јас или мижам или имам направено фаца...едноставно не ме бива!!!!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не, воопшто не сум. Имам дали 5 слики се на се, кај што си се свиѓам како сум испадната. :) Особено кога ме сликаат непланирано без да знам... Кошмар :kesa: Инаку не сакам многу да се сликам. А ни камерата не ме сака мене, така да- квит сме. :)

Ама како викаат... Тие што не се убави на слика, се убави во живо :pipi:


Теши си се, PSYtisfaction, теши си се :pos:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Pa neznam kolku sum fotogenicna, ako si ja pogodam filmskata nasmevka (taka jas si ja vikam) togas sum dobra, ako ne pishi propalo na slikata...imam mnogu dobri i loshi sliki... dali sakam da se slikam zavisi od raspolozenie i prigoda, ali ako nekoj zeme da me slikne nenajdeno sekogas si se mestam pred aparatot, ne se krijam, begam i slicno :) i najcesto gledam pravo vo aparatot poshto si go sakam pogledot i poshto sum narcis! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom