Дали сте фотогенични?

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
така викаат дека сум била. значи ако видите слика од мене не се лажете тоа не сум јас, само убаво сум излегла... :pos2:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Зависи од фотографот, колку е поспонтана сликата толку подобро испаѓам, а ако чекам 20 сек. за да ме слика ќе ми падне фацата и ништо нема да испадне :kesa:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па така ми викаат..Иако не верувам дека е баш така, али ај нека им биде....:)
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Господ ко давал фотогеничност, мене ме прескокнал !:smir: Така да, не сум мн по сликањево пошо катастрофа излегвам бе... ццц :pipi:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
па зависи, ако сум расположен не сум фотогеничен а аку сум малце изнервиран сум :):) Чудно ама ете
 
Член од
22 април 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Za sebe znam deka sum mn fotogenicna, sakam da se slikam i da me slikaat, sakam da poziram (mn me biva), a i dobro ispagam na slucajni sliki. Moze ova zvuci kako narcis ali imam golema samodoverba i mn luge i fotografi mi imaat kazano deka sum fotogenicna i deka aparatot ili kamerata me sakaat :pipi::pipi::pipi:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Za sebe znam deka sum mn fotogenicna, sakam da se slikam i da me slikaat, sakam da poziram (mn me biva), a i dobro ispagam na slucajni sliki. Moze ova zvuci kako narcis ali imam golema samodoverba i mn luge i fotografi mi imaat kazano deka sum fotogenicna i deka aparatot ili kamerata me sakaat :pipi::pipi::pipi:
Е па ајде опни слика што ќе го поткрепе ова што го напиша:smir:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.558
Поени од реакции
33.809
Ич не сум.
Да сакам насила лошо да сум излезен нема толку да сум лош отколку онака на случајни слики.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не дека сум убав..ама на слики сум стварно ГРД.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pa ubavo izgledam na slikite, barem taka mi vikat site a i jas si se bendisuvam. Inaku da, sakam da se slikam, ali mrazam mnogu mestenje pred aparat, sakam onoa da mi recat aj slikam i da me slikat, a ne pola saat da se mestam.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Не..ама баш ич..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom