Дали сте срамежливи?

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Едно е срамно да излажеш или да украдеш другото е се нормално (опуштено).:cool:
--- надополнето: 15 мај 2012 во 01:09 ---
aaa nee nee
toa samo za salama i ruska salata,
ama zatoa koa ke im pisnam na batacinjata,
kako cigance na cresa
ццццц како не ти е срам :pos:
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Едно 1-2% само при првите 10 мин од првото запознавање!:P
Поопуштена личност од мене нема! Гајле немам со никого! Не се замарам ама со ништо, и ич не ми е срам!
Многу сум директна, дури и страв ги фаќа на лугево околу мене:ROFLMAO:
баш тоа се и зборовите за да објаснам дали ја се срамувам од некој/нешто. Порано се сеќавам помалку зборев(ама пак не се срамев), за све имав мислење но некако го чував за мене..не знам што ме отвори и ослободи(мислам животните ситуации). Дури сестра ми за секоја ситуација ме зеза као...ај иди ти, ти немаш гајле...со твоите прашања :D, и немам :).
--- надополнето: 20 мај 2012 во 01:55 ---
Па прилично срамежлив сум,особено кога има повеќе луѓе.
малку не сваќам:) ... како тоа ако има повеќе луѓе? у просторија? и? мислиш сите тебе те гледаат или?
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Многу ме срам кога ме фатат да лажам и да крадам. Затоа никад не лажам и не крадам... Call me Vespertine The Righteous One!
kога давам интервју за некоја телевизија, и кога немам доволно да платам сметка у кафиќ! :)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
баш тоа се и зборовите за да објаснам дали ја се срамувам од некој/нешто. Порано се сеќавам помалку зборев(ама пак не се срамев), за све имав мислење но некако го чував за мене..не знам што ме отвори и ослободи(мислам животните ситуации). Дури сестра ми за секоја ситуација ме зеза као...ај иди ти, ти немаш гајле...со твоите прашања :D, и немам :).
--- надополнето: 20 мај 2012 во 01:55 ---

малку не сваќам:) ... како тоа ако има повеќе луѓе? у просторија? и? мислиш сите тебе те гледаат или?
Да токму така. На пример на гости си кај некој и има повеќе луѓе,а некој не ги знаеш и тогаш се срамам да зборам, Ако се 2-3ца зборам али кога се повеќе е тогаш ми е срам.
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Да токму така. На пример на гости си кај некој и има повеќе луѓе,а некој не ги знаеш и тогаш се срамам да зборам, Ако се 2-3ца зборам али кога се повеќе е тогаш ми е срам.
хммм и? (извиниии вака што го тупам...ама жими све ме интересира)...и? од што се срамуеш? ти пак ке си збориш со еден двајца, нема со сите одеднаш да збориш да им држиш шоу. Тоа остај ни го на нас хахххаха "бесрамниците" :D.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
хммм и? (извиниии вака што го тупам...ама жими све ме интересира)...и? од што се срамуеш? ти пак ке си збориш со еден двајца, нема со сите одеднаш да збориш да им држиш шоу. Тоа остај ни го на нас хахххаха "бесрамниците" :D.
Абе тоа да али ете кога зборам со некој,а да има повеќе присутни се срамам. Таков сум што да правам. Особено кога доаѓам,а веке има многу луѓе и така се поздравуваш со сите.
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Абе тоа да али ете кога зборам со некој,а да има повеќе присутни се срамам. Таков сум што да правам. Особено кога доаѓам,а веке има многу луѓе и така се поздравуваш со сите.
ајде само релакс...и некад така кога ке ти дојде помисли на оваа тема (и дел од муабетиве) може одеднаш ќе си кажеш ако можат они можам и ја :) . (хахахах не знаев за крај шо да ти кажам ... да не излезе сеа ја на сила те терам од овој момент да престанеш да се срамуваш :D)
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
На прво запознавање може сум малку срамежлива а потоа се опуштам и неможеш да ме препознаеш :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Се срамев,додека не ја запознав првата,сега барем со женски немам срам знам се како :D
Ама за со други луѓе не не...срамежлив сум у пм..o_O
 

Hedera

Noxious
Член од
20 јуни 2012
Мислења
91
Поени од реакции
84
Бев до осмо одделение...сега (многу години подоцна:facepalm:) не сум.
 
2

~2A

Гостин
Да,срамежлив сум

При запознавање (најчесто со девојче) ми е срам и затоа делувам премногу арогантно,односно не разговарам многу.... :rolleyes:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785

Kajgana Shop

На врв Bottom