Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Си плачам,свакам дека не вреди,по некое време пак така ...итоа па тоа во се имам срека ама во љубоФта никогаш........секогас се заљубувам во погрешниот...а и погрешни во мене....Тешко ми е,кога ми се врака филмот во глава нај4есто кога веке сум пред спиење во постела..Ама па уште потешко ми е кога гледам блиските како страдаат:toe:

ама еднаш се живее,не ми е криво што се имам испробано мн работи...Ама како викаат кога еднаш ке се изгориш и на ладното млеко ке дуваш!


п.с (за камените срца) И каменот кога тогаш ке се срони......луѓе сме мајке му!
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Да , сум плачела и пред него зошто ми е премногу близок :pipi: .
Сум плачела кога ќе погрешам нешто и он кога ќе згреши , кога сум повредена, сите емоции и чуства му ги искажувам зошто сум отворен човек...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sum placel koa bev u romanticarska faza ko mlad i nezrel ama sega znam za nisto ne vredi da se zali, ako sakala da si odi, nikogas neka ne zaboravi deka sama odlucila !
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
ехее и тоа колку пати имам плачено заради него.кога силно ке заболи нема друг лек освен солзите
 

ExOdUs

El Caballero de la Noche
Член од
3 ноември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Јас иам плачено..Не дека сум нешо педерче туку зашо стварно го сакав девојчето идевме..негде 6-7 месеци и пред почеток на школо ми раскина...
Али јебига..Научив лекција...:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Имам плачено , и пред неа ... И што ? Тоа не ме прави педерастичен , само реално неможев да не ги пуштам солзите ...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
mnogu pati imam placeno, ama samo ednas bese od ljubov:back:i vredese,padna fraerot,sega toj place
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Ќе бидам искрена нема зашто да кријам. Да, имам плачено и тоа не само еднаш, туку повеќе пати. И искрено, полесно ми е кога ме боли и сум повредена, да се исплачам...така болката полесно поминува. Сум плачела и кога сум раскинала ( и покрај тоа што јас сум била кривата, и јас сум раскинала), сум плачела и поради неостварена љубов, и кога сум била повредена. И мислам дека скоро сите баремнекогаш пуштиле по барем една солза. Само не сфаќам зашто некои се прават силни па го кријат. Не гледам никаква силина во тоа да кажеш дека не си плачел, ниту пак некаква слабост во тоа да признаеш дека си плачел, зашто со плачење си ја олеснуваш душата, сам на себеси...а тоа не е слабост. Лично знам многу машки кои плачеле, но се срамеле да го признаат тоа, за да не бидат смејувани од друштвото како слабаци. Голема работа ако се машки...пред се се ЛУЃЕ со ЧУВСТВА!
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Со оглед на тоа што сум многу емотивна особа и дури и најмала работа може да ме повреди, но гледам да се контролирам, инаку да имам плачено најчесто кога ке се искарам со дечко ми.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Засега не се нашла таква поради која сум плачел... глупо е да речам дека сакам да се најде некоја таква ама плачењето би значело крај на врска, а ако плачиш за некоја тогаш мора многу да ти значела и нема да ти биде сеедно да ја нема во твојот живот..

Премногу филозофија беше ова...

Значи уш еднаш, кога ќе плачам за некоја тогаш то ќе значи дека сум ја имал љубовта на мојот живот и сум ја испуштил...

Значи нејќам да плачам беееее :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
ehhh ljubov...potesko od taa stvar nema na svetov...inace da sum placel i toa mnogu za sega bifsata mi devojka ali vremeto leci se najverojatno...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Признавам сум плачела.Во некој тешки моменти стварно полесно е да се исплачеш.Единствено ми е криво што еднаш плачев пред него:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom