Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522

Angel4eeee

Ke vi kazam po nekolku godini :D
Член од
7 март 2014
Мислења
38
Поени од реакции
14
Не ! Бевме криви и двајцата , се каравме и ја кажав се што ми дојде и готово.после то ја се сменив од корен и тешко д ме познае сега .
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Не, бар не јавно, ама имам седено во партиски штаб, и тоа остави длабоки и несогледливи последици врз мојата психа.
Во моја одбрана, ќе кажам дека во тоа дувло бев намамена со зборовите "абе ај дој со мене до едно место, имам една работа да завршам набрзина."
 
Член од
9 март 2014
Мислења
14
Поени од реакции
16
Да сум плачела. И не се срамам тоа да го кажам. Затоа што верувам дека е за човек кој вреди. И плачењето не е искажување слабост секогаш, баш напротив.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Имам плачено, да. Ми значел човекот и сум го изгубила. Не гледам ништо лошо ако некој плаче. Нормална работа е.
 
Член од
17 февруари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
2
Da, no izgleda za pogresna licnost koja ne znaese da proceni koj ja sakal. I dvajcata go pravevme toa, ama po nekoe vreme, kratok period sfativ deka nejzinite solzi bile lazni.
Po toj nastan zaboraviv na toa, i pocnav da zaboravam na cuvstvoto "ljubov", i se zdruziv so ladnokrvnosta. Zatoa velat, "ne me saka", "site se isti".....
Nikako ne dozvoluvam da si poigruvaat so mene.
Vo kontekst na temata, pricinata bese, vlijatelnosta na okolinata i drustvoto, krugot na drugarii poznanici i nivnoto pogresno tolkuvanje i sirenje dezinformacii i lazni kleveti. Pritoa nastanaa mn. Karanici (ne deka ne gi imase i prethodno) i nasata vrska zavrsi so zakana za fizicko nasilstvo i sl.
Pri sto javno, na fb preku komentari iskazano.
Bev duri iismejuvan so pricina deka sum se pozalil na tatko mi kojsto e vraboten vo MVR(ne potenciram kade), za zakanite i problemite koi sto trebalo sam da gi resavam....
Out of topic, enough informations.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.666
Поени од реакции
2.879
Da imam placeno... za Vardar normalno :P :)

Sala na strana do sega nemam sto znam ete musko sum pa se vozdrzuvam kolku mozam go cuvam toa u sebe, mozebi i edinstvenata stvar so ja cuvam u sebe obicno moram da se ispukam so se vika za bilo sto drugo :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.666
Поени од реакции
2.879
Кој не плачел, не сакал!
Pa ne e bas taka, konkretno za mene ako nekoja devojka e kriva nema sto da placam od prosta pricina sto ona e kriva i nema sto da se treskam od zemja, za ljubov se potrebni dvajca, no dokolku jas sum kriv e togas moze da se sluci takva stvar radi toa sto sum covek sto nekam da gresam na bilo kogo a ako se sluci toa tesko go podnesuvam.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Досега немам :place:, а и не планирам. Едисвено :place: само кога ќе си го удрам малиот прс од ногата на некој ивица :D
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Eeeeee kolku pati....samo sum zaboravila koga placev posleden pat
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.363
Поени од реакции
3.345
Да.Првпат за машко во 8мо,и тоа за банални ствари.Искрено кога ќе размислам сега смешно ми е затоа што нити имавме нешто нити сум му кажала дека го сакам а па ни он мене.Ама го сакав на некој мој начин а и денес кога ќе го видам по автобуси баш и не ми е сеедно,ама ќе кажам времиња беа тоа...
Последен пат пред 2-3 месеци кога раскинавме со дечкото.Едноставно премногу емотивна сум и се од него ставив на срце,бев затрескана,му дадов неколку шанси а тој мене ниедна тоа ме повреди и морав да си олеснам.Дај му време на времето и се ке си дое на свое место :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom