Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Па мислам дека тоа беше 2000-2001 кога го гледав милан како се мачи. имаше една тешка сезона како таа лани и не се пласираше во лш . Таа година шампион стана Рома втори беа јуве а лацио и парма бе на 3-4 позиција а ние и интер се пласиравме во куп на уефа . Ме фасцинираа игрите на звонимир бобан кој е поводот што навивам за Милан . и така се почна од тогаш па после дојде изаги кој наредната година не донесе во лш па за наредната да ја освоиме па дури наредната да освоиме и калчо!
Значи јас сум поводот што милан почна да иде нагоре:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Првиот меч што го гледав мислам дека беше Јуве - Милан и Јуве тепаше и од тогаш за нив навивам
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Уште 4-5 одделение цел клас ми беше за Јуве и Милан. И не беше интересно сите за исти тим. Така да интересни ми беа дресовите тогашни на Рома како и Il Capitano и од тогаш па до ден денес Io sono Romanista...:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
хммм... па најпрво уште на 5 6 години глеав италианско и секад го глеав Зизу и Јуве .. и премиер лига.. Арсенал.. и премногу ми се свиѓаше како цело време си тече играта не ко другите тимои... и од тогаш за Арсенал и за Зизу ... лоооод хахахаха :smir:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Како?Епа пред 6-7 години гледавме фудбал (со татко ми,тетин ми,вујко ми...машко друштво) Манчестер Јунајтед против незнам кој беше.Гледав како Манчестер се мачи,имаше добра игра а никако гол.Сите од машково друштво од како мали имале шалови,дресови...од Манчестер и сите биле негови фанови.И така тоа се пренесе на мене.:)
:salut:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
За Јуве сум од 8 годинки.. Малишан што сум знаел тогаш, но сум одбрал тим со кој сега се гордеам и го носам во срце.. А прв дрес ми беше уште кога беше логото на дресовите D + поставени во бел и син квадрат!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Од финалето Манчестер-Баерн,тоа уствари беше првиот меч во фудбал што сум го прател,но бидејќи бев помал бев и превртлив,на почетокот кога татко ми ме праша за кој сум реков Манчестер(така од газот си го извадив),кога заводи Баерн му кажав дека сум за Баерн,но по победата на Јунајтед,никогаш веќе 10 години не сум ги сменил за ништо на овој свет,дури до пред 2-3 години плачев кога губеа:kesa:,но сега сум навикнат само на ПОБЕДИ!!!!!!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па што знам кај мене не беше меч.Значи слушнав нешто збореа моите поголеми другари за некој си Милан.Милан таа година освоиле калчо 98 година:)И од тогаш почнав да ги гледам,така од време на време.Не сум разбирал 8 години:)Како идеше времето се појше и појше ги сакав.На Бобан кога беше у залез на кариера добро се сеќавам:)Се повеќе ме освојуваа росонерите и така сега незнам кај ми е главата.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Koга милан загуби од ливерпол на пенали....у Л.Ш. :helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Фан на Реал Мадрид сум уште од прво одделение имав 6 ипол години.
Најмногу ми беше мака откако изгубивме од Јувентус во ЛШ пред 6 години оттогаш сум фанатик за РЕАЛ МАДРИД!:) A најмила победа ми беше против Барселона кога ги тепавме 4-0 а имавме услови и за 8-0 да ги тепаме :tv:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Мојата приказна е кратка.

Тогаш знаев само за 3-4 фудбалери од кои Бекам, Зидан, Ривалдо и Роналдо.
Сепак омилен ми беше Бекам, а знаев дека игра во еден од двата клуба што ги знаев тогаш, Манчестер Јунајтед. (знаев и за Барселона).
И така, заради Бекам, почнав да ги сакам Манчестер Јунајтед, а потоа и да навивам за нив.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Се сеќавам и тоа многу убаво.Дедо ми бил судија,и е добар познавач на фудбалот...И тој е фан на Манчестер и јас кога бев мал бев заљубен во фудбалот,го гледав него како стиска палци за Јунајтед,и уште од 5-6 годинки сум заљубен во Јунајтед.:toe:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Bev mnogu mal znam,so bratuvced mi vrtevme niz programite,igraa Milan vs Inter,od togas sum fan na Milan,a sum imal 8-9 god..
 
С

Спенсер

Гостин
кога играа интер-МИЛАН во лш мислам дека беше

аааа друже,шо ме нервираш вакаа!!!!шо лажеш.....

иначе,како мн мал имав дрес со роналдо,не класичен, 9ка одпозади,а од напред слика од него....црно плав,се разбира. и од тогаш за ИНТЕР
 

Kajgana Shop

На врв Bottom