Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од KL0$AR, 1 февруари 2009.

 1. KL0$AR

  KL0$AR I SEE DEAD PEOPLE

  Член од:
  8 јануари 2008
  Мислења:
  343
  Допаѓања:
  9
  Јас се секавам дека уште во трето или второ одд на еден другар му купиле дрес од Гигс-Манчестер утд.и изгледа и тој беше воедно и првиот мегународен тим за кого знаев.И некако ми легна на срце од тогаш (а исто и на другачето) па ден денес големите средби ако сме во можност ги гледаме заедно.ЃАВОЛ ФАН ОД КОГА ЗНАМ ЗА ФУДБАЛ

  Втор тим ми е Барселона. од кога почнав да го следам Манчестер,голман на Барса беше Витор Баиа. (пошо името ми е Виктор.) И онака по детски пат или радост се вљубив и во Барса.исто и за неа навивам во срцето али сепак....Ѓавол си е Ѓавол

  па ако се секавате на тоа како се 'вљубивте' во вашиот тим,постирајте...

  пиис
   
 2. Јунајтед

  Јунајтед Indifferent

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  3.974
  Допаѓања:
  1.619
  Од финалето 1999 во ЛШ.Манчестер играше против Баерн.Баерн водеше,но на крајот знаете што се случи :vozbud:

  И од тогаш сум фан на Манчестер Јунајтед и кога е шампион и кога е трет на табела
   
 3. Fantom

  Fantom Chikara

  Член од:
  4 јуни 2006
  Мислења:
  11.451
  Допаѓања:
  804
  Сите ми ја полнеа главата со Манчестер, Ливерпул, Реал, Барселона и слични на нив, но мене од почеток Челзи ми станаа симпатични, со преубавиот син дрес (спонзор Аутоглас беше тогаш ако не се лажам), а во нападот Густаво Појет и Џанфанко Зола... Најстар гол на кој се сеќавам за Челзи е оној на Појет против Сандерленд, по лежерната асистенција на Зола... Едноставно ми се залепи тимот на срце, со Зола, Појет, Визе, Фло, Бабајаро...
   
  На ..BACK TO THE FUTURE.. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ТетексФан

  ТетексФан

  Член од:
  8 април 2007
  Мислења:
  16.034
  Допаѓања:
  9.122
  Од финалето Реал - Јуве во ЛШ. Брат ми е за Јуве, и цело време Јуве ова Јуве она, по што ја од инает почнав да навивам за Реал. Од тогаш па наваму се знае, мадридиста у душа :)
   
 5. Srcee

  Srcee Unforgettable

  Член од:
  29 април 2008
  Мислења:
  5.265
  Допаѓања:
  3.466
  Не дека сум некој ватрен обожавател и навивач, ама Манчестер Јунајтед ми се омилени. Женско ко женско, го засакав Бекам и почнав да се интересирам за натпреварите на Манчестер. Потоа почнав да играм Football Manager со истиот тим и така бидна
   
 6. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Беше тоа негде 1996/97 година.Имаше до мојата куќа еден авто сервис и имаше едни деца тогаш имаа негде 15-16 години и понекогаш седев со нив таму.И еден од нив еднаш ми покажа од весник дека Манчестер победиле против некој тим, а Бекам изиграл најдобро тогаш.И оттогаш се вљубив, кога играше Манчестер се сеќавам стоев здрвен, ни крв не течеше во мене:)
  И така таа љубов трае се до ден денес, и ќе продолжи и понатаму.
   
 7. Hellz Guardian

  Hellz Guardian We do what we want

  Член од:
  2 февруари 2008
  Мислења:
  6.792
  Допаѓања:
  1.146
  Па беше негде 2003 или 2004та и цел мој клас беа за Ливерпул и за Челзи само 2-3ца за Манчестер.Другиот ден имаше утакмица и манчестер тепаа со фантастичен гол против Арсенал мислам беше и од тогаш сум ѓавол.:)
   
 8. P-S-G

  P-S-G ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  1.087
  Допаѓања:
  18
  Od 1997 godina sum zagrean za Mancester , zs mn. mi se svigase timot togas . Od koga znam za fudbal , fan sum na Manchester United
   
 9. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.951
  Навивам за Милан од сезоната 1997/98 мислам дека беше. Сите навиваа за Јувентус тогаш на моја возраст децата (мали 6,7 години па навиваат за најјакиот) али јас одма ги сакав Милан со нивната игра таа сезона. Тренер Закерони а тимот еден од моите најомилени. Голман Абиати, одбрана Малдини, Костакурта, Хелвег и Сала, средина Амброзини, Албертини, Бобан, напад Веа и Бироф и уште многу други. Таа сезона Милан стана шампион!
   
  На PATO_007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FikoX

  FikoX Impossible is nothing

  Член од:
  13 август 2007
  Мислења:
  2.848
  Допаѓања:
  126
  Па не знам баш мислам дека 2001 година беше кога Филипо Инзаги дојде во Милан, а пошто ја са векам Филип и по некој детски пат ги засакав Милан.
   
 11. PATO_007

  PATO_007

  Член од:
  12 декември 2008
  Мислења:
  1.553
  Допаѓања:
  101
  Мајка ми кога ме родила сум носел дрес од МИЛАН.
  ХАХАХАХАХА:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:НЕ СЕ СЕЌАВАМ
  А за Челзи сум од 5-то одделение кога првпат ги видов на ТВ
   
 12. Хакет Мен

  Хакет Мен Juventus Till I Die

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.227
  Допаѓања:
  3.414
  Од пред 8 години сум за ЈУВЕНТУС ,пред тоа бев за Баерн.Почнав да навивам за него кога отидов кај еден другар а брат му го гледаше ЈУВЕ и за него навива па седнав и јас да ги гледам,ми се допадна како играјаа победија 4-0 со Торино беше мислам и решив да сум за нив.FORZA JUVENTUS
   
 13. El_Matocho

  El_Matocho

  Член од:
  13 јануари 2009
  Мислења:
  1.308
  Допаѓања:
  747
  не навивав за ниеден клуб до 3-4 оддление додека не спомна еден другар дека има црвени ѓаволи и од тогаш до денес и додека умрам секогаш ке бидам со нив!!!MANCHESTER UNITED
   
 14. RIZTETO

  RIZTETO Somebody stop me

  Член од:
  3 јуни 2007
  Мислења:
  2.508
  Допаѓања:
  71
  На МТВ ги даваа премиер лигата. И кога дојде Раниери во Челзи , ја даваа Челзи Арсенал. Е од тогаш ги засакав.

  А Донкастер од еден дечко на менаџерот 2002:salut:
   
 15. navivacka

  navivacka Гостин

  Искрено мразев фудбал...не можев да помислам како некој уживаа да гледат се едно исто...топка и сите по неа како луди...

  Ама го сменив мислењето потоа...случајно го здогледав Кристиано Роналдо на светското првентсво 2006 год.и ја гледав неговата игра...паметам дека натпреварот беше со Холандија...и го прашв брат ми за кој игра(инаку и тој ватрен навивач на Јунајтед)и ми кажа дека игра за нив...и од тогаш почнав да ги гледам Манчестер Јунајтед само заради него...но полека клубот ми влезе под кожа и ги засакав многу многу...

  И од тогаш само навивам за нив и не ни помислувам на друга екипа...и се нервирам кога губат или зборат лошо за нив.
   

Сподели преку: