Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Real Madrid 3:1 Valencia. Од тој натпревар станав фан (читај, емотивен фан) на Реал. А Раул ми стана омилен играч. :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Одприлика почнав да ги пратам во 1996/97 година во ЛШ, многу ми се допаѓаше играта на Ерик Кантона и благодарение на легендарниот французин, сега сум еден од најголемите фанови на најдоброто од Англија и можеби најдобриот светски бренд-МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не се секавам баш убаво. Мислам дека гледав Јуве со некој во ЛШ играше победија а ДелПиеро ми остави силен впечаток. Оттогаш сум фан на Јуве.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
навивам за Манчестер кога освоја три титули во 1999,знаев тогаш за некои играчи Бекам,Гигс и Шмајхел,а прв дрес и беше од Гигс во 2003
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Прв пат се запознав со Интер на Fifa 2001.

Бидејќи пред тоа не бев фанатик за фудбал,туку повеќе ја сакав кошарката (читај : многу повеќе),ги прашав другарите со кој тим да играм,и они експресно испукаа Интер.

Почнав,и го утепав од играње,со секоја нова FIFA,со секој нов Pro Soccer,ги знаев сите играчи,сите тактики,почнав да го следам на TV,се вљубив во тимот,и покрај сите заебанции дека немале титули.

Виери,Роналдо,Занети,Сидорф (колку разочаран бев кога си отиде),Адриано и навистина многу други,ми правеа мерак да ги гледам.
И сега е исто,само што заебанциите за титули ги правам јас сега :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
хаха... ја почнав реал да ги сакам .. слушнав на тв и интересно име имаа :pos2:и после тоа нешо почнав да глеам.. и го видов голот на зидан со волеј финале ЛШ 2002 со леверкузен... и од тогаш .. живот за реал давам :))
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Епа прва екипа што ја препознав на телевизија по дресовите беше барса а воа ми се случи кога имав 5 години,а најдобар впечаток ми остави Коку.Одтогаш човек ќе убијам за Барселона.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Јувентус - Монако
15.04.1998 ми се чини беше
4-1 тепа Јуве и оттогаш сум за нив.
многу сум за нив. Еднаш ми се деси Чаша да искршам коа изгубија од Реџина пред 4-5 години 2-1. и така
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па не се сеќавам,знам беше негде пред 6 години,Недвед ми остави впечаток(идол ми:D:D:D:D):pipi:
 
Z

ziko bt

Гостин
familijarno sum gi nasledil tatko mi e za milan i man utd pa i jas za niv:toe:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Од пред 4 и пол месеци сум голем фан на Њукасл Јунајтед. Сум менувала различни тимови за кои сум навивала кратко, па така еднаш тоа онака од зафрканција навивав за Њукасл ама од последниот натпревар со сандерленд 1-1 што заврши ги засакав од дното на душата и мислам дека никогаш не би можела да навивам за друг тим.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Од финалето со Баерн Минхен на 26.05.1999 година на Камп Ноу мислам дека беше...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
До 2000та бев за Реал Мадрид, онака само ги симпатизирав.
Од 2001-2002 се повеќе ме привлекуваа Челси (на почетокот заради сината боја на дресови - мојата омилена:) ) па постепено ми станаа омилена екипа (особено во ерата на Мурињо)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom