Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

H

hogar

Гостин
26ти мај 1999-ноу камп финале манчестер-баерн..од тогаш сум фан на МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД:helou:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
-За Интер почнав да навивам во времето на Паљука кога им беше голман, многу ми се допаѓаше како бранеше за нив. Но ете, оттогаш се поминати многу години, а јас се' уште сум за нив, зашто ги сакам како тим, не заради поединци.
-За Ливерпул, заради Овен на времето, но исто како и со Интер, продолжив да навивам за нив и после него...:smir:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Отпочеток навивав за Барселона оти играше Ривалдо мојот омилен играч после кога потпиша за Милан 2001 или 2002 мислам дека беше почнав да навивам за Милан и веќе нема шанси да го сменам.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
За Интер одкога знам за себе.......Интер и само Интер,и во добро и во лошо...........ИНТЕР!!!
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Кога прв пат гледав фудбал,во 2002 светското првенство Ривалдо ми беше омилен играч и после некое време слушнав Ривало во Милан,тогаш ни не знаев кој се тие Милан.
Но веќе не сум фан на никој клуб.
 
I

InF3cTeD

Гостин
од денот кога Оливер Кан стана член на Баварците
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
se igrase El classico i BARCA tepase 3-0 na Camp Nou...ne znam mislam 96-97 godina bese...i od togas jas BLAUGRANA

A omilen igrac mi bese Patrick KLUIVERT!!
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Уште како мал бев импресиониран од игрите на Италијанското трио Виали, Раванели, Зола....значи тоа е зачетокот....ама откако Виали и Зола заиграа во Синиот дрес некаде 97-98год(да не набројувам и останати тогашни звезди) и + составот скоро секогаш беше околу 5 (т.е подредена) позиција а знаеше некогаш да распали со погодоци и да ги понижи како Гигантите на англискиот, така и на европскиот фудбал во тогашно време - беше повеќе од доволна причина да сум со Челзи еве веќе 12-та година, и ќе бидам се до гроба :vozbud: :vozbud:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Од кога знам навивам за Ливерпул а тоа е некаде почетокот на 90`.
Тогаш беше времето на Стив Мекманаман, бомба играч беше вистински лидер на тимот Ливерпул. Тој ми беше еден од омилените играчи тогаш!
Исто така не знам дали се секавате на момчето Џејми Реднамп тогаш беше дете кое полека учеше да оди на Енфилд и стаса до Капитен на Ливерпул мислам дека беше 98.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Па уште на 5-6 години ми купија дрес на Реал Мадрид, со тогашниот спонзор ТЕКА, и многу тешко ми беше да запамтам кој е тој тим, но од време на време ги запамтував, нон-стоп ги гледав на ТВ, и еве до ден денеска сум нивен најголем фан, и ќе останам нивен најголем фан се до крајот на мојот живот :smir:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
!!!

navivam za 1.FC KAISERSLAUTERN od vremeto koga od vtora liga vleze vo prva i istat godina stana sampion na germanija!!!
togas imaa strasen tim, predvoden od kouba i rainke na gol, kadlec i ross vo odbrana, brehme, basler i sforza vo sredina, a vo napadot im bea olaf marshall (moj idol) i pavel kuka!!!
dream team!!!:vozbud:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
НАВИВАМ ЗА ПОБЕДА!!! И ЧЕ НАВИВАМ ЗАСЕКОГАШ!!! Без разлика на се што се случи... Победа не е од Ацуле или од Хари...ПОБЕДА Е МОЈА, ОД СИТЕ ПРИЛЕПЧАНИ...ПОБЕДА Е ОД ПРИЛЕП!!!

Е сега како станав навивач на ПОБЕДА!!!
На стадион за Победа имав одено и порано, како мало дете со татко ми, ама ми премина во МАНИЈА кога се оформи ПРВАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА во сезоната 1992/93!!!
Прво коло...ПОБЕДА-Вардар 1-1 (1-1) поведе Победа
Стадион "Гоце Делчев-Прилеп"
Гледачи : 20.000 - преполн стадион
Маркови Внуци сместени "на кривинчето", направија вистинска навивачка фешта која ме зарази...и можам да кажам дека и ден денес не сум излекуван:helou:
Славната сезона на Вардар во која од цела сезона без пораз имаше само 6 нерешени средби, започна во Прилеп, против Победа со резултат 1-1!!!

Е тогаш почна се!!!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
1994/95 koga pocnav da igram fudbal vo klub i vo taa godina Dortmund bese jak i mi impresionirase stadionot i publikata koja navistina bese luda. Na kraj Dortmund stana sampion i slavejneto potoa bese fenomenalno i od togas sum navivac na Borussia Dortmund, veke 15 godini. A titulata 1997 vo LS uste poke ja zacvrsti povrzanosta za ovoj klub. Toa i bese potrebno posto od 1997 do denes Dortmund imase i mnogu teski situacii. Ama sega pak dobro izgleda!
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Од кога почнав да гледам фудбал Барса ми беа фаворити + во 97ма таткоми беше во Барселона и ми изнакупи дресови,маици,топки Барса од тогаш луд сум по барса.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
2002рата. Финалето.
Јувентус - Милан

Сите за Милан и сите бре бре италјанско финале. Таму имаше од моите по омилени играчи како Трезеге,Буффон (најдобар голман на светот и сеуште е). Некако ми привлече внимание овој Шевченко го замразив многу. Така да се решив на другата страна таму беа Јувентус. Стварно добар фудбал беше за жал на пенали изгубивме. :( Ке го памтам тој ден, кога гледав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom