Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Не бев по фудбалот.
Малку бев заинтересиран, едноставно глупо ми беше.
на 7 ипол/8(мислам) годишна возраст отидов на лекар и таму имаше едно мало телевизорче и даваа фудбал. Мислам дека играа Вест Хем - Арсенал и 1-4 заврши мечот, тогаш непознатиот Бегкамп(за мене) мислам дека даваше голови и незнам како ама ептен ми стана интересно и после тој меч се повеќе и повеќе го гледав Арсенал и општо фудбалот. Таткоми го прашував што како, пошто тој беше по фудбалот. Снимав на Видео утакмици итн итн...
Од тогаш постепено постепено станав заразен со Арсенал. Не пропуштав меч по само 1 година гледање.:helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мислам дека имав 8 или 9 години,гледав фудбал со татко ми кога Раванели даде гол за Јувентус и го преврте дресот преку глава :vozbud: оттогаш почнав да навивам за него и за Јуве :eek:lee: а за Вардар уште од првото стапнување на стадион,едноставно навивањето и полните трибини не ме оставија рамнодушен :eek:lee:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да од негде 7 год моите ми купиа дрес од Милан а се зацфрснив за фудбалот од преминот на Инзаги од Јуве во МИЛАН.:vozbud::vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Епа во 2003 година го засакав Челси.Играше против Ливерпул и губеше на полувреме ми се чини.И со головите на Хаселбенк и Зола,Челси напраи пресврт.И од тогаш.Пред тоа Реал ми беа симпатични,се лигавев по Раул и Зидан,а за Партизан навивав и ќе навивам.
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
па како помал прашував кој е најдобар клуб затоа што не следев и сите ми викаа реал мадрид а јас појма немав кој беа тие а еден другар навиваше за јувентус и нон стоп се фалеше дека најдобриот играч игра за нив(зидан),и кога слушнав дека зидан потпишува за реал оттогаш сум фан на реал.
зидан :zver:.
 

Green_Mamba

Mamba
Член од
3 октомври 2008
Мислења
138
Поени од реакции
0
koga mi go kupija dresot na ronaldo vo real. od togas sum golem fan na madridzanite
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
174
Поени од реакции
4
Како мал го засакав Толдо и Батистута од Фиорентина па после и Руи Коста.После уште повеќе кога дојде Ди Ливио пошто кога гледав Јуве порано и он кога играше му се восхитував колку беше брз и фер играч.После следеа Мијатович,Киеза,Адриано(малце),Хаинрих,Репка,Торичели....па после една помлада генерација по враќањето од Ц лига.Мареска,Киелини,Наката,Ободо,Портињо...Така да најголема причина беше БАТИ-ГОЛ и Толдо но и Руи Коста:smir:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
За се е крив татко ми ... Додека сеуште работеше тука, ме носеше со него по кладилниците да гледам натпревари ... И го гледав со каква љубов го гледа секој натпревар на Манчестер ... После тој отиде да работи во странство, и во негово име, љубовта кој Манчестер остана...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
кога бев 6 години во тогашна сфрј секојпат кога играше вардар кај мене во населба се собираа постарите кои ги чекаат комитите од карпош4 и влае па поминуваа по илинденска со знамето она големото што стоеше на запад напред вардар во срце те носам и баш ми текнува за прв пат отидов на градски кога вардар испадна од тогашната 1 југо лига гибејќи од раднички,но и секако бев кога влезе во 1 југо лига победувајќи га тогашна слобода од сараево ако не се лажам атмосвеа невидена итн.а за странскиве клубови па за ман утд бидејќи беа се и ќе бидат еден од најголемите клубови во европа но и секако по амбиентот на театарот на соништата и големиот ферги
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Навивам за Милан од сезоната 1997/98 мислам дека беше. Сите навиваа за Јувентус тогаш на моја возраст децата (мали 6,7 години па навиваат за најјакиот) али јас одма ги сакав Милан со нивната игра таа сезона. Тренер Закерони а тимот еден од моите најомилени. Голман Абиати, одбрана Малдини, Костакурта, Хелвег и Сала, средина Амброзини, Албертини, Бобан, напад Веа и Бироф и уште многу други. Таа сезона Милан стана шампион!
Исто важи и за мене,пред тоа ги сакав малце Манчестер пошто го овожавав Петар Шмајхел и затоа но подоцна почнав да гледам Милан,Милан и така..
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Од финалето 1999 во ЛШ.Манчестер играше против Баерн.Баерн водеше,но на крајот знаете што се случи :vozbud:

И од тогаш сум фан на Манчестер Јунајтед и кога е шампион и кога е трет на табела
Истата приказна ја имам и јас....Солскер, џокерот на Ферги хехе
а иначе Манчестер е шампион и кога е трет на табела :)
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Во 1997 Кога јувентус беше актуелен Европски Шампион, тогаш имав 7 години и ми се појавиа првите симпатии кон Јувентус. Од тогаш почнав да навивам за јуве. А во финалето во 2003 (кога Јувентус изгуби од Милан) само се зајакнаа моите чуства за Јувентус. Од тогаш па навака се повеќе и повеќе се внесувам во Јувентус. Мислам и дека забегав.
И незнам како сум успеал да станам Јуве фан, бидејќи татко ми е голем обожавател на Милан, и ми купуваше дресови, шалови, капи од Милан, Ама јас абер сум немал. Сега сум среќен и горд Фан на Јувентус.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
на 5-6 год звезда - баерн полуфинале 1991 и 1994 милан - барса финале
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Па ми купија дрес од Давор Шукер од Хрватска кој тогаш премина во редовите на Арсенал и така го засакав тимот иако Шукер беше само 1 година во Арсенал.И од тогоаш Арсенал ми влезе во срцето и сега е еден дел од мене се будам со Арсенал си легнувам со мислите за Арсенал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom