Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Какво ЕМО курци палци...како уствари такви лигави и безвезе типци може да бидат ПАНК
немојте да мешате моди со Панк , ај поздрав ебаго
Punk's not deed
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Според мене тоа се само дебели и грди девојчиња или машки кои место да се научат да живеат така и да побаат да се подобрат вадат некоја ЕМО идеологија за да ги сожалуваме:nenene:
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Дали се подржува емо во Македонија? Категорично НЕ.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
тапа е емо да си

не ги мрзам оти ипак е нивни начин на живеење

и ич не ги подржавам

тапа се многу ко Grim reaper изгледат ноке
да те фати страв

само сеуште незнам дали се добри у sex

само да не е ах ах ах сврши ?
чек и јас сеа да исечам вена у знак на благодарност
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
EMO-Охрид :pos2::pos2::pos2:
И јас на тоа помислив си реков ќе штрајкуваат....

Па уште како ја поставиле како софтвер да е па дали ќе го поддржува системот.

Кој по ѓавола треба да го/ги поддржи бе? Јас сигурно не.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
A be uste pisuvate za ova lajno od muzika? (lele bre...go narekov muzika!)
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Emo?neam nisto protiv emo luge.samo sto se zalat sami sebesi i ne se soocuvaat so realnosta(se povreduvaat). seedno i Makedonijava ni ima takov mentalitet sto malku porazlicnite luge odma se osuduvaat...
EMO u Makedonija nema mnogu......
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
емо+хомо=геј
фризурите некои се добри друго све е срање
У суштина, хомо (само по себе)=геј. :icon_lol:

Ааа... Како бе дали се поддржувало ЕМО во Македонија? Нешо финансиска, техничка, духовна, морална поддршка, не сфаќам ја ова. :icon_lol:

Шо се тоа емовците, ја не познавам такви. Ги има низ град некои осмоодделенци со шишка на страна, 6 кила креон и мрежаста рукавица, ама не се тие ваљда емо бе. Не знам, не се разбирам.
Знам само дека љубат да се сечат. :icon_lol: Љубов кон жилети да се имало бе...Ама добро, ваљда мода е у питање. Исто ко што кога бев јас осмо сите САФ ги слушавме, и ај демек рапери. :pos:

Ќе им пројде на децава, ама само нека не се сечат бе. :icon_neut
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Прашањето е дали емовците во Македонија се дискриминирани се мисли ли лошо за нив и сл...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
[zEUs];1716043 напиша:
Во Македонија емо луѓето немаат подршка и се мислат многу лоши работи за нив... А зошто? И тие се нормални луѓе !!!
Од каде тоа немаат подршка?
Чак што више они имаат и задршка...

Еве владата во новата акција наречена "Подржи го маалскиот ЕМО-вец" апелира до сите граѓани што имаат вишок или стари/искореистени (но се уште функционални) жилети да му ги подари на локалниот емовец.

Додека пак самат влада размислува долгорочно, па така сега се подготвува нацрт закон со кој што ќе се обезбеди квалитетен жилет за секое емо дете-така да...уживајте сите ќе имате со што да се сечете и да изигравате фраери сами меѓу себе...кој е поисечен тој е поемоционален тој ја ќарува цурата(под ќаруење цура се мисли ја земаш кај тебе дома...легнуете на креве пуштате емо и заеднички се сечете)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
јаооо... зар стварно мислите дека има некои од македонија што си сечат вени??:helou::helou::helou: омг... па дај молим ве... нема врска тој... а иначе емото у македонија ми смета затој што лугето незнаат што е емо устфари, него се преправат колку да привлачат внимание или па само се облачат така...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Некој да ми објасни според денешницава што значи ЕМО ?!
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Ми се допаѓа емо стилот на облекување кај девојките, но не и емо однесувањето and such. Emo guys suck at everything.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom