Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Кога бев во америка добив впечаток дека ЕМО луѓето се:

- бели
- тинејџери
- од високо средна класа
- ситуирани семејства
- имаат своја соба во големата куќа каде живеат во белите предградија (suburbia)

Значи мали лигуши кои сакаат внимание иако всушност сите проблеми сами си ги измислуваат. Затоа со право ги малтретираат. Што не се појави Емо во гето или на фарма некаде.

EMO. IT IS LIKE GOTH FOR PUSSIES.

Exactly.
Кога бев во Дубровник, во автобус до мене седеше едно девојче што изиграваше емо, на патиките имаше изнапишано Why is my life so hard, а во едната рака држеше Ipod, во другата Iphone, а на уши имаше закачено златни менѓуши демек жилети големи колку автобуска карта. До девојчето седеше мајка и која беше подеднакво скапо опремена. Одеа на одмор. Ах, колку тежок живот....
Целиот емо концепт е во суштина едно изводење бесни глисти. Како и сите недораснати тинејџери, и овие си мислат дека целиот свет е против нив и никој не ги сака, само што овие плус слушаат патетична музика, пишуваат патетична поезија и воопшто се' околу нив е страшно патетично.
Како што кажа Леандра, не биле тепани кога биле мали, па сега зајдуваат.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88


можеш лесно да манипулираш со вакви особи :wink:

кога ќе достигнат одреден степен на зрелост тек тогаш ќе сакаат да се сечат на препони, само тогаш би сватиле шо говна биле во детството
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Exactly.
Кога бев во Дубровник, во автобус до мене седеше едно девојче што изиграваше емо, на патиките имаше изнапишано Why is my life so hard, а во едната рака држеше Ipod, во другата Iphone, а на уши имаше закачено златни менѓуши демек жилети големи колку автобуска карта. До девојчето седеше мајка и која беше подеднакво скапо опремена. Одеа на одмор. Ах, колку тежок живот....
Целиот емо концепт е во суштина едно изводење бесни глисти. Како и сите недораснати тинејџери, и овие си мислат дека целиот свет е против нив и никој не ги сака, само што овие плус слушаат патетична музика, пишуваат патетична поезија и воопшто се' околу нив е страшно патетично.
Како што кажа Леандра, не биле тепани кога биле мали, па сега зајдуваат.
Не го гледај материјалното само, нма везе ако имала Ipod и скапи обетки. Можеби нејзините се разведени или можеби има тежок период во животот, смрт на близок можеби па затоа и купуваат скапи работи со цел да ја ублажат болката. Давам пример само, не знам за девојкава, не е само надворешниот изглед ти текнува. Јас мислам дека правите емовци воопшто не се ни облакаат во scene стил туку си ја чуваат мизеријата само за нив и тие знаат како им е.

ПС. Во мода е да си весел а не плачипичка :D
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Нема ЕМО во Македонија, сите што се нарекуваат така се всушност деца гладни за внимание и се облакаат како сликичките шо ќе ги најдат на нет, барем се обидуваат да се облакаат така. Така да, нивен живот, ако сакаат да продолжат да прават будали од себе нека прават.
Точно! Јас просто не ги поднесувам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мене ми е интересен насловот на темава:Дали подржуваме Емо:))
Тоа е стил на живеење и однесување и исто како да прашаме дали подржуваме рокери,металци,рапери,дали го подржуваме Манс како техномен:))
Викаат колку луѓе,толку стилови,наше е само да кажеме слушам,неслушам,убави ми се,не ми се,другари ми се,не ми се...Некоја фаза во животот која поминува во тинејџерски години и каде фали домашен ќотек :)Некои и вечно остануваат во ист стил,но тоа не е наш проблем.И така.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
никако за среќа во ресен нема али ако видам некој на улица со шипка ќе го бракам :angry3::devil1::devil2::zid:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom