Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
neznam zaso:toe:ali emo koga ke vidam me asocira na losi raboti i neznam nekako mi se odvratni kako vampiri se.
 

Mel

Член од
28 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
епа се како вампири ама тоа не значи дека се наркомани или сл. видете ги на пр раперите мене ми се поодвратни него овие емо
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Кај нас нема правилно емо, само нафурани копиљана што се ќе направат за да придобијат трошка внимание. Да видиме за неколку години што стил ќе се тера...

To4no deka u Makedonija mnogu ljudi sa EMO zoshto toa e u moda.. Ama da bidesh EMO ne zna4i da bidesh moderen..tuku treba da se osekjash take...
Emo (pronounced /ˈiːmoʊ/) is a genre of music that originated from hardcore punk.[1] It has since come to describe several variations of music with common roots and associated fashion and stereotypes. In the mid-1980s, the term emo described a subgenre of hardcore punk which originated in the Washington, D.C. music scene. In later years, the term emocore, short for "emotional hardcore", was also used to describe the emotional performances of bands in the Washington, D.C. scene and some of the offshoot regional scenes such as Rites of Spring, Embrace, One Last Wish, Beefeater, Gray Matter, Fire Party, and later, Moss Icon (In more recent years, the term "emotive hardcore" has been used to describe the period).[citation needed]
Starting in the mid-1990s, the term emoindie scene that followed the influences of Fugazi, which itself was an offshoot of the first wave of emo. Bands including Sunny Day Real Estate and Texas Is the Reason had a more indie rock style of emo, more melodic and less chaotic. The so-called "indie emo" scene survived until the late 1990s, as many of the bands either disbanded or shifted to mainstream styles. As the remaining indie emo bands entered the mainstream, newer bands began to emulate the mainstream style. As a result, the term "emo" became a vaguely defined identifier rather than a specific genre of music...


Ja sum EMO i apsoluuuutno gi poddrzuam site shto sa emo...
Ama shteta shto nema poj4e EMO BOY'Z :s
began to refer to the
Типичен пример на барање внимание.

ПС. Девојко почни да учиш македонски јазик, престани со фурање тапа филм...

Како не сум родител на некоја ваква бе уфффф
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Зошто сте сите толку негативно настроени кон емо, мора да има и нешо позитивно ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Со еден збор се опишуват - кретени.
Не ги подржувам.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Едно искрено прашање до "емовците":
- Како, по ѓаволите ви се допаѓа бенд како Токио Хотел и музиката кои тие ја прават?

Јас разбирам дека го правите за имиџ, ама барем потајно слушајте некое добро парче музика одвреме навреме.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
[zEUs];1716285 напиша:
Зошто ? - што те натерало да мислиш таке за нив ???


1. Мразам машки со шминка
2. Мразам пирс на уста
3. Како вампири се бе, како може такви изроди да се раѓаат ?

А долгите шишки не ми претставуват проблем, и јас сум носел долги шишки.
 
Х

Ханзо

Гостин
Мене само не ми е јасно зошто им давате толку внимание. Емо сака внимание, не му даваш внимание на емото, емото е уништено. Толку :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
епа се како вампири ама тоа не значи дека се наркомани или сл. видете ги на пр раперите мене ми се поодвратни него овие емо
Pa normalno,ne se stegnati da im se odcrtuvaat gzinjata.I ne se shminkaat ko pederi...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кај нас нема правилно емо, само нафурани копиљана што се ќе направат за да придобијат трошка внимание. Да видиме за неколку години што стил ќе се тера...

Типичен пример на барање внимание.

ПС. Девојко почни да учиш македонски јазик, престани со фурање тапа филм...

Како не сум родител на некоја ваква бе уфффф
Такво некое да имам веднаш превоспитување:)
Емо-овциве се стварно најголеми идиоти.Па тие Токио Хотел...Во еден своја песна Еминем вели:

"I'm sick of you little girl and boy groups, all you do is annoy me
so I have been sent here to destroy you"

За грев се и тие што се мислат дека се емо, и музиката нивна:)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Да кажем да не стане заблуда ја не сум емо ама немам нишо против нив уствари ја немам нишо против никого и не правим дикриминации.
Кј емо популацијата не ми се свиѓа што се шминкаат и повеќето од машките са педери(не сакам да дикриминирам ама за педери само бесилка), инаку немам нишо против пирсоој и коса со шишки бидејќи сум имал и ја подолга коса со шишки.

п.с обожавам емо грлс !!!
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Не знам зашто луѓето треба да се карактеризираат како металци, панкери, емо и сл. и едни помеѓу други да се навредуваат. Јас мислам дека сите сме луѓе и можеме да се облакаме и да изгледаме како сакаме, не мора да значи ако нешто е прифатно од поголемиот дел на популацијата дека е нормално кој како сака нека си прави, а најискрено за ова емо првпат слушнав :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom