Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

Член од
31 август 2008
Мислења
47
Поени од реакции
1
jas znam deka *emo* vsushnost se onie koi se razo4arani vo ljubovta *EMOtional*

ali sekoj so svojot stil i svoeto razmisluvanje...

ne sum jas nikoja da gi kritikuvam i da im sudam.... :wink:

ali mislam deka toa e sepak nekoj moden trend shto brzo ke pomine samo glupo e shto se poveke primetuvam EMOvci niz gradov.....:uvo:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Абе за поддршка имаат,амо не од мене од други.Но мене ме нервираат такви луѓе,општо ме нервираат сите емоцијално нестабилни луѓе,а особено пречуствителните кои за се и сешто си сечат вени..
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Се подржува.
Ја поддржуам.
Емо рулззз!!!
:pos2:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Апсолутно не поддржувам емо и нема да станам еден.Тоа се оние како да ги кажам..кои се пијанат по 2 чашки пиво кои од софткор стануваат хардкор преку ноќ..емо како музика е нула од секој аспект,а луѓето кои поддржуваат емо исто се и хомо( за машките )...мислам ѓубре музика најлоша мутација на панк ви е емо.Само некои што се болни(без навреда) или имаат лош вкус т.е. немаат вкус за музика слушаат емо.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Во Македонија,поголемиот дел од луѓето што се ЕМО се фејк и се ЕМО само затоа што тоа е во мода.:wink:
Во светот од 20 до 30% се Емо.Во Македонија малце касни и сите мислат дека е вид на мода.Си увртеле некое филмче луѓево и неможам да ги сфатам.
Емо значи нешо емоции бла бла..а не самоубиства или нешо сл.
Изгледа грешно е протолкувано во државава.
И мн. не се замарам кој бил емо,а кој бил фејкер,нивни проблем.

Бтв најголем проблем е кога ќе те видат со шишки или нешо сл. ти си ЕМО.Луѓево се опседнаа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Прво да разјасниме што е Емо може?
Емо не е плачипичкарско детиште кое се сече без потреба и носи креон, тоа е само добар начин да и кажеш на мајка ти дека си педер.
Емото денес не е музика , музиката која се нарекуваше Емо умре одамна , сега денес глупиве деца ја нарекуваат Screamo и опфаќа бендови како Saetia , Circle Takes The Square и др.
Емо е кратенка од Emotional , ама Emotional музика се мисли скримање а не Simple Plan-Welcome to my life бидејќи имало емоции Емо била.
У Македонија има само олдскул Емовци , оние кој слушаат скрим бендови кој се претерано хардкор , а не од оние децана со креон и мрежа на рака. Тие деца се позери пошо демек така полесно дечко/девојка ќе си најдат.

И овие шо ги викаме Емовци не треба да им се даде поддршка ...Самоповредување , плачење , депресивна музика ,депресивни слики .... Кај се изгуби времето коа детството впрочем требаше да е среќно????

Така да , сите оние кој мислат дека ова е емо :


Нека им е лесна земја на паметот ...
Тоа е позер , дете плачипичка , без свое мислење , без своја идеа.
Правилно емо , како што беше произлезено во 80` изгледа вака :


Или со други зборови : КАКО ЧОВЕК!!!
 

Alexpunk

...Rossonero...
Член од
1 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Абе се филмаат децава нешо по емо глупости, пошо у задње време многу се нафураа на Аврил и некој лигав рок, па ти реков ми рече, Токио Мотел, пирсови и шишки... Ама мислам дека т.е. се надевам дека е минлива фаза од нивниот Copy Paste живот.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе се филмаат децава нешо по емо глупости, пошо у задње време многу се нафураа на Аврил и некој лигав рок, па ти реков ми рече, Токио Мотел, пирсови и шишки... Ама мислам дека т.е. се надевам дека е минлива фаза од нивниот Copy Paste живот.
Tokio Hotel колку и да ги мрзам , морам да кажам дека не се Емо :) Следат само J-Rock стил (пример бендови : Dir en Grey , Miyavi , The Gazette ) . J-Rock/Visual-Kei почитувам бидејќи е сопствен стил , а денешново „емо“ е само крадење на веќе постоечки стил од 80`те :)
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
140
Поени од реакции
2
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
me iznasmeavte inache emo lugje ase epten zabegani ama na neubav nachin (mislet non stop na samoubistvo i taka )
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Не се баш нормални и тачно сите до еден се фејк ради мода е тоВа ! :wink:
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
0
Rok-pufla, Rok-shmizla... kako sakate nareceto gooo :wink:
Za MENE toa e EMO
Rokerite,pankerite,metalcite dosega nikogas taka ne se sredvale. E sega ovie pocnaja nesto da izvodat
kako i da e
mi se dopaga :smir:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
EMO sum be i shto mi mozete? Emo ti e stil na frizura na oblekuvanje itn itn..ako sum emo znachi deka secham veni i deka placham po zenski i molam ? omg :S
Не си емо ако носиш шишка ! Тоа е стил произлезен од Visual-Kei и ако го прочиташе постот горе што го напишав ќе сватеше што е Емо а што е позер. Ти си брате позер . Се кладам дека не ни слушаш „емо“ музика(во наводници бидејќи овојпат под емо мислев плачипичкарскоие депремирачки песни). И ја иам шишка , замисли , и замисли не сум Емо. Шо сеа ??

Тебе као мал не те тепале доволно изгледа...


Едит :
Visual-Kei/J-Rock е стил произлезен во 80` во Јапонија и го претставуваат бендови кој носат откачени фризури кој најчесто се со шишка преку едното oко или двете очи .
Пример за Visual-Kei/J-Rock се бендовите како : Dir en Grey, Malice Mizer , Miyavi , The Gazette и др.
Еве слика пример за Visual Kei :
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
10
Kolku e bedno toa da places za zenski
Poraka za tie so se praat deka se emo
"IMA ID DRUGI RIBI VO MORETO"
:pos2::pos2::pos2:emo=PLACI-PICE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom