Дали секогаш треба да се кажува вистината?

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
A neso primer da kazese da se uverime vo tvojata konstatacija.....:))
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
МОжеби ке звучам нереално ама Секогаш ја зборувам вистината

Лажам само кога треба да се спасам кога сум у тесно
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ептен ако ми гори под нозе за да остаам којзнае каков впечаток, ќе цркнам од лажење.
А тоа уше не ми се случило....
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Temata mi bese....dali nekogas ste kazale deka ste napravile nesto poveke od sto vistinski ste napravile za da ostavite pogolem vpecatok kaj sogovornikot???
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ke lazam ako kazam deka sekogas kazuvam vistina.:)
Ima situacii koga edna mala "bela" laga e neophodna. No,koga ja zboruvam vistinata,nikogas ne ja preuvelicuvam za da postignam nekakov efekt,naprotiv. Dokolku nekomu nesto dobro sum napravila so svojata vistina,se trudam da i go namalam znacenjeto,kolku e mozno povece.
Od 100 slucai,vistina zboruvam vo 99,i taa e takva kakva stoe,osven sto jas ponekogas i go namaluvam znacenieto,zatoa sto ne sakam "drami",nekako neprijatno se cuvstvuvam koga se pravi "od muva-slon".
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Можам да преќутам понекогаш, ама не кажувам нешто што не е вистина.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm awe jas vo princip sum iskrena...ali okey covecka osobina e lazenjeto,a jas sum covek taka da :)
pa nekogas lazam za da ne povredam nekoj,a preuvelicuvam samo koga se zezame za nesto pa za da ispadne pointeresno inace da lazam za da nekoj me sozaluva ili misli deka sum nekoja pogolema fraerka toa NE :)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ко ќе иам зорт обично лажам, ама никоаш со некоја злобна и однапред смислен план.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ја потспоив темава со една претходно отворена, комплетно иста (Фала FortunE!!).
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Јас секогаш пробувам со вистината и претежно вистината ја кажувам,многу ретко лажам,а тоа се случува само ако сум ептен во густо па пробувам некако да се извадам од тоа.Јас сакам да ја кжувам вистината и одам така директно и многу луѓе ми се налутиле поради тоа,но после сфатиле дека не сум им мислел ништо лошо!!!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Малите лаги се интегрален дел од нашиот живот и ги сметаме како конвенционално средство во комуникациите со луѓето. Често пати како од навика на прашањето-Како си? одговорот е -Добро (иако многу често и не е така)
Сепак искреноста во целина е доблест, го ослободува умот од голем притисок, ги подобрува односите со луѓето, а лично носи голема сатисфакција, ослободување од психички товар и постигнување на поголема слобода и храброст во соочувањето со другите и личните стравови. Ништо не е подобро од искреност.:coffee:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ne netreba sekogash da se kazuva vistinata nekogash moze da e mnogu bolna nekogash moze da se skrie
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Vo nekoi isklucitelni momenti podobro e da izlazes otkolku da ja kazes vistinata.Mislam koga treba da se vadis za nesto a moras da izlazes.A ponekogas pak e podobro da ja kazes vistinata otkolku da lazes.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom