Дали секогаш треба да се кажува вистината?

B

BushMan

Гостин
Незнам дали секогаш треба да се кажува вистината, ама јас никогаш не лажам.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Da pa kolku i da e slatka i ubava ali vo poveketo slucai znae da bide teska i bolna treba sekogas da se kazuva zs taa e vistinskiot patokaz vo vistinskiot zivot.Sega zavisi od samite nas kolku nie sakame da ja cenime ili ja cenime..Spored mene e edna od najvaznite rabota vo zivotot!Zs samiot zivot se potpira vrz vistina!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Smetam deka vistinata kakav - takav bolna ili slatka sekogas treba da se kazuva.Jas ja kazuvam vistinata duri i tamu kaj sto ne treba i zatoa cesto i poradi toa imam problemi.Sto da pravam epten sum iskrena :)
 
Член од
7 јануари 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
Не сум за лажање, ама понекогаш добро е да се преќути вистината :)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Jas bi lazela samo ako sakm da zastitam nekogo
Ustvari ne vikam ne podlazuvam ali naj cesto za da zastitam nekoja licnost ili slicno/Primer nekoj muabet so mislam deka bi ja povredil taa osoba lazam deka ne go nam ili slicni situacii
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
da,treba sekogas da se kazuva vistinata,najveke mrazam koga nekoj me laze,inace jas sekogas probuvam da bidam iskren sto fajde ako izlazes nekoj site znaeme deka na lagata kratki i se nozete :)
 
Член од
24 мај 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
errr...ne!Nekogash da ama najchesto ne!Samo treba da procenish koga treba da lazhesh a koga ne!:P
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
sagaqua напиша:
...поубава и послатка?!?!:nesvest: ...сигурно така би се чувствувал/а и ако си ТИ од другата страна,нели:kez:
па ако ме повреди вистината , искрено ќе ми подобро да ја слушнам лагата и btw секој понекад ја сокрива делумно вистината така да неможе некој да ме убеди дека ја збори само вистината
 
С

Сатори

Гостин
Flik напиша:
па ако ме повреди вистината , искрено ќе ми подобро да ја слушнам лагата и btw секој понекад ја сокрива делумно вистината така да неможе некој да ме убеди дека ја збори само вистината
Но многу е подобро нели да знаеш дека девојката те изневерува или не?Нели???
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
42
Поени од реакции
0
Da treba da se kazuva vistinatya bar jas ja kazuvam no nekogas krijam i od koga ke go popravam toa ke kazaam
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne vikam deka e dobro da se laze megutoa mislam deka e nevozmozno da se kazuva cel zivot samo vistina vo sekoja situacija i so sekogo.Taka da ne veruvam koga nekoj ke rece "NIKOGAS ne sum izlazal".Kako i da e treba da se odbegnuva lazenjeto i da se gleda recisi sekogas da se kazuva vistinata.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Sekoj ima nekogas izlazano.Ako ne e nesto premnogu vazno a moze da povredi nekoj togas gledam da ne ja kazam vistinata ili samo polovicno.Sepak ne treba da se lazi i treba da ja kazuvame vistinata kolku i da boli.
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Definitivno ne treba sekogas da se kazuva vistinata...zatoa sto nekogas samo ke napravis nepotrebni problemi kazuvajki ja.Nekogas e podobro nekoi raboti da se premolcat.Beazopasno a korisno.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
сите викаат дека ако ја кажеш вистината полесно ке си поминеш,
колку е само обратно, колку само понекогаш е така а не секогаш
мое мисленје:ако кажуваш секогаш вистина ке се заебеш многу јако:lud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom