Дали секогаш треба да се кажува вистината?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Jas moete ke si go kazam , bolela vistina il ne ne moja glavo bolka neka
mu ja mislat drugite nema jas sto da se mislam :)
 
H

HCL

Гостин
Порано бев претерано искрена личност,а и сеуште сум.Само што приметив дека да си искрена личност е во основа тапа работа.А сепак и да лажеш е глупаво,поготово дека најчесто се дознава се.Најдобра опција изгледа би било да си ќутиш и да се правиш како ништо да не знаеш.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
лажење и прќутување се во основа лоши. у пракса се трудам да не лажам. некогаш мора.. :(

и ме гризе совест увек..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас никогаш не лажам. Освен понекогаш дома, на работа, во друштво, со пријателите, роднините, колегите, сабајле, навечер, преку ден, во сон. Ретко.
 

Ghost

Universe Is My Limit
Член од
21 октомври 2005
Мислења
94
Поени од реакции
0
nikako bre, vistina pfffff... lupaj bratce so ti tekne, valjda nesho e zapali
 
Член од
27 октомври 2005
Мислења
13
Поени од реакции
0
јас сум за вистината,ама во умерена доза може да се лаже ,а и некогаш е подобро да снаjдаме по некоа лага
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
А мислите дека на тие што ве лажат треба дупло да ги лажете за да после тоа барем малку сватат колку не е добро? Не мислам на оние ситни лаги што се некогаш и корисни и не штетат никому ... :raz:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ја лажам понекад, иначе у главно ја зборам виситната, како што сега правам....ви ја кажувам вистината......:wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ја мислам не треба секогаш да се зборува вистината.Е сеа,викаат колку и да боли треба да се каже ама треба да имаш мерка,кај шо треба малце и со лага да се закрпи.Иначе ја најчесто зборувам вистина и по некоја корисна лага...така ме учеа :)
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
лажам само за ситници --ако каснам и немам добро оправдување смислувам нешто што држи вода, ако некам да позајмам на пр.cd-а или облека ...за суштински работи не лажам --се трудам да не лажам ама изненадувачки е на што се сме спремни кога треба да си го спасиме г...т
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
секој пат бев искрен.......и тоа го гледам како проблем,дека секој пат се најдат некоји што го искористуват тоа.........
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Дали секогаш треба да се кажува вистината??

Pricina za temata e edna moja postapka ednas vo koja malku preuveliciv nekoi raboti za da ispadne kako sto sakam......Dali vie nekogas ste imale slicna situacija vo koja kazuvate deka ste napravile mnogu poveke od sto vistinski ste napravile za da ostavite pogolem vpecatok???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom