Дали секогаш треба да се кажува вистината?

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Jas sum poveke za vistinata no taa ponekogas mnogu boli pa zatoa podobro e vo nekoi slucaevi i da lazes.Ili da si spasis gz ,ili da ne povredis nekogo e potrebna i lagata,znaci edno bez drugo ne odi :D :D :wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
gerard напиша:
StormAngel напиша:
Е едно прашање, или подпрашање.

А ако ве фатат како лажете и ве изрезилат, тогаш што треба да се прави?
Ќе ја свртиш работата на шала.

Јас не лажам. Не знам да лажам.. и да излажам за банална работа одма наредна прилика ничим изазван ќе се издадам.

Има типови/типки кои што не знаат што лажат па ќе слунеш се и сешто, една прича во повеќе варијатни. Смешно е тоа..

Кој лаже тој и краде на таван спие и вошки врие хе-хе (второ Г одд)
Мислењето на Сторм го префрлив во друга тема т.е. отворив нова тема со него. Дали би можел да одговориш на таа тема за да го избришам мислењево?

Фала однапред, Јован
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Да не ги повторувам мислењата зошто во глобала се согласувам со сите вас. Треба да се кажува вистината, ама некогаш и лагата може да биде корисна.

Ја кажувам вистината и лажам по потреба. :wink:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Да не се повторувам, ќе го оставам овој пост бланко
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
За вистина сум пред се.Лагата е една фина илузија која што лесно прејдува во навика.Колку и да боли вистината во одредени ситуации подобро стоечки ке издржам топовска канонада,ама барем кога ке слегне прашината ке ми остане ако не друго садисфакција дека сум издржал мушки и дека не сум дозволил да ме смени некое лажливо ветре.
(колку сум тоа ја елоквентен по сабајле :shock: ) :lol:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Вистината понекогаш боли а некогаш не. Треба да се каже колку и да е болна ама и да истраеш и да се бориш за она што е твое.
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Abe obicno trebe da se kazue vistinata ama nekoas sekako korisno e da se kazue laga. Ne mozes svekoas da ja kazues vistinata. Ako ja kazuev ja samo vistinata do sega ke nastradav 100 puta. Ama i da kazes laga znaete so vikaa u lagata postoi 50% vistina.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
Еве, да нема „љутиш“ помеѓу мене и Александра. :wink:
aleksandra85 напиша:
Абре луѓе..едно време коа го читав Идиот од Достоевски ова ми беше бааги неодговорено прашање...Што велите вие а???Убаво ли е да се биде искрен а?Па да прокоментираме и за искреноста на форум..
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Никокаш не лажам. Само понекогаш преќутувам незгодни факти :twisted:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom