Дали некогаш ќе дочекаме ТАА да каже АЈДЕ!

Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
TетаАна напиша:
Кога бев помлада ми беше срам. Сега, немам проблем да му ставам до знаење на некое добро парче дека го посакувам.
Ondak alal da im e na "dobrite parcinja" shto naletuvaat na tebe :roll:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Pred mnogu vreme mi bese sram, cekav toj da go napravi prviot cekor.
No ja imav taa sreka da ziveam eden vremenski period nadvor od nasive granici i se naviknav na nekoi raboti koi vo makedonija nema da se slucuvaat ni vo narednite 100 godini. Zborot mi bese deka kaj nas devojkite site sakaat da se e**t, no se pravat nevini,i ako nekoj i spomne sex vednas sleduva:jas na kurva ti licam.Sexsot e prirodna rabota, i nema zosto nekoj da se srami. No fakt e deka vo makedonija postojat nekoi stereotipi i tesko nasive devojki da se odviknat od toa. E kaj ni e krajot..... :roll:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
kikiki напиша:
Pred mnogu vreme mi bese sram, cekav toj da go napravi prviot cekor.
No ja imav taa sreka da ziveam eden vremenski period nadvor od nasive granici i se naviknav na nekoi raboti koi vo makedonija nema da se slucuvaat ni vo narednite 100 godini. Zborot mi bese deka kaj nas devojkite site sakaat da se e**t, no se pravat nevini,i ako nekoj i spomne sex vednas sleduva:jas na kurva ti licam.Sexsot e prirodna rabota, i nema zosto nekoj da se srami. No fakt e deka vo makedonija postojat nekoi stereotipi i tesko nasive devojki da se odviknat od toa. E kaj ni e krajot..... :roll:
bravo.....taka e...na mene mi tesko da se naviknam na nasite "devojki".....zapadnite me razgalea epten..... :wink:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
A be so znam kako go prajte muabetov kako barajnevo za sex e kako da kupuvas praski na pazar.Mi se cini pred sex-ot treba da ima i predigra i ne menuva mnogu koj prv pocnuva da ja vodi.barem taka si vikam ili ce ja pocekame devojkata da podzastari za da nema sram :twisted:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
DA, ke docekate koga:

1. Ke prestanete da se falite javno so vasite seksualni podvizi, koj na koja i go svirnal. Ake ne vi e jasno, devojkite sakaat diskrecija, a ne posle javno na forum da gi drndaat - Ostvarlivo

2. Ke znaete da kazete “NE” na ponuda za sex. Ova znam deka malku potesko ke ide, posto masko da moze k*rot i vo dve dundi odednas ke go butne. Samata pomisla deka ste sekogas ”available” ne e voopsto eroticna. – Potesko Ostvarlivo

3. Ke go simnete pivoto sto vi e natalozeno okolu stomacite. Nikoj ne saka da trti pudding od “Dr. Oetker” – Tesko Ostvarlivo

4. Zenite u MK ke porasnat vo rasmisluvanjata – Neostvarlivo


Epa, jebi ga momci nemate sreka :place: :place:

P.S. Za prvite tri pravila sum very serious, a na cetvrtoto rabotam na slucajot da vi olesnam mukite u idnina……..ali majku mu…….verujte mi na zbor, magare polesno se tera :wink: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
1. Ke prestanete da se falite javno so vasite seksualni podvizi, koj na koja i go svirnal. Ake ne vi e jasno, devojkite sakaat diskrecija, a ne posle javno na forum da gi drndaat - Ostvarlivo

.
4 е обратнопропорционално со 3.
претпоставувам дека развивањето на свест го гледаш како поголемо прифаќање на западните вредности.
незнам колку си прошатала по западов, кога зборуваш за наслаги кај нас.
ние сме анорексични во споредба со нив.
плус, ако пораснат во размислувањата, тоа прeтпоставувам дека значи дека нема да им е гајле кој што збори за нив.
значи не соодејствува нит со 1.

2.. ако е грда девојката, многу лесно ќе каже НЕ машкото, така да нема проблеми, бидејќи малку се убавите девојки.
па процентот на сакам/несакам сигурно е 5% спрема 95% и статистички, на многу поголем дел од жените би им кажале не, отколку да. не сме аваилабле цело време:)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Nikola, aj da ne quote-iram, za tebe e nameneto.....
Malku ti e zapletkan odgovorot, ali aj razbiram …..na net sme :)

Znaci ke pocnam naopacki......

Rule 4: Da porasnat vo razmisluvanjata, mislev da se oslobodat od stegite deka sexsot e samo za mama i tato……..a jas samo ke si prevrtuvcam so ocickite i ke se pravam nevina. Ajde pobogu, znaes sto mislev pod ova, Corba go ima pred 20 god. ispeano……”moze do kolena, ne diraj me dole" :oops:

Rule 1: Vikas ako porasnat ke znaat sto sakaat i nema da im bide bitno sto drugite mislat. Se slozuvam, ali zena sto e realizirana, uspesna, samouverena, ZNAE DEKA SAKA, sepotenjata od spalnata da ostanat tamu.

Rule 3: Da, tocno e deka na Zapad ima poveke lugje sto se pomrsnicki, ali ja ne razbiram tocno sto sakase da kazes so toa. Dali toa znaci deka nie treba da imame stav, bas mi e gajle kako izgledam, vidi gi ovie se podebeli od nas…… Zalnata vistina vo MK e deka na maskite godinite im pagjaat vo strukot, po formulata sekoja godina +3cm. Go spomnav ova pravilo, posto univerzalno mislenje e deka samo zenite treba da imaat sexy gazence. Stegni se i ti, pa da vidis dali ke ti pomine nestipnato ;-)

Rule 2: Aj majkata...vidi gi ti niv....em da ebat, em da gi kanat na ebenje, i uste po moznost Claudia Schiffer da im go drka……Ljubi vas Majka…… :lol: :lol: :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
pearl напиша:
Corba go ima pred 20 god. ispeano……”moze do kolena, ne diraj me dole" :oops:
Го памтиш Чорба од пред 20 години, еј!!! Не дај се генерацијо!!
Rule 1: Vikas ako porasnat ke znaat sto sakaat i nema da im bide bitno sto drugite mislat. Se slozuvam, ali zena sto e realizirana, uspesna, samouverena, ZNAE DEKA SAKA, sepotenjata od spalnata da ostanat tamu.
А женските случајно да не не зборат „Еј овој го легнав! Да видиш колку му е мал,хихихи...“ „А овој другиов не знае да лиже, у ПМ...“
Ајде бе! Сакале дискреција! Да не сум се наслушал вакви муабети, ај да ми кажува некој!
Rule 2: Aj majkata...vidi gi ti niv....em da ebat, em da gi kanat na ebenje, i uste po moznost Claudia Schiffer da im go drka……Ljubi vas Majka…… :lol: :lol: :lol:
На ова имам само еден коментар : Кога си го чешаш увото со прстот, на кого му е поубаво? На увото или на прстот???
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Бисера:)

1. прочитај од Спуки погоре

3.тоа е прашање на избор.
ослободеноста во размислувањата, носи и здебелувања (затоа и споменав запад)..
може глупо да звучи, но еманципираноста на жената тера многу да размислуваат на начин
- е несакам да ме гледа како секс објект, моето тело си е мое и ќе правам што сакам со него.
и што прават? се здебелуваат:)
сакаш едно или друго.
двете, потешко:)
нема ништо погадно од дебела американка, али врв се белгијанките.. погрозен народ, здравје.

4.па има и девојки кои сакаат да се мажат. Ретко кое машко би зело за жена девојка, која била најпозната во маало;)
па ако сакаш да реформираш не треба да гледаш само кај девојките
а ако веќе избираш таков пат знај дека секогаш ќе има млади, стегнати машки со кои ќе бидат и тоа како желни да те задоволат.
зошто сексот го бараш кај постари?
наместо да се обидуваш да ги реформираш мажите, сврти се кон момчињата.

види лила, сузе, калиопи како се снаоѓаат и тоа не е воопшто случајно. :lol:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
pearl напиша:
DA, ke docekate koga:

1. Ke prestanete da se falite javno so vasite seksualni podvizi, koj na koja i go svirnal. Ake ne vi e jasno, devojkite sakaat diskrecija, a ne posle javno na forum da gi drndaat - Ostvarlivo

2. Ke znaete da kazete “NE” na ponuda za sex. Ova znam deka malku potesko ke ide, posto masko da moze k*rot i vo dve dundi odednas ke go butne. Samata pomisla deka ste sekogas ”available” ne e voopsto eroticna. – Potesko Ostvarlivo

3. Ke go simnete pivoto sto vi e natalozeno okolu stomacite. Nikoj ne saka da trti pudding od “Dr. Oetker” – Tesko Ostvarlivo

4. Zenite u MK ke porasnat vo rasmisluvanjata – Neostvarlivo


Epa, jebi ga momci nemate sreka :place: :place:

P.S. Za prvite tri pravila sum very serious, a na cetvrtoto rabotam na slucajot da vi olesnam mukite u idnina……..ali majku mu…….verujte mi na zbor, magare polesno se tera :wink: :wink:
Првото и второто правило закон ти се!!! Само продолжи со вакви ставови и размислување... 75% у МКД размислуваат вака.. И било која од тие 75% да ми рече “ајде“, ќе и се изнасмеам!

Нека фала... ЈАС ЌЕ БИДАМ ТОЈ што заведува и ќе вика ајде, ама тоа ќе биде кон останатите 25%!




Бај д Веј, Никола, Порасни!!!! Шо има везе колку дечковци имала пред тебе? Ај доста ги делеше девојките на девојка за авантура, и девојка за брак! Патетично!!!
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Бај д Веј, Никола, Порасни!!!! Шо има везе колку дечковци имала пред тебе? Ај доста ги делеше девојките на девојка за авантура, и девојка за брак! Патетично!!!
мора да се шегуваш :lol:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Никола напиша:
мора да се шегуваш :lol:
Ај ако сакаш елаборирај ми зошто мора да се шегувам?

Или, да те прашам... Ти не би размислувал да се ожениш со некоја, за која што знаеш дека пред тебе имала 15 сексуални партнери? И ако не, зошто?

И дали мислиш дека ќе имаш поарен живот со некоја на која што си и прв или втор?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ај ако сакаш елаборирај ми зошто мора да се шегувам?
па, или се шегуваш или не си ми го прочитал коментарот, или не си го разбрал.
едно од трите е, затоа што се обидуваш да ми накалемиш работи кои ги немам кажано во коментарите на оваа тема. :wink:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Dolphin напиша:
Првото и второто правило закон ти се!!! Само продолжи со вакви ставови и размислување... 75% у МКД размислуваат вака.. И било која од тие 75% да ми рече “ајде“, ќе и се изнасмеам!

Нека фала... ЈАС ЌЕ БИДАМ ТОЈ што заведува и ќе вика ајде, ама тоа ќе биде кон останатите 25%!
Dolphin, dobro ti e ova so procentive. Svaka cast, pruzam raka!

Pred da odgovoram aj ja da udram edno disclaimer-ce od South Park: All characters and events in this show – even those based on real people – are entirely fictional. Znaci, ako nekoj se prepoznae vo moite tekstovi, jas ne snosam odgovornost ;-)

A sega za faktite:

- 75% mazi u MK se picki u dusa i im trebaat temi kako ovaa za nekoj da im kaze sto e toa sto gi pravi pomalku mazi, t.e. tie se plenot, a ne lovecot. Jas si kazav kade mislam deka e problemot, koj ne mu se bendisuva, poplaki primame samo za rucek pauza :wink: , a na koj ne mu e jasno neka prasa, ke mi bide milo da se doobjasnam.

- ostanatite 25% se lovcite, odnosno toa se t.n. grupa “Pastuvi Umero Uno” i cinam tuka bea vbroeni “Казабланка, Дон Жуан, Мае Вест, Јас, Мадона, Рон Џереми”…… E sega jebi ga, nekoi gi znae cel svet, nekoi gi gledaat sekoj den, a na nekoi od mnogu matenje jajca samo kajgana im ostanuva na krajot :lol:

Znaci, otkako padnaa maskite, da si pojasnam od odma, ……ja si gi postuem i ednite i drugite, i ne mi pagja na pamet da se otkazam od tri cetvrtini izbor :wink: Kaj se videlo shopska bez sirenje……e sega soleno e, ligavo e, mrsno e……e ako de, zatoa ke go stajme samo 25% :lol:

Sala na strana momci, sega imate dva izbora: mozete da me ignorirate, a mozete i da debatirate. I ve molam bez navredi i vulgarnosti. Ne vikam deka sum vo pravo, posto da bev, nik-ov ke go smenev u “Gospod”. Se sto sakav da pridonesam so mojot prvicen post e da vi dadam uvid vo toa kako jas gi gledam rabotite. Mozete da me prasate zosto imam takvo mislenje i ke probam da se objasnam najdobro sto mozam.

I nesto da ve zamolam: sakam samo iskreni mislenja. Uste odma da kazam deka ke ignoriram pristap “Fake it, fake it, until you make it”. Posto, nekoi stigaat do toa “make it”, a nekoi drugi (ko sto ne uci arhivata od ljubov i seks) ostanuvaat vo “fake it” fazata i posle gi obvinuvaat za plagijat……mislam deka taka bese, ne znam …..citav negde tamu, po necii privatni katcinja :wink:

I morav ova da go dodadam. Vo nekoi od “narcisoidnite” temi pod ljubov i seks (mislam deka pak bea necii katcinja) go najdov svedniov post:
Нашиве девојки не се срамат воопшто.. А да, се прават важни од време на време... Ама нема ништо лошо во тоа да се прават важни... Ако јас и пријдам на некоја, и таа ми сврти грб... ќе ми ја зоврие крвта (позитивно), и ќе има МНОГУ шанси кај мене понатаму таа девојка!!!

E tuka dragi moi se krie tajnata!!! Tocno od vakvi pristapi devojkite se takvi ko sto se: Prepotentni Fufici. Eeeeejj, pauni so vakvo razmisluvanje gi postavuvaat standardite kaj devojkite u MK......"sea ke mu svrtam grb, za da imam sansi da me lovi ‘ko gazela"...... I posle sto sakate, normalno deka nema zenite da se pustaat!!!

A da, I za kraj pozdrav do bumbarceto moe, si znae on koj e :fks:
No B.S. coek do daska!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
pearl напиша:
Dali mozete dodeka gledate fudbal, grickate kikiritki i si gi merite na koj mu e pogolem da bidete podiskretni vo vrska so female identities? Taka pak ke izlezete prc u drustvo, ali barem devojkata nema da bide diskeditirana……A da, ova pravilo e patentirano samo za u MK i site znaeme zosto.
Контра прашање : Зошто го сметаш тоа за дискредитација? За секс треба двајца - колку што се дискредитира девојката, толку и дечкото. Ако тој се фали дека спиел со таа и таа, исто така и девојката има право да се фали дека спиела со тој и тој. Значи, не се работи за дискредитација - единствено за размена на искуства.
pearl напиша:
spooky напиша:
На ова имам само еден коментар : Кога си го чешаш увото со прстот, на кого му е поубаво? На увото или на прстот???
Ova ne go razbiram.
За да не ѕиркаш одма во решението, мала помош :
Уво = дупка
Прст = нешто што влегува во дупката
Со мали паралели, веднаш ќе ти стане јасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom