Дали некогаш ќе дочекаме ТАА да каже АЈДЕ!

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Znam deka na postov mestoto ne mu e tuka, ali temata "Goltanje" mi ja zatvorija pred nos. Na slednovo sakav da repliciram

____________________
Не сака да голта?!?

Хееееееее... па кој ја прашува бе...

Пред ејакулација, ќе и кажете „лапни го најдлабоко што можеш“, и откако ќе се деси тоа, и ја притискате главата, и нема каде, и свршувате директно у грло!

А за да ја опуштите, ако и свршите у уста, и гледате дека и е шубе да голтне, залапајте ја дур и е устата полна сперма! Бар од лишно искуство тоа многу ги пали девојките, и потоа немаат проблем со голтање...
__________________

Dali ke g’tam ili ne e MOJ izbor, i jas sama ke go napravam.………zatni mi usta dur mi puna sperma!?!?.......prv pat posto ne znae ke mu objasnam kako stojat rabotite, vtor put ke mu ja pluknam nazad v’usta + dobiva zut karton, a tretiot ke mu dodelam bel karton + zaushka za da moze da go vidi kako crven :shock: Za tie sto ne im e jasno…….ne kritikuvam nicie mislenje za ili protiv g’tanje……toa e vase pravo i vas izbor………ona sto kritikuvam e odnesuvanje koga nekoj saka da go napravi izborot vo moe ime.

I rest my case!!!
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Сакав да се фатам на дебата со Никола (ќе дојде и тој ден машко), али се деси нешто непредвидено...

Бисеро!!! Браво!!! Па ти си зрела за магистрирање на мене и моите постови!!! Машала...

Не, нема да продолжам да дебатирам и пишувам, дур не ми кажеш коклу години си...

Ама ако си веќе над 21... греота, мора да се презема нешто...
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
pearl напиша:
DA, ke docekate koga:

1. Ke prestanete da se falite javno so vasite seksualni podvizi, koj na koja i go svirnal. Ake ne vi e jasno, devojkite sakaat diskrecija, a ne posle javno na forum da gi drndaat - Ostvarlivo

3. Ke go simnete pivoto sto vi e natalozeno okolu stomacite. Nikoj ne saka da trti pudding od “Dr. Oetker” – Tesko Ostvarlivo
Ај да се фатам и ја на орото :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rule No. 1 ... Девојките се тие што први ќе се испофалат после секс. Тоа серијата Сексот и Градот многу им влијае на нашиве девојки. Верувај јас знам многу повеќе за сексуалниот живот и проблеми на другарките на моите девојки и другарките на моите другарки, отколку за другарите мои и другарите на моите другари 8)
(ова накнадно го додадов).... Ако мувачицата (читај ебачицата) или девојката те пофали у друштвото (женско) нејзино, многу е голема веројатноста дека ќе легнеш некоја од нејзините другарки.... Проверено :wink:


Rule No. 3.... Да, нема проблем, но кога ќе го симнат нашиве девојки целулитот и салото.

Со другите правила се согласувам апсолутно 8)
 
Член од
18 јуни 2005
Мислења
27
Поени од реакции
1
StenmarC напиша:
pearl напиша:
DA, ke docekate koga:

1. Ke prestanete da se falite javno so vasite seksualni podvizi, koj na koja i go svirnal. Ake ne vi e jasno, devojkite sakaat diskrecija, a ne posle javno na forum da gi drndaat - Ostvarlivo

3. Ke go simnete pivoto sto vi e natalozeno okolu stomacite. Nikoj ne saka da trti pudding od “Dr. Oetker” – Tesko Ostvarlivo
Ај да се фатам и ја на орото :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rule No. 1 ... Девојките се тие што први ќе се испофалат после секс. Тоа серијата Сексот и Градот многу им влијае на нашиве девојки. Верувај јас знам многу повеќе за сексуалниот живот и проблеми на другарките на моите девојки и другарките на моите другарки, отколку за другарите мои и другарите на моите другари 8)
(ова накнадно го додадов).... Ако мувачицата (читај ебачицата) или девојката те пофали у друштвото (женско) нејзино, многу е голема веројатноста дека ќе легнеш некоја од нејзините другарки.... Проверено :wink:


Rule No. 3.... Да, нема проблем, но кога ќе го симнат нашиве девојки целулитот и салото.

Со другите правила се согласувам апсолутно 8)
Ej so ova se soglasuem epten u celost...za saloto i celulitot i sranjata...dodusha i mentalitetot ni e takov zaeban taka da teshko nesho da se smeni...never mind za toa nego za toa deka zhenite raskazhujat pojshe nego muzhite i te kao e vistina toa...samo sho oni go kazhujat onaka "prefineto" namesto ebenje imash vodenje ljubov i takvi nekoi romantichni lajna koj sho dojdoa so pushtanje na prvata shpanska serija u mkd...a da i da ne zaboraime mushkoto trea da bide romantichno da i so toa im go perat mozokot....ali moja teorija....nikoj ne prai romantichni sranja od sho saka da gi prai....everybody is doing that shit just to get some ass...jebesh to je to istina:D
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Темава гледам малку во заборав падна, па реков ај пак да се рашамараме :wink:

spooky напиша:
pearl напиша:
Dali mozete dodeka gledate fudbal, grickate kikiritki i si gi merite na koj mu e pogolem da bidete podiskretni vo vrska so female identities? Taka pak ke izlezete prc u drustvo, ali barem devojkata nema da bide diskeditirana……A da, ova pravilo e patentirano samo za u MK i site znaeme zosto.
Контра прашање : Зошто го сметаш тоа за дискредитација? За секс треба двајца - колку што се дискредитира девојката, толку и дечкото. Ако тој се фали дека спиел со таа и таа, исто така и девојката има право да се фали дека спиела со тој и тој. Значи, не се работи за дискредитација - единствено за размена на искуства.
Spooky, многу интересно......во твојот пост се крие и одговорот (болдиран е). Колку повеќе зборувате (читај: оговарате) толку повеќе себеси се дискредитирате. Не мислам тука на мажите кога викам "себеси", туку мислам себеси како личности (важи за мажи и за жени). Јас не можам да разберам како може некој толку да не се почитува самиот себеси и да си ги спростира своите сексуални искуства како на филмско платно за секој да ги види.
Јас лично немам проблем да ја искажам мојата желба кога сакам, обожавам да ловам, а најубаво ми е кога ќе ме уловат, а јас отпосле сум сконтала :wink: Во секој случај, ќе повлечам иницијатива кога знам дека од другата страна има разумен човек, а не спикер од дневник во 19:30, па ако сака и 139 пати нека го бива :wink:

Не разбирам зошто во твојот пост е употребен зборот "фалите"? Зошто треба да се фалам за нешто што го сметам за интимно? Вистинските фраефи (читај: вистинските по мои критериуми) си ќутат и си тераат работа. Истото тоа важи и за жените. Ниедна од моите другарки ме нема прашано, ниту пак јас сум ги прашала како, кога, со кого, колку пати.....На крај памет не ми е да чепнам во нечија интима на таков начин. Можеби нема да ти се верува, ама јас не знам моите најдобри другарки колку партнери имале, ниту пак тие за мене, зошто тоа не е важно за нашето пријателство.

Пази сега, смири ја топката, не зборувам јас за оние наивни тинејџерски муабети кога сите пливаме во сексот 'ко полноглавци. Сите сме поминале низ таа фаза кога првите искуства ги споделуваме со нашите best friends. Меѓутоа, возрасен човек тоа да го прави за мене е незрело.

Па мајку му, какви ли жени вас ве привлекуваат? Чупиња од осмо кои додека се шетаат в'чаршија се држат под рака навезани 'ко ѓердан од охридски бисери :wink: Не знам, можеби прашањето на темава "ајде" е наменето за тие девојки. Тогаш сите мои постови тука паѓаат во вода, сум пишувала на погрешно место :)

Dolphin напиша:
Сакав да се фатам на дебата со Никола (ќе дојде и тој ден машко), али се деси нешто непредвидено...

Бисеро!!! Браво!!! Па ти си зрела за магистрирање на мене и моите постови!!! Машала...

Не, нема да продолжам да дебатирам и пишувам, дур не ми кажеш коклу години си...

Ама ако си веќе над 21... греота, мора да се презема нешто...
Моите години се небитни за муабетов. Ако имаш да кажеш нешто што држи и ќе ја повлече дискусијата на повисоко ниво бујрум, ако не, престани да се криеш во мишја рупа со смешни прашања.

StenmarC напиша:
Ај да се фатам и ја на орото :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Бујрум StenmarC ајде со нас на пајдушко :wink: Се бараат различни мислења :)

StenmarC напиша:
Rule No. 1 ... Девојките се тие што први ќе се испофалат после секс. Тоа серијата Сексот и Градот многу им влијае на нашиве девојки. Верувај јас знам многу повеќе за сексуалниот живот и проблеми на другарките на моите девојки и другарките на моите другарки, отколку за другарите мои и другарите на моите другари 8)
(ова накнадно го додадов).... Ако мувачицата (читај ебачицата) или девојката те пофали у друштвото (женско) нејзино, многу е голема веројатноста дека ќе легнеш некоја од нејзините другарки.... Проверено :wink:
Имам гледано само една епизода од S&C така да не можам да коментирам за истата. За остатокот наврати се погоре кај мојот reply на Spooky за фалење, оговарање и сл.

StenmarC напиша:
Rule No. 3.... Да, нема проблем, но кога ќе го симнат нашиве девојки целулитот и салото.

Со другите правила се согласувам апсолутно 8)
Зошто имаш ваков пристап кон работите? Зошто пристап од типот "да, нема проблем ако прво тие.....". Па кои се тие (па биле мажи или жени) да ми диктираат како јас ќе изгледам? Ова ми наликува на следново: се додека жениве ни се дебели можам да си дозволам и јас стомак да пуштам. Па јас изгледам убаво и стегнато заради самата себе, а после заради сите останати!!! Плус тоа, знаеш ли каков е sex-от кога си физички јак, стегнат и fit? Бомбастичен!!! Трае со векови, плус не постои поза што е невозможна. Чинам на форумов имаме бивши спортисти, па тие можат да потврдат или негираат :wink:

Мое мислење е (не мора никој да се согласи) дека ако јас можам да се грижам за мене и моето тело, сакам и мојот партнер да го има истиот став и да има слично да понуди. Исто како и мажите, така и жените сакаат да уживаат во убаво, стројно, добро одржано машко тело. На што личи тоа млади, здрави, прави мажјаци со лубеници под гради. Па да помислам на тоа ми се одмилува, а не па пред очи да ми се појави :shok:
Килава работа :wink:

P.S. Нека не ми се лутат тие со некое килце повеќе, немам ништо против, само се изјаснувам дека јас со нив можам само friend да бидам :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
pearl напиша:
Не разбирам зошто во твојот пост е употребен зборот "фалите"? Зошто треба да се фалам за нешто што го сметам за интимно? Вистинските фраефи (читај: вистинските по мои критериуми) си ќутат и си тераат работа. Истото тоа важи и за жените.
Малку misunderstanding : не реков дека треба некој да се фали со тоа (машко или женско). Зборот ми беше дека не значи дека сексуалното искоуство за мажите е позитивно, а за женските негативно - туку дека е позитивно за сите, и женските не треба да го сметаат тоа за дискредитација. А за ќутење и терање работа - тука се слагаме.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Dali nekogas ke dochekame TAA da bide taa shto ke kaze A

TrTe-MrTe напиша:
Dali nekogash vi se sluchilo zhena da ve pokani na sex?Mislam.. da go izgovori ona: "Ajde da se ebeme"..."Ajde da vodime ljubov" i slichno, a ne toa da e so shetkanje vo vasheto "omileno" parche nejzin dolen vesh i slichno.
ТРТЕ, слушај сеа ваму : во Македонија сите жени се праат као света Злата Мегленска а скокаат к’о кенгури на Средно Водно и тоа по нивна иницијатива :wink:

Стај се у ситуација па ти: не викај оп пред да скокнеш па ќе видиш дека има и тоа многу повеќе од една или две :pos:
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
A be, biser po biser..... ve naniza Bisera!
Tropkate sea kako gerdance . :pos: :pos: :pos:
A za Bisera - nemoj da se zestish tolku, de! Ima takvi koi lovat, koi se uloveni, koi vikaat ajde, koi cekaat nekoj da rece ajde, koi se falat, koi si molcat, koi si izmisluvaat sex slucki (ima i takvi,ej!), koi se nezni, agresivni, sramezlivi, napadni, debeli, slabi........ bez ogled na polot. No vo cela taa razlicnost e privlecnosta i sushtinskiot odgovor - za sekogo ima po neshto vo zavisnost od licnite karakteristiki i potrebi (sokrieni ili manifestirani :wink: )
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
pearl напиша:
Ниедна од моите другарки ме нема прашано, ниту пак јас сум ги прашала како, кога, со кого, колку пати.....На крај памет не ми е да чепнам во нечија интима на таков начин. Можеби нема да ти се верува, ама јас не знам моите најдобри другарки колку партнери имале, ниту пак тие за мене, зошто тоа не е важно за нашето пријателство.
Toгаш тоа не ти се другарки туку пријателки. Вистински другар/другарка треба да ти е како брат и сестра, и иако не треба да се раскажуваат најситни детаљи од сексот, треба да се споделат многу работи, бројот на партнери, една од тие работи, бидејќи не можеш иначе да бидеч блиска со тие другарки.

pearl напиша:
Пази сега, смири ја топката, не зборувам јас за оние наивни тинејџерски муабети кога сите пливаме во сексот 'ко полноглавци. Сите сме поминале низ таа фаза кога првите искуства ги споделуваме со нашите best friends. Меѓутоа, возрасен човек тоа да го прави за мене е незрело.
Ајде бе... Не постои зрело и незрело, не постои возрасен (многу релативно е ова) и невозрасен, постои само среќен човек и несреќен. А ако некој е среќен на свој начин (без да повредува други) се е ОК!


pearl напиша:
Па мајку му, какви ли жени вас ве привлекуваат? Чупиња од осмо кои додека се шетаат в'чаршија се држат под рака навезани 'ко ѓердан од охридски бисери :wink: Не знам, можеби прашањето на темава "ајде" е наменето за тие девојки. Тогаш сите мои постови тука паѓаат во вода, сум пишувала на погрешно место :)
Да, прашањево на темата беше “ајде“... Бај д`веј, не ме привлекуваат жени кои што ќе кажат ајде. Тоа е како зебрата да му дојде на лавот, да му легне и да му рече ајде јади ме...

pearl напиша:
Моите години се небитни за муабетов. Ако имаш да кажеш нешто што држи и ќе ја повлече дискусијата на повисоко ниво бујрум, ако не, престани да се криеш во мишја рупа со смешни прашања..
Како небитни? Најбитни се. Од таа информација јас и пошироката јавност на форумов ќе заклучиме дали си збунето девојче, или тешко исфрустрирана жена.... или пак нешто измеѓу!



pearl напиша:
Имам гледано само една епизода од S&C така да не можам да коментирам за истата. За остатокот наврати се погоре кај мојот reply на Spooky за фалење, оговарање и сл.
Топло ти препорачувам да си ги набавиш епизодите на ДВД и да ги изгледаш. Сакала нејќела ќе ти помогнат да бидеш повесела, и порозево да го гледаш светот!



pearl напиша:
P.S. Нека не ми се лутат тие со некое килце повеќе, немам ништо против, само се изјаснувам дека јас со нив можам само friend да бидам :)
Единствена работа каде што јас и ти се слагаме 100%!
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
spooky напиша:
pearl напиша:
Не разбирам зошто во твојот пост е употребен зборот "фалите"? Зошто треба да се фалам за нешто што го сметам за интимно? Вистинските фраефи (читај: вистинските по мои критериуми) си ќутат и си тераат работа. Истото тоа важи и за жените.
Малку misunderstanding : не реков дека треба некој да се фали со тоа (машко или женско). Зборот ми беше дека не значи дека сексуалното искоуство за мажите е позитивно, а за женските негативно - туку дека е позитивно за сите, и женските не треба да го сметаат тоа за дискредитација. А за ќутење и терање работа - тука се слагаме.
Примено и разбрано. Ме радува што сме на иста страна.

Само уште нешто, колку да бидеме на ист пасус :wink:

Не го сметам за дискредитирање моето сексуално искуство, т.е. неговата нумеричка вредност, туку тоа што името ми се влечка по сокаци знајни и незнајни. Затоа жени, не се замарајте со математики. НАЈБИТНО е пред да го направите изборот да отворите очи вака :shok: :shok: :shok:

venera001 напиша:
A be, biser po biser..... ve naniza Bisera!
Tropkate sea kako gerdance . :pos: :pos: :pos:
A za Bisera - nemoj da se zestish tolku, de! Ima takvi koi lovat, koi se uloveni, koi vikaat ajde, koi cekaat nekoj da rece ajde, koi se falat, koi si molcat, koi si izmisluvaat sex slucki (ima i takvi,ej!), koi se nezni, agresivni, sramezlivi, napadni, debeli, slabi........ bez ogled na polot. No vo cela taa razlicnost e privlecnosta i sushtinskiot odgovor - za sekogo ima po neshto vo zavisnost od licnite karakteristiki i potrebi (sokrieni ili manifestirani :wink: )
Не знам каков впечаток оставам вака на хартија, ама јас воопшто не се жустрам. Само си го изложувам моето мислење и не пробувам да променам ничие друго. Целта ми е да фрлам нова светлина на моментот, а кој како сака нека ги земе или не моите постови :)

А тоа за разновидноста во право си. Затоа е и интересен животецот наш :wink:

А за делфинчо, дајте ве молам, да не фајчам јас авион од овде, нека му стави некој легенче под уста, едно чудо бисери испаднаа :pos:
Гледам јас тргнал тој да ми го краде ников :pos: :pos:


Dolphin напиша:
pearl напиша:
Ниедна од моите другарки ме нема прашано, ниту пак јас сум ги прашала како, кога, со кого, колку пати.....На крај памет не ми е да чепнам во нечија интима на таков начин. Можеби нема да ти се верува, ама јас не знам моите најдобри другарки колку партнери имале, ниту пак тие за мене, зошто тоа не е важно за нашето пријателство.
Toгаш тоа не ти се другарки туку пријателки. Вистински другар/другарка треба да ти е како брат и сестра, и иако не треба да се раскажуваат најситни детаљи од сексот, треба да се споделат многу работи, бројот на партнери, една од тие работи, бидејќи не можеш иначе да бидеч блиска со тие другарки.
Ајде јас да појаснам пак, ама читај убаво, зошто последно е.

НИТУ БРАТ МИ не знае колку партнери сум имала, а срцето ќе го даде за мене (читај: и обратно). Вистински пријател е оној на кој можеш во било кое време да му се обратиш за било каков проблем, така? Значи, јас со мои другарки можам да дискутирам за сексуални проблеми, ама не дискутирам за нечии cm, m3, km/s, t, kPa и слични таканаречени "потенцијални машки фрустрации".

Се разбравме сега? Ако не, од мене толку, оставам животот да те научи.


Dolphin напиша:
pearl напиша:
Пази сега, смири ја топката, не зборувам јас за оние наивни тинејџерски муабети кога сите пливаме во сексот 'ко полноглавци. Сите сме поминале низ таа фаза кога првите искуства ги споделуваме со нашите best friends. Меѓутоа, возрасен човек тоа да го прави за мене е незрело.
Ајде бе... Не постои зрело и незрело, не постои возрасен (многу релативно е ова) и невозрасен, постои само среќен човек и несреќен. А ако некој е среќен на свој начин (без да повредува други) се е ОК!
Тука делумно се сложувам со тебе. Мој пропуст е што судам дали е зрело или незрело.

За болдираното: како што кажа Spooky за секс се потребни двајца. Си отишол малку подалеку да се прашаш дали тоа што го лафиш јавно можеби некого прави несреќен? Јас си кажав погоре што мислам за тоа. Затоа, за да немам главоболки подоцна, влечам еден патент од осмица горе десно до осмица горе лево :wink:


Dolphin напиша:
pearl напиша:
Моите години се небитни за муабетов. Ако имаш да кажеш нешто што држи и ќе ја повлече дискусијата на повисоко ниво бујрум, ако не, престани да се криеш во мишја рупа со смешни прашања..
Како небитни? Најбитни се. Од таа информација јас и пошироката јавност на форумов ќе заклучиме дали си збунето девојче, или тешко исфрустрирана жена.... или пак нешто измеѓу!
Јааааааоооооојјјјј, малееееее....па, па, па, боксови еден кош :kck: :kck: ...... че дај да стиснам тоа biceps-от ти развиен :pos: :pos:

Ајде прочитај уште еднаш што имаш напишано и кажи дали треба да реплицирам.


Dolphin напиша:
pearl напиша:
Имам гледано само една епизода од S&C така да не можам да коментирам за истата. За остатокот наврати се погоре кај мојот reply на Spooky за фалење, оговарање и сл.
Топло ти препорачувам да си ги набавиш епизодите на ДВД и да ги изгледаш. Сакала нејќела ќе ти помогнат да бидеш повесела, и порозево да го гледаш светот!
Како што одлучувам што ќе внесам во стомаков, исто така одлучувам и што ќе внесам во умов. Јас такви чварки не гледам :ne:

А инаку, што ќе ми е светов само розево да го гледам? Јас си ги сакам сите бои и нијанси :)


Ајт сега со здравје, преспиј пред да реплицираш, розево да ми сонуваш и весел да ми се разбудиш :pos:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
pearl напиша:
За болдираното: како што кажа Spooky за секс се потребни двајца. Си отишол малку подалеку да се прашаш дали тоа што го лафиш јавно можеби некого прави несреќен? Јас си кажав погоре што мислам за тоа. Затоа, за да немам главоболки подоцна, влечам еден патент од осмица горе десно до осмица горе лево
Што лафам јавно што може некого да направи несреќен извини? Пошто ако не сум свесен (а не сум за такво нешто) кажи ми... Да не си нешто грешка девојче? :wink: :wink:

Освен што зборам општо, а при тоа се потпирам на лично искуство, јас немам пренесено никакви детаљи (ама ниту еден) од мојот сексуален живот. Ок, освен 39-ката, ама тоа воопшто не никако дескридитирачки, бидејќи пак ќе кажам... Само изнесуваме спротиставени мислења ние членовите на овој форум, и јас моите мислења ги поткрепувам со искуства... А ни име спомнав, ни пикантерии, ништо.

Бај д`веј... Од криење у мишја рупа ме унапреди у боксер со развиен бицепс... Значи не можеш да направиш добра проценка, чим такви спротиставени оценки даваш за два дена... :wink: :wink:

И ако случајно фаќаш авион и доаѓаш наваму, кажи да ти напраам некоја нарачка, пошто има работи кои што ги сакам а ги нема тука у Македонија. За девојка ми ствари... :wink:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Pa sto e tolku strasno ili cudno devojkata da go napravi prviot cekor.... Jas mnogu pocesto velam "ajde" otkolku deckoto! I toa mene mi e najnormalna rabota!
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
од преку 150 пати со девојка ми она била иницијатор на преку 100...
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Темава да била отворена пред едно 100 години немаше да ми биде чудна ама сега...Де де,како да е нешто страшно и невозможно девојката да биде иницијатор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom