Дали лепите постери во вашата соба?

T

the Carpenter

Гостин
Лепам соби по моите постери.

Имам неколку постери на собава најчесто од Ленон, АЗРА, Пејџ и тн
 

Brainmachine

Прокрастинатор
Член од
30 април 2006
Мислења
137
Поени од реакции
7
Си купив од Југотон еден голем постер од Sin City со Брус Вилис како Хартиган, со пиштолот како вперува надолу и со „Hell of a way to end a partnership“ во коцкичка како од стрип. Постерот е во таа графика како и филмот - сива, мрачна позадина и со големи црвени букви пишува Sin City. Го закачив пред една недела. Грее!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Порано имав многу(цела соба) сега 1-3 постери се на се
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Не обожавам многу, ама сестра ми нон стоп лепи и цела соба ми е изналепена, иако јас преферирам да нацртам нешто на ѕидот :pipi:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
порано целата соба ми беше излепена со постери, едвај чекав да земам Наш свет па нови да ставам....сега лепам разгледници, имам цел ѕид само со разгледници.
 
А

Александра Д.

Гостин
Малку, не претерано да нема празно место, само по 3-4 постери...дали и толку има.:pos2:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
пред неколку години имав милион залепени постери...од се и сешто...сега ѕидот ми е исполнет со слики од мојот Фреди и неговите изреки и делови од песни...и еден портрет од него...:back:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
уф, имав цела врата со постери и не ѕидит имав ама ги тргнав, и тоа од роналдињо сите бе.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Порано да сега ми помина тој период готово :salut:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.049
Порано да многу, Роналдо, Роналдињо, Тиесто итн :D Сега само еден има, и тоа сестра ми што го залепила, од Бритни Спирс...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Лево- Кака, Кака па пак Кака, Десно Роналдињо и Роналдињо, Назад - АС Милан- цел тим
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
200
Поени од реакции
20
Порано имав цела соба, ама сега не пошто не ми се допаѓа веќе...
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Имам по плакарите, порано, пред некои 5 години ги имам лепено ако не и уште порано, сега ме потсеќаат на старите добри времиња :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom