Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Зависи. Ако ми стои убаво, ќе го земам, ако не ми стои, нема веројатно да изигрувам кловн низ градов само за да се фалам дека на мене имам Версаче. Имам и шкарт роба во мојот плакар што се покажала поиздржлива од некој оригинал. Кога купувам шкарт, барем гледам да не е со огромни грешки, како на пример Abbibas, Nake, RUMA и др, иако често знам да си купам нешто брендирано, но како што кажав, под услов да ми стои убаво и да ми се допадне.

Tokmu taka, kupuvam zaso jas se osekam ubavo vo toa...i zatoa sto znam deka dobro mi stoi.:pipi:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Дали е брендирана или не ама ич ич не ме заболе. Многу има брендирани производи па кај нас. Само има едно исто парче гардероба што у Еко на пример се продава за 1000 денари а у некој од "јакиве" бутици 3-4000.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
kupuvam toa sto e dobro mi stoi a znam da oblecam i postari raboti a za orginali i brendovi vo makedonija ne sum siguren i dali voopsto postojat na pazarot
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Не знам дали некој друга забележал ама јас сум забележала куп работи кои ги има по обични продавнички па дури и на пазар-со некој смешна цена и во полуксузни продавници низ центар-за добро купче пари.Значи работите се исти само етикетата им е различна.Е по ова оди купувај бренд и скапи работи.И инаку и со брендираните работи е слично.Никој не знае дали е стварно оригинал или кога ке излезиш од продавница од кај што си го купил ке ти се изнасмеат каква само овца си.А и за парфемите да не зборуваме.Најмногу фалсификати се прават на парфеми и на рачни часовници.а ти оди препознај ги.:jaj:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Мислам имам пишано еднаш ама ај ќе пишам пак зошто гледам некои многу убаво пишале па да се надоврзам до нив. Кога купувам облека гледам да ми стои и да ми е удобна. Може да не е бренд, а да ми стои, а може да е бренд и да не ми стои. така да најпрво изглед после брен. Инаку немам против да носам нешто брендирано и јас малку висока класа да се направам.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Кога купувате гардароба дали купувате брендовски парчиња? Или брендовите ништо не ви значат и купувате она што ви се допаѓа без разлика од која продавница е?

Брендот значи добар квалитет, но и за добра сума на пари.
Но од друга страна Македонија е преполнета со фалсификувана брендовска гардароба!

Додека небрендирана гардароба е поевтина и подостапна за македонскиот народ гледајки ги нашите месечни примања, а за квалитетот не може да се збори има и квалитет и неквалитет.

Во секој случај што купувате најчесто брендирана или небрендирана облека?
Купувам тоа што ми се допаѓа мене и во зависност од финансиите.Не мора да значи дека се што е бренд значи добар квалитет.Единствено повеќе пари би издвоила за патики или чевли.А за нешто што му врви модата за само еден месец воопшто не фрлам пари.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Само фармерки и панталони не мора да бидат брендирани. И мајците со бесни натписи или од журки.
Другото преферирам да е брендирано.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Купувам секаква облека,зависно од тоа што ми се допаѓа.Понекогаш знам да фрлам многу пари за некое брендирано парче,а понекогаш да си се изнакупам ефтини работи.Сепак кај нас ретко се наоѓа вистински бренд и квалитетни парчиња облека.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Купувам облека што ми се допаѓа и што ми стои, а тоа дали е брендирана или не, неможе да ме интересира помалку. Едноставно не се грижам за такви работи.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Имам брендирани и небредндирани парчиња облека,значи купувам шо ми се аресе и битно е убаво да ми стоо.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Се што ми се свиѓа и ми стои го купувам без разлика дали е брендирано или не.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
го купувам она што ми се допаѓа и убаво ми стои
не ми е важна марката..а и некои викаат ако е брендирана поквалитетна била бла бла...баш и не се сложувам со тоа зошто многу побрзо сум ја уништувала облаката од некоја светски позната марка :icon_lol:
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
ORIGINAL! Боље едно квалитетно парче, него 10 партали. И не мора да биде D&G, Versace ect. има и доста квалитетни брендови за приступачни цени.:smir:
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Битно е да ми се свиѓа, дали е марка или не ама баш ич не се замарам.. :wink:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Кога нешто ми се допаѓа ќе го купам без разлика дали е брендирано или е од некој сосема непознат бутик.
Најчесто првото е знак за квалитет, но не секогаш мора да значи дека и она што е етикетирано како фалш парталче нема да го покаже истото.

Никогаш не се водам по тие принципи и воопшто не сакам да купувам бренд само затоа што е бренд!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom