Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Kaко Кристи и јас.
Ама јас си имам проблем со броеви бе, не можам да си најдам :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Не се замарам со облеката воопшто, а не па дали е бренд. До лани носев чкарт папучи, после си купив екстра скапи, така е и со се' останато. Мене ми е само битно да ми е комотно. Искрено повеќе имам брендирани парчиња, ама пошто најчесто мајка ми ми ги купува кога патува негде, јас скоро и да не идам у шопинг. А башка сите работи ги износувам максимално па кога ќе се види дека ја сум платила панталони 3000-4000 илјади и ги носам 3 години, а некој за тие три години ќе купи 6 пара панталони за 600-700 денари, ја сум по штедлива.:toe: Си купувам колку што ми е потребно и тоа што ми е пријатно за носење без разлика на (не)брендот.
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
Помалце од пола ми се бренд , повеќе од пола не ми се бренд :pipi:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Купувам што ми се свиѓа и што ми стои, бренф небренд, не ме интересира воопшто
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
neznam zoshto ama epten mi se onaka smeshni fancy izrazite "brendirana" i "parcinja obleka".Porano vikavme "marka" vo moe vreme ama sega brand posofisticirano zvuci izgleda. Kako i da e, ne e bitno SHTO se nosi tuku KOJ go nosi i nacinot na koj go nosi. Iako ziveam vo gradot na "brendovite" si gi cuvam ushte alishtata so brand "made in Shutka/Bitpazar" koi vo kombinacija so nekoj srednoklasen "brand" i malku od mojot priroden sharm izgledaat podobro od Chanel. Po priroda sum covek koj saka da menuva taka shto ama ic ne mi se isplati da se rasfrlam so pari. A ona shto ama od takt me vadi e nemanjeto minimum vkus i nosenje na maici so od sto km vidliv natpis D&G ili bilo koj bilo da e "brand" ili "original copy":vozbud:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Брендирана...но имам и некои пар4иња шо не се брендирани а се кул:pipi:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Оригинал Шутка!

Нешто што е еднобојно, без ниеден натпис, реклама, чуда.....

Брендирана у никој случај т.е. не би зел нешто БАШ РАДИ тоа што е некоја позната марка. Што к*р ако на маицата има шугаво алигаторче од лакост, кога маицата ни за туршија не ја бива.
 
V

[vladimir]

Гостин
Оригинал Шутка!

Нешто што е еднобојно, без ниеден натпис, реклама, чуда.....

Брендирана у никој случај т.е. не би зел нешто БАШ РАДИ тоа што е некоја позната марка. Што к*р ако на маицата има шугаво алигаторче од лакост, кога маицата ни за туршија не ја бива.
Не дека купувам нон стоп брендирана облека имам многу маици и кошули од lacoste и искрено презадоволен сум, маиците за во лето се чудо премногу се пријатни за носење
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Najcesto brendirana, inace primetiv zborite za lacoste, momentalno sum vo usa i bas zavcera se setav i vidov deka 80 dolari e edna maica. Mnogu golema razlika vo cenata :)
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
[vladimir];1612991 напиша:
Не дека купувам нон стоп брендирана облека имам многу маици и кошули од lacoste и искрено презадоволен сум, маиците за во лето се чудо премногу се пријатни за носење
Lacoste kaj nas ne e ckart orginal e ovlasteni zastapnici se znaci direkno od Francija ja nosat robata a toa so se malku nalupani cenite kaj nas toa e druga stvar dobri se epten ama mnogu se skapi
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
[vladimir];1612991 напиша:
Не дека купувам нон стоп брендирана облека имам многу маици и кошули од lacoste и искрено презадоволен сум, маиците за во лето се чудо премногу се пријатни за носење
Ти ќе купиш една маица, ја ќе купам по 10 парчиња облека за 2 сезони за тие пари :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
iskreno sakam da si nosam brendirani alista.
Vo ohrid ne deka ima nesto jako, ama zatoa si idam vo SK. Benetton, Bitsiani, ZARA.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Бренд не бренд, битно да се осеќам удобно и да ми се допаѓа. Не носам маици нешо поцепани или со некои глупи светлуцави нешта, исто и за панталони важи тоа. Глеам поедноставни да бидат. Имаше еден пациент од средно шо купи саат и на лежиштето пишуеше Ролекс(а не беше пошо беше од пазар у една прилика подоцна си кажа самиот) и демек да се пува пред женските или па не знам дали сакл да ќари така некоја им го даваше да му го чуваат саатот коа игравме фудбал и сите доедна го прашуваа а бе стварно ти е Ролекс на што овој имаше извежбан одговор да ама ќути да не ми праат проблеми:tapp:
 
Ј

јовица11

Гостин
Идам низ трговски и го купувам она што ќе ми фати око,сега точно е дека маркираните се поквалитетни,али не е баш секогаѓ истиот случај.Пример лани од Fiori си земав панталони а истиот квалитет и истиот крој во Еко беше каде каде поефтин,затоа и не марам многу за марки,битно е да е мој стил тоа парче облека,бидејки јас кога ќе го носам никој нема да ми рече еј не ти е марка,напротив,или ми стои или не ми стои убаво,тоа е битното.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
Ако почнам да купувам брендови каде ќе ми е крајот!
Па искрено купувам тоа што се нуди по бутициве што не се брендови,освен понекогаш ако купувам патики,јакна,парфем и сл.Инаку скапо ми е да платам на пр.50 евра за маица,бар за мои стандарди:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom