Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
1. замислувм одредено "парче" облека и идам во потрага по исто такво ко што е во умот ми (ако најдам го земам блиндирано ил не)
2. останатите работи ми ги купува мама ()
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Предсе обраќам внимание на изгледот, материјалот и тоа како ми стои, е сега ако и се работи за бренд ќе биде уште подобро, зошто самото по себе подразбира и подобар квалитет, а често знам и директно да се одлучам за бренд, барем знам што земам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ако нешто ми се допаѓа и добро ми стои го купувам. Не мора да значи дека ако е бренд ќе биде добро и ќе мора да ми одговара.

Не ми значат ни брендови ни марки, ниту пак им придавам значење. Поготово кај нас зошто не знаеш дали се брендови или само успешни плагијати.
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Nebrendirana definitivno..... Obozavam da kupuvam mnogu parcinja, a od druga strana da ne frlam mnogu na niv. Ne mi e bitna markata voopsto, sakam mene da mi stoi ubavo i da sum zadovolna. :smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Brendirana ama od marki sto gi nema kaj nas ili pak ne se tolku popularni , Fred Perry, Hacket London, Henri Lloyd .
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Покрај патики
Мрзам брендирана облека :)
Посебно мрзам кога ќе видам црна мајчка на која пишува Долче и Габана , кога е општо познато дека ДОЛЧЕ и ГАБАНА не ставаат огромен потпис на своите продукти !
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Ма не се замарам дали била брендирана или не, нека трааа и нека ми стои убаво :turn:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Зависи. Ако ми стои убаво, ќе го земам, ако не ми стои, нема веројатно да изигрувам кловн низ градов само за да се фалам дека на мене имам Версаче. Имам и шкарт роба во мојот плакар што се покажала поиздржлива од некој оригинал. Кога купувам шкарт, барем гледам да не е со огромни грешки, како на пример Abbibas, Nake, RUMA и др, иако често знам да си купам нешто брендирано, но како што кажав, под услов да ми стои убаво и да ми се допадне.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Убаво е понекогаш да се купи нешто шо ти стои,и покрај тоа што го носи потписот на некој познат креатор.
Ако некој купува шкарт облека,само за да докаже дека е андерграунд,тогаш истиот не е воопшто подобар од некој шо купуе брендирани срања од 100 евра,со цел да ја искаже својата популарност и богатство.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
купувам тоа што ми се допаѓа.не ми е битно дали е брендирано или не.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Го купувам она што ми се допаѓа и што добро ми стои, нема врска дали е брендирано или не.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
pfff so mi faka oko toa ke kupam, a dali e od bitpazar ili od kaj bilo ne mi e gajle
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
најчесто бирам брендирано ама пред се ако ми стои добро не е битно дали е марка
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
ма не ми е битно ама воопшто од кај е зашто прво ми е тшко да најдам нешто по мој вкус, и да ми стои +, така да штом ќе најдам...ништо др не ми е важно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom