Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Само Зара и Најк само со тоа ми е пун шкафот од гашти(на преспамски) до патики!
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
па не ми е многу битна марката битно да ми стои убаво и да се чувствувам комотно во тоа што го носам!:pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
купувам само небрендирана облека а брендирана скоро немам ниту едно парче
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Брендирана облека најчесто купувам коа шетам некаде надвод од Македонија зашто тука бренд малку потешко. И ако нешто ми се свиѓа не ми е воопшто битно дали е бренд или не, ниту пак забележувам кај други дали носат брендирана облека. Само многу ме нервираат оние презабележителни фалшови, коа на сред мајца ќе ставам D&G или слично.....ми се случува често во теранова да си бендисам парче облека, значи ми се свиѓа моделот, квалитетот ама на сред пишале со огромни букви terranova....е вакви никогаш нема да купам па кој бренд ако сака нека се, не сум јас подвижна реклама. Единствено нешто што купувам само брендирано се патики, незнам зашто ама никако неможам да носам ефтини или како што кажа Џену abbibas патики :pos:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Kupuvam samo toa shto mi se dopagja bez razlika dali e brendirano ili ne?Ne znachi deka ako proizvodot e od nekoja poznata firma i deka e kvaliteten ili moderen,se e do vkusot na chovekot a ako imate vreme proshetajte i ke vidite deka istite neshta sekade se prodavaat po razlichni ceni?Pred nekolku meseci bev vo Skopje i od NIKE vo Ramstor si kupiv trenerki po cena 0d 6100 denari,sega bev vo Praga vo eden OUTLET Store i istite trenerki chinea samo 50€ a i na dvata para trenerki pishuvase MADE IN TURKEY :vozbud:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Брендирана облека најчесто купувам коа шетам некаде надвод од Македонија зашто тука бренд малку потешко. И ако нешто ми се свиѓа не ми е воопшто битно дали е бренд или не, ниту пак забележувам кај други дали носат брендирана облека. Само многу ме нервираат оние презабележителни фалшови, коа на сред мајца ќе ставам D&G или слично.....ми се случува често во теранова да си бендисам парче облека, значи ми се свиѓа моделот, квалитетот ама на сред пишале со огромни букви terranova....е вакви никогаш нема да купам па кој бренд ако сака нека се, не сум јас подвижна реклама. Единствено нешто што купувам само брендирано се патики, незнам зашто ама никако неможам да носам ефтини или како што кажа Џену abbibas патики :pos:
Сета гардероба што ја носам и е бренд, ми е купена надвор од државава.
Најлесен начин да познаеш фалш е кога ќе видиш со фонт 44 :) напишале на тоа маицата како што спомна D&G или што и да е. Ниедно брендирано парче облека не сум го видел со „билборди“ на нив залепени.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Воопшто не ми е важно дали ќе биде брендирана или небрендирана, дали ќе биде премногу скапа или евтина се дотогаш додека ми стои убаво и е по мој вкус.
Искрено, ама многу повеќе внимание посветувам на тоа кај е купена облеката отколку на тоа дали е брендирана или не. Значи ако ми се свиѓа бутикот и е чист и среден купувам, додека истото тоа нешто ако го најдам во некоја испревртена продавничка одма ќе го изгуби сјајот во моите очи и нема да го купам.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кога купувам во Македонија ретко се случува да купам нешто брендирано. Пред се зашто цените се ужасно високи, а нивната реална цена е многу пониска. Но тука те уверуваат дека тоа е бренд ова она само за да купиш. Затоа во Скопје најчесто си купувам од неколку продавници кои немаат брендови, но имаат одлична модерна и квалитетна гардароба.

Но во последниве години многу често патувам и секогаш правам шопинг тура, а во странство се исплатува да купуваш брендирана облека. Ем далеку поевтина е и плус има одлични попусти во текот на целата година. Така што имам и многу брендирани парчиња.
Најбитно е да ми се допаѓа тоа што го носам, не е битно дали е бренд.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Не ми е гајле за брендот на облеката туку како ќе ми стои.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Скоро секогаш купувам небрендирана облека. Од секогаш ми било излишно дали тоа што го носам ќе биде „марка“ или не. Дури и, најчесто купувам прилично евтина облека, водејки се од мислата дека со определен фонд на средства, подобро е да се има повеќе различни парчиња со помала цена, одколку едно со поголема. Од никад не сум правел проблем за гардероба, дури најчесто домашните биле тие кои ме наговарале дека нешто треба да се купи. Мене ми е битно да бидам прилично среден, облечен во чисто, и апсолутно ништо друго.

Можда тоа е причината што не ги знам пола и појќе од модните креатори, па зјаат ко теле кога некој ќе каже нешто од кај му е...то ти е бе, селско дете :pipi:
 
Член од
25 февруари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
paaa poveke kupuvam brendirana obleka...mozebi vo plakar imam i nesto sto ne e marka ama vo glavno ne obrakam paznja na brendot..biten mi e kvalitetot a bidejki kvalitetot se naoga samo kaj poznati brendovi 90% od oblekata vo mojot gardober e marka..ama kako i da e ne e toa bitno,site znaat stilot ne se kupuva so pari,toj e sostaven del od nas taka da brendovite mozat da ni donesat samo kvalitet..a stil za zal ne...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Брендот не ми е многу важен.
Важно ми е да ми се допаѓа и добро да ми стои.
Имам и брендирани и небрендрирани парчиња на облека во мојата гардероба.:pipi:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Само бренд патики купувам а другото е фалш да речам =) а и кај нас 95% од бутиците продаваат фалш роба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom