Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Многу ми е интересно кога некоја или некоја ке рече слеан фешан тв за да бидам во тек со модата .Одма ги прашвам од каде ја купуваат тие ке ми казат некој трговски ,незнаејки дека додека да стигне до македонија ке поминат 7-8 месеци најмалку а и нема кај нас бреднирана облека .Мадам Пепи е класичен пример .
Ако сакате мода и марка најблиску ви е Милано .
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Многу ми е интересно кога некоја или некоја ке рече слеан фешан тв за да бидам во тек со модата .Одма ги прашвам од каде ја купуваат тие ке ми казат некој трговски ,незнаејки дека додека да стигне до македонија ке поминат 7-8 месеци најмалку а и нема кај нас бреднирана облека .Мадам Пепи е класичен пример .
Ако сакате мода и марка најблиску ви е Милано .
Колку нема врска. За да бидеш во тек со модните трендови нема потреба ни да гледаш Фешн ТВ, ни да купуваш прескапа облека. На крајот на краиштата, можеш да поседуваш 100 пара дизајнерска облека и пак да не знаеш да ја комбинираш и да ја носиш. Клучот лежи во смислата за стил.
--- надополнето: Oct 20, 2011 9:10 PM ---
Едно е Dolce&Gabanna, а друго е D&G(иначе истата фирма се, само што овие вторите се класа подоле). Тие се класа подоле од Dolce&Gabanna. Но скоро го затворија D&G, најверојатно не им идел бизнисот.
D&G не се класа подоле, цените се отприлика исти, туку таа беше наменета за помладата популација. Оди на www.net-a-porter.com спореди ги цените и ќе видиш. Ја затворија баш зошто разликата во цената не беше голема а тие повеќе сакаа да се фокусираат на главната линија.
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
За мене нема значење, само добро да ми стои. Не бркам некој брендови, се разбира купувам ако имам пари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom