Дали купувате брендирана или небрендирана облека?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Бре...што? Елит шо е? :)))
Шала.

Само патики купувам оргинал, облека слабо...сеа по некој партал во теранова и калиопе не знам као се рачуна. Иначе не сум расист купувам шо ми се свиде, иначе иам едни фармееки брендирани последни шо ги купив ама не во МК.
 
E

elence*$

Гостин
Купувам тоа што ќе ми се бендиса :) нормално ако ми е цената прифатлива :)

а брендирано купувам на попуст, зш ваму зборот „попуст“ има реална смисла :) и тогаш можеш да најдаш работи стварно ефтини, а квалитетни :smir:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Купувам и брендирана и небрендирана облека, она што најдобро ми стои и што одговара на мојот стил. Најчесто многу пари трошам за штикли, сакам да купувам од најубавите и најквалитетните што знам дека нема после 2 носења да ги оставам пред врата.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Не сум по брендираната облека, ма да понекогаш купувам и таква, доколку ми се допадне нешто.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Се зависи од тоа дали парчето облека,патика штикла whatever ми се допаѓа и ако цената е пристојна и прифатлива.Значи не ми влијае нешто многу ако е не знам некоја си позната марка или е сосема непозната.Ми се свиѓа зимам и готово.Имам и брендирана и небрендирана облека ама дефинитивно не сум човек што пати од тоа да има само бренд во плакар.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Купувам се што ќе ми се допадни и што ми е точно(ретко се наоѓаат такви работи), не е важно дали се марка или не.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
i edno i drugo...ama ako cenata e stvarno preterizam se otkazuvam..ako ne e taticko do mene:):pipi:jk
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ме нервираат луѓето од типот кога ке им кажеш дека нешто ти е од некој бренд (нема врска кој) одма почнуваат демек ,, вау, демек марки купваш само ти?"
итн. па шо ако купвам брендирана облека.
а и сакам да си купвам облека од тезги... многу добри работи си имам најдено и секогаш ги посетвам да видам шо има ново :):)
ми е гајле :toe:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Секогаш гледам тоа што го купувам да ми одговара мене како парче облека а дали е бренд или не не му се ни замарам многу многу.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Имам мешана гардероба. Мислам дека брендот нема ама баш никаква врска. Сепак јас кога купувам го купувам парчето што ми се допаѓа, а не брендот кој звучи примамливо...Така да и таква и таква си купувам
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
20
Воопшто не гледам на тоа дали е брендирана облеката или не,купувам од секаде,од таму каде што сметам дека има гардероба соодветна за мене и она што ми се допаѓа.Мислам дека облеката и не е толки важна колку што е важно она што стои во внатрешноста.
А највеќе сакам да купувам од converse посебно стартките.најудобни ми се.:wink:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Фармерки Риплеј,кошули,блузи порано фри,сеа у последно време спрингфилд

п.с. патики,чизми,ципели риплеј,спрингфилд,енерџи
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Hmmm ne sum zavisnik od brendirana obleka zavisi kupuvam so ke mi se bendisa, kupuvam i brendirana obleka, no da si kazam pravo mi se bendisa edno bluzice 7300 epa ne davam tolku pari be ke si kupam od poevtino do kaj 2000 ke dam ama ova :nenene::nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom