Дали имате страв од заболекари?

  • Креатор на темата Кнез Мишкин
  • Време на започнување

Дали имате страв од посета на заболекар?

  • да

    Гласови: 11 34,4%
  • не

    Гласови: 21 65,6%

  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Многу ми е страв кога одам на заболекар. Еднаш кога бев (имав 5 години) му го гризнав средниот прст од десната рака на заболекарот.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Да.
Али сега не толку. Порано идев кај една што имаше машини од праисторија, не само што се бучни и не служат многу, ептен боли.
Отидов после кај друг заболекар, со посовремени машини, лесно работи.. ласерски шотијазнам.
И сега не ми е толку страв, ниту ме боли како претходно.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Уште од мал сум одел на заболекари и сум се навикнал без страв да имам од нив, имам поминато се и сешто со забите,последно беше вадење на двата долни умника уште не излезени на површината, секако со хируршка интервенција ми ги сечеа непцата и слично па ме шиеја итн.Ич не ми е страв не дека се фалам али тоа е вистината.Во секој момент да ми излезе проблем со забите без проблеми одам.
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Voopshto ne se plasham..Imam mnogu pretrpeno na tie zabolekari.Momentalno nosam fiksna proteza a imam vadeno i popravano nekolku zabi..Ne mi treba nekoj do mene ili da me pridrzuva da ne :nesvest:
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
И мене не ме е страв. Ми стават една опојка и шибај!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Сега не. Ама како помал ептен се плашев. Одев повеќе пати затоа што мораше да ставам протези тогаш и ми беше ептен страв, ама сега не. :toe:
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
аууф тоа забар .. како на стрелање да одам ..
заради тие заби уште што не сум правел ..

млечните лесни беа .. едно конче и тегли ..
после со 13/14 почнаа да ме болат поради тоа шо бев многу по благежо ..
замислете ко дедо ми пиев по 3/4 чаши ракија и цигари пушев да не ме болат .. демек дедо ми викаше .. ракивчето болката ми ја убива .. :pos2: :pos2:

после со 15 ме убеди мајка ми да идам .. државна болница .. тој шо ме болеше го стругаа малце и пломба .. 3 саати ме правеа .. бегав и се вракав на секои две минути .. после со 17 пак имав проблеми ама пусти страв .. бев кај еден приватен .. за 2 недели се направив .. чудо пари дадов .. корени ми вадеа , 6 , пломби ставаа .. и да 3 пати болница бев .. му се онесвестував се на стол .. после сфатив дека не е толку страшно .. ама тоа е тоа .. ПУСТИ СТРАВ
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Ни страв, ни уплав, ама ни мерак да ги посетувам
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
немам страв,само кога бев мал е тогаш имав страв во тоа време забарски инструменти беше прастаро вистинско мачилиште и башка повеќето само машки забари имаше одколку женски забарки демек им требале машка рака со сила да вади заби,а сега и забарки ќе врши работа со посовремени инструменти
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Дренажа со овакво нешто ,копање ровови до живец :tapp:



Medieval shit
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Немам страв од заболекари. Зошто? Подобро да се спречи, одошто да се лечи
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
zavisi od zabar do zabar sea ima zabari so se razbirat pa muabet ce si naprais ce mu kaes vidi vaka sea pazi malo so toa kleshti turpii igli kurci palci poso ziv coek ti sedi na stol nemoj da se ponasas ko da kopas jama za gomna nego oset malo pa ako e razbran vise nema da boli mnogu ali ako e govedo nekoe onda ce mu ja shtaosas edna u faca i ides si trazis drug zabar be
 

Kajgana Shop

На врв Bottom