Дали имате страв од заболекари?

  • Креатор на темата Кнез Мишкин
  • Време на започнување

Дали имате страв од посета на заболекар?

  • да

    Гласови: 11 34,4%
  • не

    Гласови: 21 65,6%

  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
К

Кнез Мишкин

Гостин
........Иако веќе има отворено тема за забите....,,мислам дека оваа тема е добра за форумот.....

Фобија од заболекар човек може лесно да добие, тоа најчесто се случува во детството, но остава траен страв дури и до 40 тата година, Јас лично имам страв од заболекари, кога бев на 14 години ми извадија по грешка здрав заб и тоа со бајата анестезија......тоа стварно многу болеше............:vozbud: ми одеше да го отепам докторот......:tapp:

Написете ваше мислење за прашањето и по некое ваше искуство од посета на заболекар..............................
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Единствен страв. Заболекар, доктор, медицинцки лица и установи.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Немам страв од заболекари,односно си имам само еден заболекар(заболекарка):) и затоа имам доверба во неа и затоа не се плашам,еднаш пробав кај друг заболекар да си поправам заб,ама не истрпив станав и си заминав.:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Доживљај ми било идењета на забар,си гледав во наочарите на докторката и гледав како ме чепка у уста....никогаш не сум имал страв:)
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Лелеееееее.....епа страв ми е...ама не само од заболекари,туку од сите чичковци и тетки во бели мантили.Еднаш,му бев на посета во болница на брат ми...и паднав во несвест,некако ми се згрози од болницата!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.015
Поени од реакции
595
Сега си најдов супер заболекар и имам многу доверба во него,ко ке ке деликатно местото ме предупредува дека можи да ме боли а дури и тогаж не ме заболува,а тој шо го имав порано во школската амбуланта,по по по еј крвишта ме напрај и не само мени сите кои што одеа кај него и сега пез пациенти е пропадна:helou:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Сега си најдов супер заболекар и имам многу доверба во него,ко ке ке деликатно местото ме предупредува дека можи да ме боли а дури и тогаж не ме заболува,а тој шо го имав порано во школската амбуланта,по по по еј крвишта ме напрај и не само мени сите кои што одеа кај него и сега пез пациенти е пропадна:helou:
И мене тоа ми случи во сколска амбуланта, докторите немаат инструменти па си се мењаат меѓу себе....Каква колегијалност.......................:uvo:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Лелеееееее.....епа страв ми е...ама не само од заболекари,туку од сите чичковци и тетки во бели мантили.Еднаш,му бев на посета во болница на брат ми...и паднав во несвест,некако ми се згрози од болницата!
Ти ептем си ја закасал со белите мантили......:nesvest:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Немам страв од заболекари, имам многу пријатели што се заболекари :) имам страв од болката што ја нанесуваат... ама сепак тоа е за нашето здравје...
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
ne strav od zabolekari, tri dena mi e maka koga treba da odam na zabar. Poravka na zab za mene e ramno na operacija na zivo, i toa i za najmala sitnica sakam anestezija. Tvrda im dusa na zabarite sto me imaat mene za pacient!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Многу ми е страв од заболекари. Обично ми се случува да отидам до ординација и пред да влезам да ми помине секаква болка па посакувам да се вратам дома. Инаку имам двајца заболекари во кои имам доверба, ама сепак ми е страв. Кога и да ме видат ме пречекуваат со анестезија, инаку не седнувам на столче.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Јас сум ептен посебен човек кога станува збор за забар. Треба да поминат месеци со болка за да конечно се решам да одам на поправка, дома се пичам, потплакувам, кенкам, пробувам да ексивирам, ама знам дека мора.
Е кога ќе влезам во ординацијата, се правам-мечка страв, мене не страв.:pos:
Тоа уствари срце ми лупа 500 на саат, ама се правам мирна, сталожена и храбра, што дури и ме фалат забарите.:pos:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Дали знае некој добри таблетки против забоболка,,пишете.....:nesvest:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Обожавам да идам на забар, звукот ЗЗЗЗЗЗЗЅЅУЗЅЗЅЅЗ го обожавам, болките што ги чувствувам таму знам дека се за мое добро и уво не ми чуе. Башка таму кај што идам добри асистентки има па......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom