Дали имате страв од заболекари?

  • Креатор на темата Кнез Мишкин
  • Време на започнување

Дали имате страв од посета на заболекар?

  • да

    Гласови: 11 34,4%
  • не

    Гласови: 21 65,6%

  • Вкупно гласачи
    32
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
па заболекарите ми се најголем кошмар само ако ме боли заб одам на заболекар инаце не ми паднува на памет да отидам
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Имав:) Но го надминав...Сега не ми е страв...Баш сакам да одам на заболекар:P
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Имав, се додека бев кај еден заболекар кој беше скоро 2 м висок и кој повеќе ми личеше на касап од кланица одколку на заболекар.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
лелееле не им се плашам....... ама тоа машинчето коа ке зазуее се стресуам целаааааааааа:vozbud::vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
машинчето е ок .. него тоа иглата и штрафовите што ти ги брцаат у живец:nesum::nesvest:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
машинчето е ок .. него тоа иглата и штрафовите што ти ги брцаат у живец:nesum::nesvest:
Те мој човек друже ако и ти си го преживувал тоа добредојде во клубот обично го праат кога има процес(ЗАГНОЕН КОРЕН) и е нешто блиску до апокалипса - и најинтересен факт е шо го праат без опојка за да видат како ке реагира корено и да видат (ако е забо со 2-3 корења на кој ке писнеш)Иначе иам НЕНОРМАЛНИ ПРОБЛЕМИ СО ЗАБИТЕ и покрај целата превентива и НЕНОРМАЛЕН СТРА од чичковци со бел мантил..:uvo:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Те мој човек друже ако и ти си го преживувал тоа добредојде во клубот обично го праат кога има процес(ЗАГНОЕН КОРЕН) и е нешто блиску до апокалипса - и најинтересен факт е шо го праат без опојка за да видат како ке реагира корено и да видат (ако е забо со 2-3 корења на кој ке писнеш)Иначе иам НЕНОРМАЛНИ ПРОБЛЕМИ СО ЗАБИТЕ и покрај целата превентива и НЕНОРМАЛЕН СТРА од чичковци со бел мантил..:uvo:
сум преживеал и не би сакал пак ..добро го објасни процесот .без опојка ме отвори и почна да брца у тоа корењата у седмицата ..првиот корен ништо ..ми олесна ..вториот ништо .. и тука знаев дека ќе ми ебе сунце со третиот корен ..за среќа кратко траеше болката пошто му реков после да ми шибне една инекција ... откога виде дека така немам гајле си работеше најнормално а ја ништо не осеќав , него слушав турбо-фолк:kesa:од неговото радивце додека да среди работа ..треба само да ти се погоди забарот и ќе немаш гајле ..барем така беше во мој случај .поздрав до зубар Марјан
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Лоша работа е вадење живец, имам вадено живци на три 6ки без анестезија. Со тоа иглата кога ќе почне да ти брца у мозок те мава. Среќа мојов доктор малку работи со иглата и става некоја течност во коренот (изгледа го чисти) и после ми става лек и вика дојди за една недела пак ќе пробуричкаме и здравје ќе дојде време за пломбирање. Имам уште една 6ка за правење изгледа и таму е живецот ама ми стави некој траен лек за да може да го спаси забот т.е. да не мора да вади живец.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Лоша работа е вадење живец, имам вадено живци на три 6ки без анестезија. Со тоа иглата кога ќе почне да ти брца у мозок те мава. Среќа мојов доктор малку работи со иглата и става некоја течност во коренот (изгледа го чисти) и после ми става лек и вика дојди за една недела пак ќе пробуричкаме и здравје ќе дојде време за пломбирање. Имам уште една 6ка за правење изгледа и таму е живецот ама ми стави некој траен лек за да може да го спаси забот т.е. да не мора да вади живец.
Тоа шо го викаш течност е уствари хидроген за да прочисти уствари го дренира коренот и каналите а тоа со лекот не постое траен лек него лек шо ти го ставил може да ти го опрае забо (ваљда не е тај до толку отиден )и ке постое леко и ако е се у ред директно ке го пломбира ама не те плаша,м не се надевај ногу на тоа оти ретко се случува треба да е ептен почетна фаза на создавање на џебови ама у секој случај се шо ти праве е за твое добро.Ојде у офф топик за сите пари ајде готово нема веке.
 

tete

серанова
Член од
14 септември 2009
Мислења
124
Поени од реакции
5
Е богами имам страв од заболекари.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
хмммм не ме питај два пати :pos2::pos2: срцево у петици ми се спушта кога ќе влезам у ординација!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Рипам у соно од зоомбилекари ова заболекари де!

Ко мал еден шизик шо се замислуваше дека е специјалист за заби ми ја заглави машинката во жлебините, и од тогаш заболекари ми се смртни непријатели!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom