Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Имам шеринг и од британскиот папка спортски канали баш бт спортс не ми ги отвара :( (иначе пробај да користиш newbie вокабулар врска немам од по стручните изрази знам само шеринг што е) :)
Што ресивер имаш ?
Како тоа папка користиш во favorit li? сигнал имаш или самиот шеринг не ти ги отвара?преку cccam гледаш ли? што пари плакаш?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Што ресивер имаш ?
Како тоа папка користиш во favorit li? сигнал имаш или самиот шеринг не ти ги отвара?преку cccam гледаш ли? што пари плакаш?
Vu+ solo pro рисивер имам и "папката" ми значи на тој сателит во sports folder-от кога ќе влезам. Мислам дека плаќам 100евра годишно и ова другото не знам да ти одоговорам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Vu+ solo pro рисивер имам и "папката" ми значи на тој сателит во sports folder-от кога ќе влезам. Мислам дека плаќам 100евра годишно и ова другото не знам да ти одоговорам.
100%мора да ти работи бт спорт јави му се на тој што ти дава нека ти внесе нова листа на канали.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Да ја обновам темава иако незнам кај да прашам на друго место.
Еден мој другар од Хрватска го интересира за шеринг да ги фаќа првобитно спортскиве канали и немора некој прејак квалитет ама ни лош,па прашува колку иде најефтиниот шеринг и контакт ако нормално имате.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
http://www.aliexpress.com/item/Openbox-V8-PRO-DVB-S2-C-DVB-T2-C-Twin-Tuner-HD-Satellite-Receiver-Support-IPTV/32322525265.html запознаен ли е некој со овај ресивер , пишува дека користе cccam , гледам коментирал некој од црна гора дека е добар ресиверот , па ,,,:cujte:
Земај го воопшто да не се мислиш јас имам сличен на овој и еве скоро една год. се препородив , конечно ги одјебав кабловскиве.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Земај го воопшто да не се мислиш јас имам сличен на овој и еве скоро една год. се препородив , конечно ги одјебав кабловскиве.
Дај бе брат објасни ти или некој друг кој ресивер да се купи,каква антена,кој програми,и ако се плаќа колу се плаќа за програмите и на кој се плаќа ... Што програми како функционира,колку ќе ме кошта годишно ,итн...заинтересиран сум за оваа работа а стварно немам врска што како...
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Dreambox 500HD (клон нормално, не оргинал) + 90цм чинија + мотор за да ти ги менува сателитите + шеринг = околу 400 евра, после секоја година 70-100 евра претплата за шерингот.

Сателитските пакети ти се: Sky UK, Sky DE, Sky IT, Polaris (српски), Max Tv (хрватски), Булсатком (бугарски), Sky Link, CS Link (чешки), полски пакет, француски, шпански, турски...
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Dreambox 500HD (клон нормално, не оргинал) + 90цм чинија + мотор за да ти ги менува сателитите + шеринг = околу 400 евра, после секоја година 70-100 евра претплата за шерингот.

Сателитските пакети ти се: Sky UK, Sky DE, Sky IT, Polaris (српски), Max Tv (хрватски), Булсатком (бугарски), Sky Link, CS Link (чешки), полски пакет, француски, шпански, турски...
IMA shering od aliexpress za 20 evra cela godina. Ovie nasite preteruvat so cenite
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
IMA shering od aliexpress za 20 evra cela godina. Ovie nasite preteruvat so cenite
Лесна е процедурата така? Треба само нешо код од ресиверов ID да му кажам? Јас имам онај основниот стар DreamBox со SD резолуција. Пошо не сум многу уходан во темава, порано повеќе се замарав, дали има моментално нешо прифатливо за HD каналчиња... не мора да е оргинал, ама според вас што е value for money ... т.е. во превод да брка работа за парите.. :) ?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
мислам не треба никакви информации да им дадеш, они ќе ти дадат cline и ќе си ја впишеш во конфигот за cccam

само провери серверите дали им се во европа, за да има што помалку каснење, да не ти сецкаат каналите
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
IMA shering od aliexpress za 20 evra cela godina. Ovie nasite preteruvat so cenite

Имаш претстава кој response ке го имаш до кина? Има да се изнагледаш :))))) немој да се лажите со тие шеринзи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
IMA shering od aliexpress za 20 evra cela godina. Ovie nasite preteruvat so cenite
имаш искуство со тие cardsharing сервиси? каде им се серверите? ако се во европа тогаш е ок, ако се во кина, тогаш тие сервиси не се за нас.

мислам дека треба да даваат cline за проба 24часа
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Имаш претстава кој response ке го имаш до кина? Има да се изнагледаш :))))) немој да се лажите со тие шеринзи
I jas mislev deka ke secka ama ne bilo taka . 2 Dena testirav eden I tera nema gajle . potrazi si prvo test koj ti odgovara . imas li testirano ili ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
[DOUBLEPOST=1436228508][/DOUBLEPOST]
имаш искуство со тие cardsharing сервиси? каде им се серверите? ако се во европа тогаш е ок, ако се во кина, тогаш тие сервиси не се за нас.

мислам дека треба да даваат cline за проба 24часа
Testirav I OK se .isto kako ovie nasite sho derat da se zbogatat od sheringot pisete na poveke prodavaci za test
 

Kajgana Shop

На врв Bottom