Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Нека дерат, ама кога ќе зеза нешто му ѕвонам на моб и одма го средува.

Со среќа така правење со некој кинез у Кина.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: k3b

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Од али експрес шеринго можи по 2 сати да го нема , оди бркајсе после , и кој канали ти ги нуда ако нее тајна ? :)))
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Dreambox 800hd se2 + Сателтиска 2м + 2 лмб + мотор .
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
така е, купувајте македонски производи. :tapp:

сигурно остава контакт, во секој случај може преку aliexpress да го контактираш. плус aliexpress нуди заштита за купувачот.
гледам има доста продавачи на cardsharing што се одамна на aliexpress, се со одличен рејтинг, а и коментарите за производот се позитивни.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Океј сето то, само сервер во кина и сервер тука низ европа за шеринг нема допирна точка , то е муабето
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Сакам да ставам сателитска со монтажа. Препорака имате од некој што би можел да монтира?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Океј сето то, само сервер во кина и сервер тука низ европа за шеринг нема допирна точка , то е муабето
на aliexpress пишат дека серверите се во европа. и коментарите се повеќе од европа и се позитивни.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
на aliexpress пишат дека серверите се во европа.
Другар шеринг за 20 евра годишно кај сакаш барај низ европава нигде нема , значи нигде! по то сам можиш да сватиш колку чини тој од али експрес, то си е твое мислење твое право и твој избор се разбира ,
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Од али експрес шеринго можи по 2 сати да го нема , оди бркајсе после , и кој канали ти ги нуда ако нее тајна ? :)))
таман работа да биде тајна , тука сме да си помогнеме . сите ги отвара како со шерингот од овие нашите шо го дават :)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај малце помош, каков ресивер препорачувате да се земе, со цел да се гледаат сите канали (гледам дека има шеринзи по 70-80 евра со се и сешто)? Што ми треба за да ги гледам истите, дали мора да е дримбокс или не? Ако треба да е дримбокс, кој модели се најдобри?
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
Ај малце помош, каков ресивер препорачувате да се земе, со цел да се гледаат сите канали (гледам дека има шеринзи по 70-80 евра со се и сешто)? Што ми треба за да ги гледам истите, дали мора да е дримбокс или не? Ако треба да е дримбокс, кој модели се најдобри?
Не мора да е дримбокс можи со кој било сателитски ресивер јас ти препроачвам Vu Plus Duo2 или Solo2.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Ај малце помош, каков ресивер препорачувате да се земе, со цел да се гледаат сите канали (гледам дека има шеринзи по 70-80 евра со се и сешто)? Што ми треба за да ги гледам истите, дали мора да е дримбокс или не? Ако треба да е дримбокс, кој модели се најдобри?
momentalno imam cloudibox 2 plus , perfektno raboti resiverot e HD sve sto ima vo HD od programi gi otvara site. kupen 100 eura nov
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не мора да е дримбокс можи со кој било сателитски ресивер јас ти препроачвам Vu Plus Duo2 или Solo2.
momentalno imam cloudibox 2 plus , perfektno raboti resiverot e HD sve sto ima vo HD od programi gi otvara site. kupen 100 eura nov
А во што е разликата, кои се подобри? Стварно не знам што би земал, мислев дримбокс, ама гледам се повеќе се користат и другиве, кои се и поевтини...
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
590
Поени од реакции
389
А ко не споредваш квалитети ако не ти се битни бои глупости се тие исто
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Има ли голема разлика во оргинал и клон ресивер? Во слика, брзина и тн?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom