Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
26 април 2012
Мислења
187
Поени од реакции
112
nema da imas problem se e do sheringot ako mu e kvalitetna linijata ke ti bide dobar sheringot.
a mozes i da mu pobaras test linija na 2 dena i ke si proveris i samiot.
немам ништо од опрема планирам да земам затоа прашувам, да имав нормално ќе земев тест линија ќе проверев
значи околу 2 мб нет се доволно ако шерингот е ок и може да купам опрема и да ставам
фала на инфо друже
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
511
Поени од реакции
100
ako zimas zimaj dream HD barem ke ti se isplati za mnogu dolgo vreme i imas mnogu ubavi paketi
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Нема врска брзината на интернет конекција за КШ, за КШ е потребен само стабилен интернет.
- КШ - кард шеринг
 
Член од
26 април 2012
Мислења
187
Поени од реакции
112
ako zimas zimaj dream HD barem ke ti se isplati za mnogu dolgo vreme i imas mnogu ubavi paketi
ХД планирам покасно, за почеток 500s пошто другар ми го дава безпари, он се унапреди во ХД па не му треба :)
p.s. за другата опрема (тањир, мотор) да не знае некој во СК каде е најефтино и најсигурно да се земе пошто во сат. опрема сум труп никогаш не сум имал работа со ова??
 
Член од
21 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
1
Дајте бе дечки некоја препорака кој има некакво искуство или има информација.
Се мислам помеѓу Vu+ Solo2 /Vu+ Solo Pro & Ibox II plus / Ibox III.
Што предлагате?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Vu+ Solo 2, sto cena ti go davaat i kade?
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
131
Поени од реакции
19
Дечки сакам дома да приклучам Сателитска ТВ, користев BoomTV, MaxTV и ми се дојдени преку глава до јануари ми истекува договорот.Немам искуство и ме интересираат основни работи како на пример што е потребно од опрема, како се движат цените,дали има квалитетна слика и стабилна врска и што ми е најважно да ја корситам за 2-3 телевизори.

Благодарам
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
5.971
Поени од реакции
3.729
Зимај го, го гледав кај нив во продавница, џам слика, брз е ко муња и има два тјунера (еден канал гледаш а друг снимаш на усб/хдд).
хехе јас имам ХД ресивер
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.717
Поени од реакции
982
Зимај го, го гледав кај нив во продавница, џам слика, брз е ко муња и има два тјунера (еден канал гледаш а друг снимаш на усб/хдд).
mn be 290 eura ako e toa cenata so ja vidov , korekcija toa bilo cenata za 2 boxa , znaci eden 145 eura
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Толку е цената на Ву + 2. 145 нема шанси да е.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.546
Поени од реакции
9.192
Јас нарачав IBox II plus, треба да ми стигне секој ден.
Треба да е добар ресиверот, ќе видиме
88$ на Алиекспрес
Ова ИБОКС функционира исто ко Дримбоксот? Има нешто предностие или мани во споредба со ДМ
 
На врв Bottom