Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Ако може некој кој веќе има ставено сат со шеринг да ми каже како го имате решено проблемот со втор телевизор и дали може воопшто некако да има на два телевизора. Дали втор ресивер решава нешто??
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ако може некој кој веќе има ставено сат со шеринг да ми каже како го имате решено проблемот со втор телевизор и дали може воопшто некако да има на два телевизора. Дали втор ресивер решава нешто??
Toj so go ima resiverot ke gledate ista programa na 2 tv.
So 2 resivera ti treba nova linija shering da gledate razlicno.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Toj so go ima resiverot ke gledate ista programa na 2 tv.
So 2 resivera ti treba nova linija shering da gledate razlicno.
Значи ништо останува опција само за еден тв. Зошто не се разбирам баш во ова може да ми дадеш предлог за ресивер
http://www.zora.com.mk/index.php?option=details&pid=375&lang=mk
http://www.zora.com.mk/index.php?option=details&pid=378&lang=mk
или некој друг предлог ако имаш во тој ценовен ранг
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Значи ништо останува опција само за еден тв. Зошто не се разбирам баш во ова може да ми дадеш предлог за ресивер
http://www.zora.com.mk/index.php?option=details&pid=375&lang=mk
http://www.zora.com.mk/index.php?option=details&pid=378&lang=mk
или некој друг предлог ако имаш во тој ценовен ранг
CLOUDIBOX2 PLUS go imam , samo kupen e poeftino 105 evra so garancija i stigna preku kargo ,a sega e 95 evra so popust , pisi mi poraka ke ti kazam kontakt , inace resiverot e odlicen za cardsharing , ako go koristes za IPTV ke secka mozda jas ne sum go podesil dobro za da ne secka IPTV... ne e reklama nego kazuvam poeftina cena .
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Ми треба препорака за добар ресивер во ценовен ранг до кај 8000 ден.,се мислев за cloud ibox3 но слушнав дека имал проблеми со ботирањето е пак доколку го користи некој нека сподели искуство дали вистина има ваков проблем и сл.?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam dreambox 500s i dreambox 800hd pvr-s pa me interesira sto znaci toa s, i koe firmware da go snimim i so pomos na koi alatki dali se istite sto se koristat i za dm 500s
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Се надевам дека тука може некој да помогне. Имам ресивер DreamBox од тие обичните 500S без HD резолуција, веќе 3-4 години не го користам и се обидов сам да го приклчуам. Се океј, единствен проблем позиционерот со кабелот кој содржи 4 жички во различни бои. Тој што се разбира веројатно сфати за што правам муабет, проблемот е кога ќе проба моторот да го заврти тањирот се појавува Er2 и не може да го помести до саканата позиција. Иначе се слуша обид на тањирот да заврти, но, неуспешно.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Се надевам дека тука може некој да помогне. Имам ресивер DreamBox од тие обичните 500S без HD резолуција, веќе 3-4 години не го користам и се обидов сам да го приклчуам. Се океј, единствен проблем позиционерот со кабелот кој содржи 4 жички во различни бои. Тој што се разбира веројатно сфати за што правам муабет, проблемот е кога ќе проба моторот да го заврти тањирот се појавува Er2 и не може да го помести до саканата позиција. Иначе се слуша обид на тањирот да заврти, но, неуспешно.
najverovatno e motorceto i kaj mene bese taka go smeniv motorceto i ide ekstra , mozno e da si napravil limit do koj satelit da vrte . toa e vo setup[DOUBLEPOST=1470654096][/DOUBLEPOST]
Се надевам дека тука може некој да помогне. Имам ресивер DreamBox од тие обичните 500S без HD резолуција, веќе 3-4 години не го користам и се обидов сам да го приклчуам. Се океј, единствен проблем позиционерот со кабелот кој содржи 4 жички во различни бои. Тој што се разбира веројатно сфати за што правам муабет, проблемот е кога ќе проба моторот да го заврти тањирот се појавува Er2 и не може да го помести до саканата позиција. Иначе се слуша обид на тањирот да заврти, но, неуспешно.
najverovatno e motorceto i kaj mene bese taka go smeniv motorceto i ide ekstra , mozno e da si napravil limit do koj satelit da vrte . toa e vo setup
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
najverovatno e motorceto i kaj mene bese taka go smeniv motorceto i ide ekstra , mozno e da si napravil limit do koj satelit da vrte . toa e vo setup[DOUBLEPOST=1470654096][/DOUBLEPOST]
najverovatno e motorceto i kaj mene bese taka go smeniv motorceto i ide ekstra , mozno e da si napravil limit do koj satelit da vrte . toa e vo setup
Сетирано е за сателитите, секој посебно, всушност не е ништо променето од пред 3-4 години кога последно работеше супер. Има логика твојот муабет, може да е до моторот ако е евентуално оштетен од надворешни влијанија (ветар,дожд и сл.).
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Здраво. Имам вакви три исти ресивери TV STAR T910 USB PVR , но на сите три ресивери не снимаат како што треба. Имам усб Кингстон 32 гб се беше во ред купив исто такво усб снима само 30 секунди и закочува цел ресивер. Тоа истото што немаше проблеми се расипа се беше во ред ,но се расипа го заменија во анхоч за исто такво и тој снима 30 секунди како тоа што го купив
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Дали постои можност да му направам upgrade или да му го смена софтерот на овој ресивер TV STAR T910 USB PVR
 

Kajgana Shop

На врв Bottom