Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Еве, гледам тука на Кајгана форумов нема некој сателитски форум, и затоа одлучив да ја отворам темава за да се дискутира околу сателитска опрема.

За почеток кажете што ресивер имате, дали користите ка*дше*ри*г?

Иначе јас имам Еколајт(Тотал тв) ресивер и Оптикум 4000ц ресивер. :)




P.S Ќе замолам некој админ или модератор да ја стави темава на некое посебно место. Благодарам.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
14
Поени од реакции
0
OTVARAS LI SO EKOLAJTOT KANALI SO MAKEDONSKI PREVOD PRIMER DISKAVERI ,NATIONALE DA VINCI I DR
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
OTVARAS LI SO EKOLAJTOT KANALI SO MAKEDONSKI PREVOD PRIMER DISKAVERI ,NATIONALE DA VINCI I DR
Не, тој е Тотал тв ресиверот, и со него имам тотал тв картичка. Без тотал тв картичка не можеш да гледаш кодирани канали. Со македонски превод ги имам Дискавери, Национал Географик, ХБО и уште некои.

P.S. Тука можете и да поставите прашање со било каква врска со сателитска опрема.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Убава идеја да се отвори оваква тема...
Имав ресивер оптикум 4000, ама се расипа. Сега набавив Next Power...
Инаку сателитската ја сметам за најубаво нешто што сум купил. Сам направив носач на антена и сега рачно можам да ги „ фаќам „ сите сателити.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Јас имам dreambox 500S, сакам да земам HD ресивер и е 220 евра најефтиниот во Зора. Дали ми препорачувате некој друг модел на HD ресивер кој ќе ми отвара доста канали на HD ? :) Секако, да е поефтин од dreamboxot, иначе него би го зел без размислување...
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Јас имам dreambox 500S, сакам да земам HD ресивер и е 220 евра најефтиниот во Зора. Дали ми препорачувате некој друг модел на HD ресивер кој ќе ми отвара доста канали на HD ? :) Секако, да е поефтин од dreamboxot, иначе него би го зел без размислување...
Дрим бокс 500HD. Овој е подобар и од 800HD, ама цената му е малку поголема од 800-ката, ама и ресиверот на место си е. :)
--- надополнето: 1 мај 2012 во 20:37 ---
Убава идеја да се отвори оваква тема...
Имав ресивер оптикум 4000, ама се расипа. Сега набавив Next Power...
Инаку сателитската ја сметам за најубаво нешто што сум купил. Сам направив носач на антена и сега рачно можам да ги „ фаќам „ сите сателити.
А што не си земал Дрим Бокс? Ем ефтин ем цел свет ќе си го гледал. И плус моторче си можел да земеш. :)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
--- надополнето: 1 мај 2012 во 20:37 ---
И плус моторче си можел да земеш.
Јас сам ја смислив целата конструкција, не ја препорачувам никому, бидејќи чини повеќе од набавка на мотор. Но таа е мое дело и јас со него се гордеам.
Инаку за набавка на дримбокс сум размислувал ...
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Јас сам ја смислив целата конструкција, не ја препорачувам никому, бидејќи чини повеќе од набавка на мотор. Но таа е мое дело и јас со него се гордеам.
Инаку за набавка на дримбокс сум размислувал ...
Епа браво, еве еден нов изум. Ај измисли некој ресивер како дрим бокс, ама именувај го како "Хакбокс". :D
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Што е разликата меѓу dreambox и totaltv, како што гледам луѓево по реклама5 што нудат пакети на dreambox се многу слични со овие на totaltv + знам дека тоталтв има можност до 200 слободни канали да си програмираш
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Што е разликата меѓу dreambox и totaltv, како што гледам луѓево по реклама5 што нудат пакети на dreambox се многу слични со овие на totaltv + знам дека тоталтв има можност до 200 слободни канали да си програмираш
dreambox e нелегална работа преку кој не можеш да ги пратиш програмите кои ги нуди Тоталтв
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
dreambox e нелегална работа преку кој не можеш да ги пратиш програмите кои ги нуди Тоталтв
мајката? Еве јас имам дома дримбокс, пиши кои канали не можам да ги најдам и одма ќе те демантирам, само да дојдам дома.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
мајката? Еве јас имам дома дримбокс, пиши кои канали не можам да ги најдам и одма ќе те демантирам, само да дојдам дома.
Прашањево ми беше повеќе меѓу тоталтв и dreambox subscription се мислев, зошто се одлучи на dreambox и колку отприлика плаќаш месечно?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
мајката? Еве јас имам дома дримбокс, пиши кои канали не можам да ги најдам и одма ќе те демантирам, само да дојдам дома.
sport klub HD ги фаќа?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Што е разликата меѓу dreambox и totaltv, како што гледам луѓево по реклама5 што нудат пакети на dreambox се многу слични со овие на totaltv + знам дека тоталтв има можност до 200 слободни канали да си програмираш
Арапски канали и германски кои не ти се кодирани на сателитска.
--- надополнето: 1 мај 2012 во 21:08 ---
sport klub HD ги фаќа?
Нема Спорт Клуб во ХД на дрим бокс
--- надополнето: 1 мај 2012 во 21:09 ---
мајката? Еве јас имам дома дримбокс, пиши кои канали не можам да ги најдам и одма ќе те демантирам, само да дојдам дома.
Тотал имаш? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
--- надополнето: 1 мај 2012 во 21:10 ---
dreambox e нелегална работа преку кој не можеш да ги пратиш програмите кои ги нуди Тоталтв
А што има легално на светов?
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Па ок ако ги разбираш тие јазици, јас не разбирам баш Германски/Арапски, освен ако немаат англиски/српски превод?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom