Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
samo taa li e za satelitska oprema , preeska se javiv i mi kaza deka imalo samo edno dalecinsko ama ne bil siguren dali rabote , ne sum od sk i ohrid , i mora da go prate preku kargo , bas me cude samo ovaa prodavnica da e vo mk za sat oprema
Ако имаш некој во Скопје од битпазар можит да ти купит за 150-200 денари.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Баш сеа гледав на aliexpress icloud, топ работа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Дечки,
Ај совет за нов рисивер или препорака што да земам?
Моментално користам Openbox ама е срање па сакам да го сменам. Претходно имав Dm500 па ми се свиѓа тој интерфејс со папки/сателити.
Предложете некој клон ХД што можам од Кина да го нарачам
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
Во план сум да ставам сат. со 500s. Ако може некој да ми каже дали ќе биде доволна интернет брзина од околу 2-3 мб за да нема сецкање за DB 500s
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Во план сум да ставам сат. со 500s. Ако може некој да ми каже дали ќе биде доволна интернет брзина од околу 2-3 мб за да нема сецкање за DB 500s
imam isto dm 500s . od koj provajder imas net . jas imam od thome i nema problem za otvaranje . samo za sky italija i sky anglija seckat programite najverovatno toa e do programite i nemozeme da go promeneme
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
imam isto dm 500s . od koj provajder imas net . jas imam od thome i nema problem za otvaranje . samo za sky italija i sky anglija seckat programite najverovatno toa e do programite i nemozeme da go promeneme
Не него тој што ти дава шеринг, до него е проблемот зошто сецкаат програмите.
 
Член од
26 април 2012
Мислења
204
Поени од реакции
123
imam isto dm 500s . od koj provajder imas net . jas imam od thome i nema problem za otvaranje . samo za sky italija i sky anglija seckat programite najverovatno toa e do programite i nemozeme da go promeneme
Имам од ONE со 4 мб ама никогаш немам 4 обично пуштаат со 2 мб па дали ќе биде доволно за да не сецкаат (шерингот нема да биде проблем, сите што имаат од него велат дека несецка, квалитетен е без проблеми). Само ме интересира дали брзината е доволна за нормално фунционирање на опремата пошто највероватно има некои минимални побарувања за брзина на нет
@sasemkd гледам ти се разбираш, да не знаеш случајно??
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
nema da imas problem se e do sheringot ako mu e kvalitetna linijata ke ti bide dobar sheringot.
a mozes i da mu pobaras test linija na 2 dena i ke si proveris i samiot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom